Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak minket ver a sors ennyire?

Csak minket ver a sors ennyire?

Figyelt kérdés

Állandóan így van..Ha végre kezdünk fellélegezni akkor mindig beüt valami ami visszaránt minket a pocsolyába.

Otthon éltünk,dolgoztunk.Végre kezdtük a hitelt visszafizetni,és amikor az utolsó forint tartozást visszafizettük annyira örültünk neki,hogy meg is beszéltük a férjemmel,hogy pár hónapig továbbra is ugyanolyan szűkösen élünk,de a spórolt pénzből 7 év után elmegyünk valahová pár napra nyaralni..Még 2 hónap sem telt el a férjemet létszámleépítés miatt elbocsájtották a munkahelyéről..Megpróbáltunk csak az én fizetésemből megélni,és bár újra szűkösen éltünk,de kihúztuk valahogy..De beütött egy temetés.Meghalt az apám,és kölcsönt kellett felvenni hogy el tudjam temetni..Megint a béka segge alá kerültünk.Újra a nélkülözés,újra számolgatás,hogy miképpen boldoguljunk továbbra is.

Végre a férjem talált melót.Nem fizetett sokat de legalább kapott pénzt..Egy kicsit megint kezdett jól alakulni..De mielőtt mosolyoghattunk volna elvesztettem én az állásomat.A cégem csődbe ment.Elmentem takarítani,hogy fizetést kapjak..De egyre nehezebb lett.A hitellel elmaradtunk,és jöttek a felszólítások.Elkezdtük fizetni a részletfizetést..Majd meghalt a férjem apja.Újabb temetés,Ráadásul az Otp mintha fel sem fogta volna hogy az após halott folyamatosan küldte a hitele tartozásának kifizetését.Sőt a nyugdíjfolyósító intézet is zaklatott minket,hogy elküldtek még 3 havi nyugdíjat amit vissza kell adni..Hiába írtuk,hogy nem éltünk az apóssal egy fedél alatt,nem ismerjük a bankkártya kódját,így nem volt lehetőségünk levenni a pénzt sem..Mi az após halála után 2 nappal már hivatalosan is jeleztük az intézet felé hogy halott.(beküldtük a halotti anyakönyvi kivonatot)De nem érdekelte őket.Több mint 200 ezret követeltek.Bírósági ügy lett belőle amit hál istenek megnyertünk..De az Otp követelőzik még most is 11 évvel az após halála után..(már erőm sincs reagálni rá)

De az élet ment tovább,és a férjem újra állástalan lett..Annyira elkeseredtünk,hogy nem tudunk kimászni az adósságból,hogy úgy döntöttünk külföldre megy dolgozni.A nővérem adott kölcsönt,hogy a férjem ki tudjon menni.Nagy öröm,hogy 2 hét után talált melót..Ő kint,én otthon dolgoztam..Végre kifizettük az adósságot,és újra "nullán" voltunk..De 1 év távházasság nem a legjobb megoldás.Bolond lépés volt,de mi is kimentünk a fiammal együtt..De én nem kaptam melót,mert csak alapszinten tudom a nyelvet..Lakást béreltünk,mert három felnőtt (a fiam 16 éves volt) nem fér el egy szobában..(2 szoba bérlésért annyit fizettem volna ,mint amit a kis lakásra fizetünk..)

Végre kaptam egy part time takarítási melót..De alig dolgoztam amikor elküldtek,mert a cég másik városba költözött..Újra ott tartottunk ahol otthon.A férjem keres,de alig tudunk kijönni a pénzből..Tavaly hogy tudjuk fizetni az albérletet A hitelt vett fel férjem,és most ezzel szívunk..De végre kaptam munkát én is..Minden héten kaptam fizetést és kezdünk kilábalni a pocsolyából..De újra pofont kaptunk,mert jelezték,hogy a fiam iskolája idén már nem ingyenes,és fizetnünk kell.. 1400 fontot..

