Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zavaró az egy kapcsolatban,...

Zavaró az egy kapcsolatban, hogyha a felek más vallási felekezethez tartoznak?

Figyelt kérdés
2011. dec. 6. 21:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nem pont ez a kategória, de én nem hiszek Istenben, a férjem gyakorló hívő muszlim - 8 éve működik a dolog, mert egyikünk se akar beleszólni, hogy a másik miben és hogy higgyen, ő sem akar engem megtéríteni, én se nézem le, nem szólom le az ő vallásgyakorlását. A fiunkat vallásosan neveli, ha ugyanilyen rendes, toleráns ember lesz belőle, mint a férjemből, akkor semmi ellenvetésem - és miért is ne lenne így?
2011. dec. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Hát, a zsidók szeretnek egymás között házasodni, a Hit Gyülisek meg nem mindig bonyolodnak bele a kapcsolata házasság előtt. Bár fene tudja, ahány Hit Gyülis, annyi szabály..

Ez függ a felektől, mennyire elfogadóak, de szerintem hosszútávon nem jó párosítás, pl a gyereknevelés egy fogós kérdés lenne náluk.

2011. dec. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Szerintem csak akkor, ha nem intelligens emberek. Aki nem tiszteli a másik vallását, az a 21. században egy primitív ember. Ha a magyar, az európai és a nemzetközi jog elismeri a szabad vallásgyakorlás jogát, nehogy már az ember párja ne tartsa tiszteletben...
2011. dec. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Attól, hogy én nem vagyok vallásos, még akad a környezetemben, aki igen. Úgyhogy van némi fogalmam róla, ők is meghökkentőnek találták ezt a viselkedést, nem csak én.
2011. dec. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
Nálunk HGY - baptista párosítás volt, bár most már mindketten ugyanoda járunk. :) Szerintem ha az ember komolyan veszi a hitéletét, akkor okozhat fennakadásokat, viszont az is igaz, hogy az őszinte szeretet és hit kombinációja ezeket a problémákat meg kell hogy oldja valahogy.
2011. dec. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Okozhat komoly problémát, és lehet teljesen problémamentes, mert sokkal inkább függ a résztvevő személyektől, mint a vallástól.

Lehet olyan a Hitgyülis, hogy meg akarja téríteni a zsidó párját a túlvilági üdvözülésre való tekintettel, meg lehet olyan is, aki csak imádkozik ezért az Úrhoz, de a párját békén hagyja.


Mondjuk engem zsidóként eléggé zavarna, ha a szerelmem úgy vélné, hogy még nem jutottam el a teljességhez, még valami "hiányzik" belőlem, és akár kimondva, akár sugalmazva megpróbálna rávenni, hogy "fogadjam be Jézust a szívembe". Az én esetemben ez egészen biztos, hogy megmérgezné a kapcsolatot. De hát nem vagyunk egyformák.

2011. dec. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Van egy ortodox zsidó barátom. Nem tévesztendő össze az Izraelben is "pingvinnek" hívott ultraortodoxokkal (negyven fokban is fekete ruha, fekete kalap, méteres pajesz, stb.


A "sima" ortodoxok egyedül a kipát hordják. Én ateista vagyok, ennek ellenére néha vallásról is szoktunk beszélgetni, nekem szimpatikus, hogy nem térítő vallás, tehát nem lyukadunk ki minden második mondatnál oda, hogy hinnem kellene.


Viszont ő mondta nekem, hogy komoly kapcsolatra csakis gyakorló ortodox zsidó lányt keres majd. A magyarázata jogos - a legtöbb vallási ünnepüket, illetve a szabályrendszert egy nem vallásos ember nem bírná követni. A férjemmel (szintén nem vallásos) voltunk nála shabbatkor rendezett ebéden. Hát, villanykapcsolótól így még nem féltünk, mint akkor :) "Ha mész WC-re, NEHOGY hozzányúlj a villanykapcsolóhoz, oké?"

Ennek ellenére egyszer sikerült lekapcsolni valamit, de mi jobban megijedtünk, mint a jelen levő vallásos társaság, ők csak nevettek :)


Én pl amellett, hogy nagyon tisztelem a vallásukat, képtelen lennék a vallási előírások szerint élni. Attól tekintsünk el, hogy maga az istenhit is hiányzik belőlem, de egy shabbatot nem élnék túl. Sőt, a kóser étkezést is nehéz megszokni annak, aki Magyarországon nőtt fel, itteni gasztronómiával.


A fent említett barát családjánál vendégeskedtünk egyszer két hétig Izraelben. Mondták, hogy edényekre figyeljünk (húsost tejessel ne keverjük), de a gyomrunk saját felségterület, abban keverhetünk mindent.


Mondanom se kell, ki lettem röhögve egy "húsos" vendéglőben, amikor ebéd után megpróbáltam meggyőzni a pincért, hogy hozzon nekem tejeskávét, ő meg engem arról, hogy NEM tarthatnak tejet az étteremben, mert húsételeket árusítanak és buknák a kóser igazolványt.


Annak ellenére, hogy baromi jó az izraeli konyha, én néhány nap után ölni tudtam volna egy sajtos-sonkás szendvicsért.

2011. dec. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Utolsónak: hát igen, a 613 micve nem kevés, de a villanykapcsolós történet nem stimmel, bár aranyos. Ha te nem vagy vallásos, azt kapcsolgatsz sabbatkor, amit akarsz :) Sőt, erre van a sábeszgój intézménye kitalálva.
2011. dec. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Sztem ha hajlandóak bizonyos kompromisszumokra (pl. a másik vallás alapján történő szertartásokon, pl. temetésekeb részt venni), és nem akarják a másik torkán leerőszakolni a nézeteiket, akkor működhet.
2011. dec. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Ha gyakorolja mindkét fél a vallását akkor szerintem zavaró lehet, mivel más lehet az értékrendjuk stb.


Üdv: Lil.

2011. dec. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!