Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz akkor, ha meghal...

Mi lesz akkor, ha meghal valakim? Hogy lehet ezt túlélni?

Figyelt kérdés

Túl sok családtagom van, aki közel állnak hozzám. És tudom, hogy mindenki meghal egyszer, de nem bírnám ki. Papám mindig mondja, mielőtt meghalna, szeretne még mindenre megtanítani. És én mindig mondom neki, hogy papa nem fogsz meghalni 90 éves korodig. De mi van ha igaza volt? Mi van ha nemsokára meghal? Nem bírnám ki most, amikor ilyen ingatag állapotban vagyok. Nem élném túl. Az anyai nagyszüleim nagyon közel állnak hozzám. SZinte ők neveltek fel. ÉS ha meghalna valamelyikük, nem hiszem, hogy túl élném. Olyan részt tépnének ki a szívemből, mely soha nem nőne vissza. Mit tegyek akkor? Most is úgy sírok, mintha kínoznának... A rokonaim a világon a legfontosabbak a számomra!!! Sajnálom már nem tudok többet írni, úgy sírok..:SS

14/l


2011. dec. 4. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne gondolkodj ilyeneken:) Nem szabad ezen rágódni, hogy mi mikor lesz.
2011. dec. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Meg sem halt, de te már siratod. A leckédet megírtad már?

És arra már gondoltál, hogy mi lesz, ha összedől a világ? Akkor mennyire sírnál?

2011. dec. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azért siratom, mert pont most néztem egy olyan videót, amiben meghalt valaki. A házimat már megírtam, tőlem le is ellenőrizheted.
2011. dec. 4. 19:52
 4/11 A kérdező kommentje:
És ha összedől a világ, örülnék, mert akkor mindenki meghal és valahol máshol boldog lennénk újra:)
2011. dec. 4. 19:53
 5/11 anonim válasza:
Szerintem próbálj másra koncentrálni. Lógj a barátaiddal, és támaszkodj rájuk, ha ennyire rossz...
2011. dec. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki megszületik, az meg is hal egyszer. Örülj, hogy még élnek a szüleid, nagyszüleid. Nem minden 14 évesnek van ilyen szerencséje.
2011. dec. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A halál az élet része, egész pontosan a vége. Természetes és normális dolog.

Valójában az a normális, ha te temeted el a szüleid, nagyszüleid. Sokkal inkább, mintha ők temetnének téged. Sokkal könnyebben is fogod feldolgozni, mert még ha most kegyetlennek is érzed, amit írok, belül ösztönösen tudod, hogy igaz.


Egyébként saját tapasztalat: amikor az első nagyszülőm meghalt, nem tudtam elhinni. Soha nem halt meg senkim előtte, és úgy éreztem, a halál nagyon hirtelen szinte tapintható közelségbe került.

Azóta sok rokont és barátot elvesztettem. De egyik sem viselt meg annyira, mint az első. Mert akkortól már értettem, tudtam, milyen érzés a gyász. Már nem lepődöm meg rajta.

Ráadásul ahogy öregszem, egyre gyorsabb ütemben halnak meg körülöttem az emberek. Eleinte egy év is eltelt két haláleset között, most már évente sokszor temetek. Idővel belefásul az ember. Már nem ráz meg annyira a halál. Azt hiszem, olyan gyászt, mint először a nagyapámnál, csak akkor éreznék, ha a gyerekem temetném. Mert az nem normális. Arra nem lehet felkészülni.

2011. dec. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi lány, akkor visszakérdezek: csak képzeld el, hogy lehet azt túlélni, hogy mindnekim meghalt, és nem maradt senkim? Egyedül a házastársam maradt. Pedig én még nagyon messze vagyok a 90 évtől, mégis ez jutott, ezzel kell élnem.


Írd meg szépen a leckédet, és ne foglalkozz előre olyan dolgokkal, amelyek előbb-utóbb úgyis bekövetkeznek, de nem tudhatod, hogy mikor. (Ha nagyon siratod magad, akkor gondolj arra, hogy ad absurdum az is előfordulhat, hogy a nagypapa túlél téged). Ráérsz akkor siratni valakit, ha már valóban meghalt. Amikor benne vagy a gyászban, az más, mint amikor előre parázol tőle. És tanuld meg a függőbeszédet és az idézést: És én mindig mondom neki, hogy "papa nem fogsz meghalni 90 éves korodig". Mert ez így a SAJÁT papádra vonatkozik, idézőjel nélkül viszont ÉN vagyok a papa, akit siratsz, meg az összes olvasó. Érted mi a különbség? (Az érzelmi töltetét már el sem mondom, az egy 20 évesnek is sok, nemhogy neked.)


Na szia! Vacsi; moss fogat, nézz egy jó filmet vagy olvass egy jó könyvet és pihenj szépen. Szép álmokat! :)

2011. dec. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
előttem szólónak igaza van:én is14 vagyok,nem ismertem csak egyik nagyapámat sajna,de ő is meghalt kiskoromban,az egyik nagyim jó lett volna ha tovább ÉL,a másikat nagyon-nagyon szerettem de sajna meghalt,de így is örülök h velem volt:)
2011. dec. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha siratod őket biztos hosszú életűek lesznek. Amúgy sok ember fél, retteg, meg ne haljon a társa, a anyja, az apja, gyereke. Te is az érzékenyebbek közé tartozol. Ezt hogy most így érzel, ez egy fejlődési folyamat, túl leszel rajta. Most fogd fel úgy hogy, most egy picit felnőttebb leszel. A nagyszüleid meg nagyon szerencsések, hogy ilyen unokájuk van. Általában a fiatalok érzéketlenek és le se sz@rják a nagyszülőket, akár meg is halhatnak.


Mi lenne, ha egyszer mondanád nekik, hogy "remélem nagyon sokáig fogtok még élni, mert nekem nagyon hiányoznátok." Erre majd mondanak valamit és te talán majd jobban feltudod ezt dolgozni.

2011. dec. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!