Megint szűkös idő jön..Ráadásul ebben a hónapban jelezték,hogy a cég ahol ügynökség által dolgoztam átvenne véglegesen..Nagy öröm ez,de ez nem jól jött most karácsony előtt..A heti fizetésnek vége,és legközelebb csak karácsony után kapok fizetést..MOst itt vagyunk,hogy kifizetjük az albérletet,és a suli havi részletét(meg az A hitelt)akkor karácsonyig van 100 fontunk....Megint a pocsolyában vagyunk..Miért vagyunk ilyen szerencsétlenek? Csak minket ver az isten bottal?? Már sosem adatik meg hogy nyugodtan éljünk??

Bocsi ha hosszúra sikerült,de ki kellett írni magamból..


2011. nov. 30. 10:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én (22F) vagyok a testvéreim gyámja, mivel lassan 1,5 éve a szüleink elhunytak autobalesetben.

Nekem kell ellátnom a 3 kis testvéremet (5,8,10 évesek), úgy hogy közben egyetemista is vagyok nappali képzésben és délutánonként, meg szombaton dolgozok. Mondhatom, eléggé le vagyok terhelve, de szerencsére mamám szombatonként tud a kicsikre vigyázni, meg meg tud főzni akkor napra. A többi nap dolgozik még ő is, így máskor nem tud a testvéreimmel foglalkozni.

Havi 120-at keresek cakkum-pakk, mamám ad még 30-at, így havi 150-ből kell gazdálkodnom, ebből kell a bevásárlást, rezsit meg az ovis, iskolai holmikat venni. Sajnos a leterheltség miatt nem vagyok teljesen jó tanuló (középsuliban 5-ös átlagom volt mindig), így ösztöndíjat is alig-alig, de árvaságit kapok.


A házba csak 1 TV van, 1 gép (az is az enyém, 1 laptop), meg a szükséges elektronikai gépek. Fűteni vagy gázzal, vagy fával fűtünk, mivel a szomszédnak van egy nagy erdő-telke és ő adott a télen pár mázsa fát, amit csak fel kell darabolnom. Nem túl jó a helyzetünk, de szerencsére ebből nem sokat vesznek észre a testvéreim, próbálok mindent megadni nekik, amit csak tudok, szerencsére nem túl nagy igényűek és nem is TV és számítógép függők, így az áramra nem kell sokat költeni.

2011. nov. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

ez a mindig beüt valami nagyon ismerős sajnos! Mi a párommal 2 éve! próbálunk valamit félretenni hogy egyenesbe jöjjünk de nem megy.

A páromnak a 7! Éves mobilját sem tudtuk még lecserélni. Már nagyon sokmindenemet eladtam hogy legyen valami plusz de nem. Albérletben lakunk ami nagyon sok pénzt elvisz! Olyan balszerencse ér minket ha valaki mondaná nem hinném el, ezért most inkább nem irok semmit mert akkor estig irhatnám. Csak reménykedünk hogy 1x jobb lesz. És kitartás minden sortársunknak!

2011. nov. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Mi is így vagyunk ezzel. Ráadásul nem elég,hogy nincs pénzünk a számlákra, vagy fűtünk vagy eszünk....még itt a karácsony is a nyakunkon! Szerencsére a fiam csak 3 éves,nem vesz észre sok mindent belőle,de én már teljesen kétségbe vagyok esve! A 2 gyerek a pocakomban! Hogy miért vállaltunk 2.gyereket? A fogamzáskor úgy nézett ki,hogy talán jól alakulnak a dolgaink,és a kisfiam szívbetegsége miatt a gyerekorvos tanácsára... Mindenképpen kell 1 tesó. Ráadásul a család ellenem fordult, szemembe ordítják heti szinten hogy utálnak...kell még ennél több így karácsony előtt? De bízom a fentiekben,talán nekik is olyan jól alakul majd a karácsonyuk,ahogy nekünk...
2011. nov. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!