Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne javítani a...

Hogy lehetne javítani a helyzeten? Nem indulatokat szeretnék kiváltani, megoldást keresek.

Figyelt kérdés
Párom pár hónap kiküldetés után hazajött a férjem. Bevásároltam, stb, hogy természetesen főzök neki mire hazaér, ráadásul a kedvencét, mivel már nagyon vártam. Felpakolva megérkezem a lakásba, anyja kis lábaskáiban ott volt a főtt kaja ( a kedvence).
2011. dec. 9. 13:29
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
15:58 Gondolom neked a párod melletted áll, és nem félti az anyja lelkivilágát.
2011. dec. 9. 16:41
 32/38 anonim ***** válasza:
49%
15:58 vagyok: mi csak anyós miatt veszekszünk, veszekedtünk. De már megokosodtam - pontosabban sunyi lettem. Már nem mondom direktbe a páromnak, hogy anyós így vagy úgy, hanem szépen megkérem őt, kérdezze meg az anyját ilyen-olyan dolgokról... s akkor ők vesznek össze, én meg kimaradok az egészből :) a párom meg nekem panaszkodik milyen az anyja.
2011. dec. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Ez elég durva! Nálunk is voltak hasonlók. Az agyamra ment állandóan.... Amikor szültem, átjött és ott lábatlankodott minden szombaton, mindenbe beleszólt. (Ilyenek, hogy minek etetem olyan gyakran azt a gyereket? - 2 óránként szoptattam, mert nagyon kevés volt a tejem, így csak keveset tudott egyszerre enni, 2 hetesen még fogyott, és ezt tanácsolta gyerekorvos, védőnő és az orvos édesanyám is) Állandóan el akart intézni mindent helyettünk, főleg ami a férjem dolga lett volna.... Már akkor üvölteni tudtam volna, ha indultunk hozzá....

Aztán elkönyveltem magamban, hogy sajnos ő beteg, és nem érti, hogy a fia már felnőtt, ezért úgy bánik vele, mint 5 éves korában. :S Nem könnyű, de így már sajnálom őt, és kevésbé vagyok dühös rá az ilyen húzásaikor... Illetve ez így volt egy jó ideig. Aztán sajnos a férjem meghalt, 27 évesen, teljesen váratlanul... akkor kiderült, hogy milyen ember az anyósom. Addig mézes-mázas hogy szeret engem, stb. Azóta engem hibáztat a férjem haláláért, idejött és nekem sajnáltatta magát, hogy most akkor neki így hogy lesz több unokája?! Meg miért vettem el tőle a gyermekét? A temetésről megegyezni egy rémálom volt. volt egy olyan pillanat, amikor kitalálta, hogy a hamvakat ő hazaviszi... persze sértődés lett, amikor megjegyeztem neki, hogy ehhez az én jóváhagyásom kellene. :-P

Azóta amikor jön az unokáját látogatni, mindig elsírja magát, hogy NEKI milyen rossz, elveszítette az élete értelmét, nincs már miért élnie. Komolyan, mintha ő veszítette volna el a szerelmét....

Én értem, hogy neki is veszteség, meg fájdalmas és tényleg rossz neki, de ki képes ilyenre, hogy az özvegynek panaszkodik??? Én sem panaszkodok neki, mert tudom, hogy szar neki is... Na mindegy.

Anyósokról ennyit.

Megértelek kérdező. Engem is idegesített. Olyan érzést kelt, mintha te nem tudnál elég jól gondoskodni a férjedről. Ha újra kezdhetném az anyósommal való kapcsolatot, biztos, hogy nem engednék meg neki ilyeneket... Udvariasan, de megmondanám neki. Ha a férjed szerint megsértődne, akkor meg az lenne a legjobb, ha ő mondaná meg neki. Kedvesen, de határozottan.

2011. dec. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

16:49: ledöbbentő amit írsz. Sajnálom a párod halálát.

Még hozzátennék annyit, hogy amellett a TE gyereked veszítette el az édesapját.

2011. dec. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

16:52

Köszönöm. Egyetértek. A legnagyobb vesztes a lányom. 9 hónaposan elveszíteni az apád elég kemény.... Ráadásul nem is fog emlékezni rá, fel sem fogja még tudatosan, hogy mi történt, csak érzi, hogy nagy baj van. Igyekszem megadni neki mindent és a szüleim is mellettünk állnak, nagyon sokat segítenek, de pótolni nem lehet a veszteséget.

2011. dec. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:
Jaj, borzasztó volt olvasni a történetedet. Nagyon sajnálom. :(( Ha nem vagyok túl tolakodó, mi történt vele?
2011. dec. 9. 17:33
 37/38 A kérdező kommentje:
15:58 Egész jó ötlet, amit írsz.
2011. dec. 9. 17:34
 38/38 anonim ***** válasza:

Eléggé off, de mindegy.

Hirtelen szívhalál.

:(((

2011. dec. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!