Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Hogyan lehet kiváltani válás után a tulajdonjogot, ha a lakáson van félszocpol és 4és fél M. Kölcsön? Kéne 3 M hitel a kiváltáshoz.
Mindenképpen először ahhoz a bankhoz kell fordulni, amlyiknél a jelenlegi hitel fennáll, mert szerződésmódosítással leváltható az adós..gondolom a szocpol miatt pedig a tárgyi lakásban kellmajd laknia a gyereknek akire fel lett véve, de részletesebben írdle a helyzetet, akkor könnyebb válaszolni!!!
Lehet csak holnapválaszolok.
Megjöttem!
Tehát először is a bank felé írni kell egy levelet, mely mellé csatolni kell a házassági vagyonközösség megszüntetéséről szóló papírt, ha ilyen nincsen a lakásra vonatkozólag, akkor most kell egyet ügyvéd előtt megíratni, mindketten aláírni, részletesen ki-milyen vagyonrészt követel a családból..
Minden banknál van egy hitelgondozási osztály erre a célra, amivel fel kell venni a kapcsolatot és ők megmondják hogyan lehet náluk szerződéstmódosítani:
szerződésmódosítást úgy kell kérni, hogy adós,v adóstárs változás -kivonás, uj adóstárs bevonás történik..
tehát akinek a nevére kerül a lakás az lesz az egyedüli adós a hitelügyletben, a másik fél elköltözik a saját gyerekeivel..és őt ki kell fizetni.
Aki a lakásban marad és kötelezettséget vállal a hiteltörlesztésre, azt megilleti:
-lakás tulajdonjoga, birtoklási joga
Ezeket majd a végén a bank segítségével kell a földhivatalnál bejegyeztetni-Ez EL NE MARADJON!!
Köteles hivatalos úton, érkeztetett ügyvédi ill. közjegyzői okiratban fogalaltak alapján tovább vállalni az adós szerepét, köteles ezekszerint fizetni a törlesztőrészletet.
Aki elköltözik:
- igényt tarthat a gyermekeire felvett szocpol összegére, melyet kizárólag lakásvásárlásra fordíthat!!!!
-igényt tarthat továbbá az eddig visszafizetett törlesztőrészletek felére--(ettől eltérhet a más egyezség, de ez az alapeset..)
Nem tudom azt az 1750ezret vagy mennyi vol hogy számoltátok ki, de mindent ki kell számolni, leírni, ügyvéd, banki közjegyző és hiteles teljesítés!
-továbbá ha készült házassági vagyonközösség megszüntetéséről okirat, akkor az szerint, ha nem akkor saját döntés szerint osztozhattok a bútorokon stb..a kanálig mindenen..
Szóval ha mindent kiszámoltatok, eldöntöttétek ki marad, ki fizeti tovább a hitelt, ki megy és kapja a jussát, akkor ily módon kell ezt ügyvéddel okiratba fogalalni, közben a bank felé írni kell egy levelet, ami szerint szerződésmódosítást kezdeményeztek, le kell írni az okokat, a kívánt időpontokat...lénaegében a legjobb először érdeklődni a menetéről, mit tartalmazzon a levél pontosan.
Tehát ezt mindenképpen el kell intézni a tulajdonjog megszerzéséhez, kiváltásához, mert csak annak a nevén lehet az ingatlan, aki szerepel a hitelügyletben, így muszály a szerződésmódosítás, a közjegyző- ami általában a banknak van...és egy adóstárs kiengedése a hitelügyletből.
A bank megkerülésével nem szabad a földhivatalban intézkedni, nem is lehet, mert a beterhelés korlátolt hozzáférésű.
A kiköltöző fél szocpolját elvileg az állam adta, de nem hinném, hogy konkrét köze van hozzá a továbbiakban, mint úgy, hogy eredetileg a cél megvalósult, csak megdőlt...
Vagy azt kell leírni(ügyvédileg), hogy a szocpolját megkapja a kiköltöző és azt ő intézze a későbbiekben, hogy lakásvásárlásra fordítja, de hogy ez mennyire így muszáj érdemes az ügyvédtől megkérdezni...
Remélem segítettem, ha valami nem egyértelmű írhatsz privit is.ÜDV: a tegnapi válaszoló.
Köszönöm a választ.
Húúú...ahogy elnézem ennél talán probléma mentesebb,ha eladják a lakást,kifizetik belőle a lakáshitelt és teljesen külön vesznek lakást.Vagy rosszul hiszem?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!