Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szóljak vagy ne? Már nagyon...

Szóljak vagy ne? Már nagyon elegem van ebből a dumából!

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nálunk az a helyzet,hogy a párom,apósom és én egy házban élünk külföldön!

Anyósom és lánya otthon.Bármikor beszél párom az anyjával vagy beszélünk közösen,de legtöbbször csak hallom ahogy mondja,pl. ma apósnak hogy ma mit főztők?nem főztők? főztettek valamit?


Mindig ezzel van elfoglalva pedig,majdnem mindennap készítek főtt ételt,nem tudom mitől fél,hogy éhen hal a férje meg a fia?Ha pedig nem főzők akkor meg van a hűtőbe előző napról.

És előszőr még mondtam magamnak,oké nem kell ezen idegeskedni,de ő mindig ezen stresszel.

Nem tudom mit hisz,hogy én egy robot vagyok.Magam takaríttom az egész lakást,főzők hármunkra napi szinten, és 6-7napokat dolgozok délutáni műszakban 8órában.

Szerintetek szóljak neki,hogy frusztrál ez engem?vagy inkább hallgassak?

nem valami jó a kapcsolatunk,de nem akarok veszekedni sem.


2011. dec. 3. 19:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Ennyi felidegesít? Huhh! Pihenned kellene egy kicsit, erősen túlreagálod.
2011. dec. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Ezért tényleg kár idegesíteni magad.Mi is külföldön élünk,és az én anyósom is mindig megkérdezi a páromat hogy mit főztünk..De azért mert ez is egy téma..Nincs ebben semmi rossz,csak éppen nem jut semmi hír az eszébe,nincs mit mondania és ilyenkor csak 2 téma ugrik be az embernek.

1.Az időjárás

2. a főzés..

2011. dec. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Kérdezd meg: "Miért, csak nem akartál meghívni vacsira? :-) Köszönöm, nagyon szívesen mennénk. :-) "
2011. dec. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, olyan jópofa hangon megemlítheted, hogy napi 8 óra munka mellett még elvégzed a teendőket. Anyós helyében inkább unszolnám a fiúkat, hogy segítsenek be egy kicsit.
2011. dec. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Sz@rd le. Hisz tudod hogy folyton kérdezi,hát szokd meg és sz@rj rá magasról.

Ja! És ne keress mögöttes tartalmat!

Pölö: A szuka feleséged megint éhen hagyott???

2011. dec. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ne idegesíts magad, az én papám hetente többször felhív pontban 11.45-kor, hogy mit főztem ebédre, mert már mindjárt 12 és enni kell. :) Valahogy nem érti meg, hogy 12-kor dolgozunk, és nem tudok napközben főzni, csak esténként. Eleinte közöltem vele, hogy messze van az még, csomagoltam szendvicset stb., de nem értette. Azóta előre gondolkodom és azt mondom neki, amit majd főzni fogok.

Egyébként azt is észrevettem, hogy sokszor ötletet merít és másnap azt készítenek amit mi, megkívánják, vagy nincs más téma. Ne csinálj belőle ügyet, ne készítsd ki magadat feleslegesen.

2011. dec. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ilyeneket akkor kérdez az ember,amikor nem tud miről beszélni. Ez ugyan olyan,mint mikor az időjárásról beszélünk.

Válaszolj rá türelmesen,nincs ebben semmi rossz.

2011. dec. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
91%
Nyugaodtan válaszolhatod azt is, hogy nem volt munka után erőd főzni, és a vacsora lekváros kenyér lesz. Ha ez nem tetszik neki, majd akkor akadj ki. Engem is megkérdeznek szüleim néha, hogy mit ettem, de a legdurvább hátsó szándék emögöt az szokott lenni, hogy ötleteket gyűjtenek, hogy ők mit főzzeek.
2011. dec. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, mint a nagyim. Drága bátyám beállította neki, hogy ingyen hívjon. három utcára lakik, de menetrend szerint délelőtt 11kor felhív (cukorbeteg, olyankor pihen tízórai után)

Minden nap. Szia, mit főzöl? XYt főzök/ nem főzök. Miért nem főzöl, miért most főzöl, hogy lesz délben ebéd?

Mit evett a gyerek, elegett evett a gyerek?

Ha ott vagyunk náluk, és már indulunk, megkérdezi: Van nálad papírzsebkendő? 20 éve minden alkalommal, mikor elindulok!

2011. dec. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy arról van szó, amit a 2. válaszoló írt. Az én anyósom is ilyen. "Normális" dolgokról nem lehet vele beszélgetni, pedig már tényleg mindent megpróbáltam. Buta szegénykém.
2011. dec. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!