Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy vegyenek nekem egy lakást?

Figyelt kérdés

Egy pici, de új építésű galéria lakásra gondolok. Nem lenne olyan drága.. 6-7 millió.

Van egy telkünk egy házzal (45m2 plusz tetőtér), ami 10 éve (amióta kirabolták) félkész állapotban áll 50km-re Budapesttől. Évente maximum két alkalommal látogatjuk (mert drága az üzemanyag és ugye az autópályán se mehetünk...), hogy megnézzük nem-e vitte el a vihar... Amúgy az én nevemen van, de apum a haszonélvező.


Szeretnék önállósodni, dolgozni menni és úgy eltartani magam. Már ki is számoltam, és úgy 90 ezer forintból tökéletesen ki is jönnék.


20/L


2011. dec. 4. 15:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

6-7 millió sok pénz. Ez nem hasonlítható össze azzal, hogy kikönyörögsz egy kiskutyát, vagy egy új telefont. :/


Miért nem adjátok el a házat? Lehet, hogy valami pénzes ember megvenné, és felújítaná.

2011. dec. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%
Valószínű azért nem vesznek neked lakást, mert nincs rá keret.
2011. dec. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Az itthoni légkör meglehetősen rossz. És ezt apukám is tudja, de nem akar nekem segíteni.
2011. dec. 4. 15:54
 4/25 anonim ***** válasza:
84%

De ha nincs pénze miből segítsen?

Egyébként miért rossz az otthoni légkör? Picit alkalmazkodni is kéne, nem házat vetetni rögtön, és elköltözni.

2011. dec. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
96%

És van pénzük,hogy neked lakást vegyenek? Amúgy megválaszoltad magadnak a kérdésed 2.felét.

Szeretnék önállósodni, dolgozni menni és úgy eltartani magam = akkor menj és tartsd el magad.


Nem minden úgy van az életben ahogy kigondoljuk. Sokan nem tudnak a gyereküknek lakást venni.

2011. dec. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

> Nem lenne olyan drága.. 6-7 millió.

Van a szüleidnek 6-7 milliója?

2011. dec. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%

Ha van nekik pénzük,akkor próbáld meg elérni valahogy.Először szerintem találj munkát,tegyél félre pénzt,kezdj el gyűjteni,mondjuk félévig.Próbálj nekik felmutatni valamit....

Egy újépítésű lakás pedig maximum valami nagyon vidéki városban lehet 6-7millió...

2011. dec. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Ilyenkor, válság idején nagy butaság lenne eladni a házat...
2011. dec. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ne gondold, hogy sok fiatalnak adatik meg saját lakásba "önállósodni", sőt, alig akad.

Egyébként meg válság van, a kutya nem vesz házat/lakást.

2011. dec. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
84%
Tudod te, mi pénz 6-7 millió forint????
2011. dec. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!