Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy anya...

Mit csináljak, hogy anya elengedjen a buliba?

Figyelt kérdés

Eddig nem tartoztam a menők közé,soha nem járkáltam sehova,mindig itthon ültem,de amióta együtt vagyok a barátommal,azóta bekerültem én is ebbe a társaságba.

Eddig nem mentem velük bulikba,inkább csak moziba és ott aludtam a lányoknál,ilyenek...


De most lesz egy szilveszteri buli és elhívtak engem is.


Mondtam anyának,de közölte,hogy nem mehetek sehová,itthon kell lennem és elkezdte,hogy a barátom és az Ő baráti köre mennyire nincs rám jó hatással,amióta velük vagyok jóba,azóta mindig a barátomnál vagyok délutánonként,kihívóan öltözködök,sminkelek és teljesen megváltoztam.


Nem értem,hogy miért ilyen...Nem akarok itthon ülni és tv-zni,annyira ciki :/


Meg elkezdte mondani,hogy az alkohol nem nekem való és hogy nem bírnám.Már ittam ezelőtt is,nem rúgtam be,észre sem vette rajtam.



14L


2011. dec. 13. 17:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%
Engem 17 évesen (majdnem 18) engedtek el először bulizni. Nem maradsz le semmiről, most még anyukádnak igaza van. Amúgy nem ciki otthon tv-zni, sokan vannak így ezzel.
2011. dec. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%

Nehéz helyzet. Abszolút megértelek, én is bulizós típus voltam/vagyok, de akárhogy is, 14 évesen még én is fiatalnak tartalak egy egész éjszakás bulihoz és ivászathoz.

Esetleg köztes megoldás lehet, hogy fél egy, egy körül érted megy anyukád, vagy ad pénzt taxira.

Én 15 évesen kezdtem és azt is korainak tartom, és ettől rettegek, hogy a lányom majd 13-14 évesen áll elő ilyen kérésekkel...

Öltözködés, sminkelés kérdésével én annyira nem törődnék, de hidd el nekem, ha egy 14 éves kislány feltűnőskdik, részeg egy buliban, arra a 18-20-25 éves bulizók is fintorognak, megjegyzéseket tesznek, kiröhögik.

2011. dec. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
62%
Nem csodálom, hogy nem enged el. Én még a 16 éves fiamat sem engedem el. Sőt! Ha otthon van meg van határozva, hogy meddig lehet el! De ez az elmenetel sem a bulikról szól!
2011. dec. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Ja,persze,az alsósok biztos a szüleikkel szilvesztereznek...

De most végre bekerültem ebbe a társaságba,nem akarom,hogy nyominak nézzenek és mindenből kihagyjanak.

2011. dec. 13. 18:06
 5/22 anonim ***** válasza:
91%
Második vagyok. Másik köztes megoldás lehet, hogy áthívod mondjuk 3-4 barátodat, és akkor mégsem tévézel (megértem, hogy az unalmas), de nem is fene tudja, hol, kikkel vedelsz.
2011. dec. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Őket nem szeretném elhívni,mert máshogyan élnek(értsd:sokkal gazdagabbak és nem akarom,hogy találkozzanak anyával,aki cikis helyzetekbe hoz,mindig) és itt nálunk nem is tudnánk annyi mindent csinálni.
2011. dec. 13. 18:11
 7/22 anonim ***** válasza:
76%

Igaza van anyukádnak, én 15 évesen kezdtem el bulizni, de így utólag ez is korai. Persze rengeteg élményem lett, ami amúgy nem történt volna meg, ezért nem is bánom, de cserébe szét ittam kb. az agyamat, amit a mai napig folytatok, bár próbálom lecsökkenteni heti 1 napra. Bár nem mindig sikerül mert ez még fősulin elvárás is, csak hogy 20 éves fejjel sokkal nehezebben megy a tanulás mint 16 évesen, pedig elvileg most kellene a legfrissebbnek lennie az agynak. Ez a kisfokú demencia pedig a piának köszönhető, te pedig úgy látom ,hogy sodródnál az árral, 14 évesen már vedeltek.


Az első pár bekezdés után még azt írtam, volna hogy valahogy győzd meg, nem akarsz kimaradni a jóból... Naivan arra gondoltam, hogy csak összeültök, társasoztok, fent maradtok sokáig (lehet ma már vicces de mi 14 évesen ezt csináltuk).


Viszont nem is akarom megmondani, hogy mit tegyél, de a szervezetedet, ami ráadásul még bőven fejlődik, ráérsz elkezdeni rombolni később is.

2011. dec. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%

Elhiszem, hogy most bánt a dolog, hiszen végre a menők közé tartozhatnál - de később rá fogsz jönni, hogy a menőséget nem feltétlenül pénzben mérik, és nem igazi barát, aki előtt szégyellned kell az otthonodat, a körülményeidet. (Ezt most hiába mondom - majd magadtól rájössz, de azért gondolkozz el most is rajta!)

Az sem igazi baráti társaság, ami csak azért kivet magából, mert 14 évesen még alkalmazkodnod kell a szülői engedélyhez.

A barátod gondolom, idősebb nálad. Lehet, hogy egy idő után zavarni fogja, hogy Téged még korlátoznak, de ha nem érti meg, hagyd menni.

2011. dec. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%
Aj könyörgöm, ne beszélj már ilyen lekezelően a családodról, anyukádról. Nem mindenki születik gazdag családba, a többség átlagkörülmények között él ebben az országban, ne az amerikai tinisorozatokból vegyél példát. Nem csak az alsósok szilvesztereznek otthon, ismerek olyan "partyarcokat", akik szilveszterkor otthon maradtak, mert inkább a családjukkal várták az Újévet. Tudom, hogy ilyen korban ciki azt mondani, hogy otthon voltál, de ha annyira zavar, mondd azt, hogy a szüleid tartanak bulit, ahova meghívták a barátaikat és megkértek, hogy maradj te is velük segíteni.
2011. dec. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
82%
14 évesen engem még a szülők leadtak a nagyszülőkhöz, és eszünkbe sem jutott bármit is kérni, vagy menni akárhová. A nagyszülőknél volt kaja, tévéműsor, mindig jól éreztem magam. 17 voltam, mikor először barátokkal voltam, nálunk volt a buli, mindenkit a szülők hoztak-vittek.
2011. dec. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!