Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Menyasszony táncot mivel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyasszony táncot mivel lehetne kiváltani?

Figyelt kérdés

Elég sokan lesznek az esküvőn, és nem szeretnék órákig táncolni:S Van valami jó ötletetek mi lehetne helyette a megoldás?

Köszi


2009. jún. 27. 10:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
A szüleim esküvőjén nem volt menyasszonytánc, csak új asszony tánc.
2009. jún. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
mi az az új asszony tánc? és a pénzt hogy kérték el?:)
2009. jún. 27. 11:02
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Nem kértek pénzt, anyu nem akart, ezért nem rendeztek, pedig szegények voltak mindketten, 1 szobában kezdték a közös életüket semmivel.

Amit kaptak, azok főleg ajándékok, étkészlet, dunna, van, ami még most, 27 év után is megvan. A pénzt pedig nagyanyám (anyu anyukája) elkérte tőlük, mert semmi nem maradt az esküvő után.


Az új asszony táncnak az a lényege, hogy a menyasszonyt körbefogják a lányok-asszonyok, akik ott vannak, és a férfiak megpróbálják a menyasszonyt a kör közepéből kirabolni, és nem szabad beengedni csak a vőlegényt.

2009. jún. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Ugy érzékelem, hogy Te a zsozsót akarod begyüjteni, de ugymond fáradtság nélkül.Amit én elitéek.A tisztelt meghivottak ennyit megérdemelnének.De ha mindenáron igy - mármint munka nélkül akarsz kaszálni - akkor a következőt javaslom, ami valószinű kevesebb bevétellel jár: mert aki például egy százezret gondolt, az lehet hogy csak a felét adja.A táncterem közepére tegyél egy jó nagy silingát, köss rá egy ruhát, aminek a közepére vágj egy nyilást, ahova a násznép bedobhatja a boritákját.Szép nagy betőkkel ird ki egy táblára: ide kérem a nekünk szánt pénzbeli ajándékot elhelyezni.
2009. jún. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk az a szokás,hogy nem menyasszonytánc van,hanem menyecsketánc.Éjfélkor a menyasszony átöltözik menyecskeruhába,az első táncot a férjével táncolja (csak néhány lépést )és sorba táncol mindenkivel,aki felkéri.

Egy kisasztalon van egy kosárka,aki akar tehet bele pénzt,de van aki a menyecske ruhájába,kötényébe teszi.Ha a többséggel már táncolt,akkor a legények elrabolják a menyecskét.Kiviszik a teremből.És a férjnek kell kiváltani.A ceremóniát általában a vőfély intézi.

2009. jún. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
11:29esnek: köszi a választ. (előzőnek is persze). Őszintén szólva ez nem az én kérdésem, egy kollégámé. Csak gondoltam segítek neki. nekem sajnos még nincs esküvőm, talán 2-3 év múlva...:)Én személy szerint szeretem a menyasszonytáncot. Nővérem esküvője volt 1 éve, 200 vendéggel, és megtartottuk. Igaz utána nagyon fájt a lába, de egyszer van esküvő, remélhetőleg. :)Én is erre gondoltam hogy egy dobozt kitenni, és lehet dobálni a pénzt... csak gondoltam hátha van valakinek más ötlete is...
2009. jún. 27. 11:46
 7/15 anonim ***** válasza:
58%

hát, ha igazi, jó hangulatú lagzi lesz, akkor szerintem nem nagyon tudják kiváltani a menyasszony- (vagy menyecske-) táncot. Sőt, mifelénk a fiatalabb vendégek nem is csoportosan vagy párban, hanem egyenként táncoltatják meg a menyasszonyt, mert ugye "dolgozzon meg a pénzéért" :)

Esetleg el tudom képzelni, hogy a lakodalomban van egy asztal előkészítve, ahova az ajándékokat, borítékokat leteheti a násznép... csak előre kell szólni, hogy nem lesz menyasszonytánc. Pedig szerintem jó buli :)

2009. jún. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok híve a menyasszonytáncnak, ha valaki pénzt akar adni úgyis oda fogja adni. Az ifjú párnak kell jól éreznie magát nem?
2009. jún. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
Ami a szüleimnél volt, az igaz, mondjuk úgy, hogy ezzel ők "kiváltották" a menyasszonytáncot, és válaszoltam, nem tudom, egyesek miért pontoztak le, amikor igazat írtam, és válaszoltam arra, amit kérdeztek?
2009. jún. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

Én nem bírom a mulatós zenét és nem is tudok rá táncolni. A menyasszonytáncot pedig kifejezettem utálom!

Megoldás: ha van vőfély akkor vacsora után mondja el, hogy az ifjú pár most fogadja a jókívánságokat, mert mindenkivel szeretne 1-2 köszöntő szót váltani és ezt a menyasszonytánc alatt nem lehet. Ezért inkább ezt választottátok. 1-2 baráttal vagy a szülőkkel beszéljétek meg, hogy kezdjenek sorba állni és átadni az ajándékokat, pénzt. A többiek majd beállnak mögéjük.

Vagy rakjatok ki egy bőröndöt egy asztalra jó nagy MENYASSZONYTÁNC HELYETT ÚTRAVALÓ felirattal:

[link]

2009. jún. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!