Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy vegyenek nekem egy lakást?

Figyelt kérdés

Egy pici, de új építésű galéria lakásra gondolok. Nem lenne olyan drága.. 6-7 millió.

Van egy telkünk egy házzal (45m2 plusz tetőtér), ami 10 éve (amióta kirabolták) félkész állapotban áll 50km-re Budapesttől. Évente maximum két alkalommal látogatjuk (mert drága az üzemanyag és ugye az autópályán se mehetünk...), hogy megnézzük nem-e vitte el a vihar... Amúgy az én nevemen van, de apum a haszonélvező.


Szeretnék önállósodni, dolgozni menni és úgy eltartani magam. Már ki is számoltam, és úgy 90 ezer forintból tökéletesen ki is jönnék.


20/L


2011. dec. 4. 15:48
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Általában azok vagdalkoznak itt a külfölddel akik még egy napot nem dolgoztak kint.

Én is Ausztriában vagyok 5 hónapja de már most hazavágyok.

Hiába vagy tele pénzzel nem akkora buli ám minden nap hazamenni az üres bérlakásba. Szórakozásra nem költesz, mert spórolsz, társaság nincs, mert család barátok otthon vannak, minden olyan "idegen". Egy célod van minél több pénzt összetenni.

Aki 2-3 évet kibír így az előtt megemelem a kalapom. De előbb utóbb rájön mindenki, hogy a keresett pénz nem egyenlő az életminőséggel, és a 80-90% 1 éven belül hazaköltözik. Nekem a célom, hogy otthon megvegyek egy lakást aztán vissza telepedjek. Tovább nem kínzom magam.

2011. dec. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát legyen, a lakást ki akarod sírni, mert amaz a te neveden van...

Önálló akarsz lenni...

Akkor talán mutatsd is jelét az önállóságnak, azon kívül, hogy kiszámolod, hogy 90ezerből kijönnél... mondd csak, mennyit keresel most havonta? Majd ha meglesz egyben 6hónapra elegendő pénzed és stabil munkahelyed, akkor térj vissza a témára.

A pici, világvégi lakás is több, mint 6-7milla, és akkor még nincs berendezve, plusz ugye vannak egyéb költségek is, nem csak az építettés. Erre is megvan a pénz?

És ha el is adnátok azt a félkész házat, biztos, hogy akkor kéne, amikor az ingatlanárak mélyponton vannak? Kis türelemmel sokkal több pénzt kérhettek majd érte. Amúgy meg kereslet sincs, főleg nem egy félkész házra, tehát eladni sem két perc. De ha szerencséd van, mire összeszeded a pénzecskéd kezdőtőkének, munkát szerzel, talán felmennek annyira az árak, hogy érdemes legyen eladni. Na meg persze ha hitel van a házon, azt előbb ki kell belőle fizetni, ha csak a neveden van, de nem téged illet, akkor magadba nézni és elgondolkodni. Ha te vagy a jogos tulaj, kellőképp érett felnőtt vagy, tuti, hogy apád hagyni fogja, hogy rendelkezz a tulajdonoddal.

2011. dec. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Azért ez nem kevés pénz!


Ha mindenképp akarod a lakást, akkor kínáld fel apukádnak, hogy az eladott ház árából kap x összeget. Amúgy, most pang az ingatlanpiac, nem valószínű, hogy magas összegért kelne el a ház. Lehet, nem lenne meg még az a 6-7 millió se :(

2011. dec. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:

Játszd le nekik ezt a számot:


http://www.youtube.com/watch?v=8VBAiLWSBGg



Komolyra fordítva a szót,sehogy. Az ő döntésük, hogy mihez kezdenek a pénzükkel/ingatlanjukkal. Ha felajánlják, az jó, viszont semmi nem kötelezi őket erre. A helyedben inkább azok gondolkoznék el, hogy kereshetnék annyit, hogy egyedül vagy egy baráttal albérletbe költözhessek.

2014. jan. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

HA "nem lenne olyan draga", akkor vedd meg magadnak !


Eszem megall az ilyen megjegyzesektol, mas egy eleten at gurcol hogy legyen lakasa, mert nem raknak a segge ala, es akkor egyesek kijelentik hogy "nem draga"...

2014. máj. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!