Vasárnap a déli harangszóra az ebédnek az asztalon kell
gőzölögnie. Nálatok ez mennyire érvényesül a
családban?
Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, ki, mennyire igényli ezt a családjában, vagy épp abszolút nem. Kinél van így, ki érzi ezt tehernek, ki pedg teljesen általánosnak? (Normális, intelligens válaszokra számítok). Köszönöm :)
Mi öten vagyunk a családban, eléggé szétszórtan, mindenki megy jobbra balra álltalában de a vasárnapi ebéd mindig közösen zajlik, együtt délben
2011. nov. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
2/31 anonim válasza:
"Az asztalon legyen a csülök,
mire lecsücsülök"
2011. nov. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
3/31 anonim válasza:
Nálunk fél 1kor, de az alapelv ugyanaz. Együtt a család, és az időpont szent és sérthetetlen :) Szerintem hangulatos.
2011. nov. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
4/31 anonim válasza:
nálunk nem csak vasárnap hanem minden nap délben az asztalon van az ebéd szépen megterítve
a párom 12kor jön haza ebédelni és addigra én már megcsinálok mindent
anyóséknál ez csúszik 1-2 órát és haragszok is érte, mert amikor meghívnak ebédelni akkor ott 1 óránál előbb sosincs kaja
2011. nov. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
5/31 wartburg353s válasza:
Én szeretem, ha így van, de nem mindig kivitelezhető. A férjem néha vasárnap is dolgozik. De szerintem az egész családnak kellemes, ha így van, ha egy nap kiemelkedik a hétköznapok közül, és kapcsolódik hozzá valami szertartás. A férjem családja a TV előtt fekve szeret étkezni, nálunk nem így volt, nem akarom erőltetni, de úgy érzem, ha már igyekszem valami finomat főzni, akkor adjuk meg a módját, és üljük körül az asztalt. Közben legalább együtt vagyunk, és figyelünk egymásra.
2011. nov. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
6/31 A kérdező kommentje:
Én páromékkal élek, náluk is így van. Érdekes, mert az én családomban ez nem volt szokás, de gyorsan azonosulni tudtam vele. Páromék 4-en vannak, velem együtt mi is 5-en ülünk vasárnap az astalhoz. Én egyébként kifejezetten élvezem a vasárnapi főzöcskézést (néha párom anyukájával néha párommal, néha meg egyedül szoktam):)
Amúgy mi is hétköznap dolgozunk, ezért 5-en 10 felé járunk, így csak a vasárnap szokott maradni, amikor a család együtt lehet.
2011. nov. 28. 11:46
7/31 anonim válasza:
Nálunk ez nem "követelmény" Elég szétszórt egy család ez igaz 4 en vagyunk, és a nagyapám is egy külön épületrészben lakik nálunk, ő ezt régen igényelte, de le tett róla, mert valamikor apámnak vasárnap is dolgoznia kell és akkor később van ebéd. Nálunk ez nem szokás, hétköznap mindenki akkor eszik amikor hazaért van hogy én csak anyámmal szoktam vagy egyedül, esetleg a húgommal, ha hozom a suliból munka után.
2011. nov. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
8/31 bánomisén válasza:
"Bimm-re asztalon az ebéd, bamm-ra enni akarok" :-D
Ismerős, a nagymamám hugának a férje volt ilyen, neki pontosan délben kellett tálalni. Nem azért, mert dühöngeni kezdett, ha véletlenül fél órával csúszott a menetrend, mert ez is előfordult néha, hanem csak mert megszokta. Hozott egy kis rendszert ezzel a szokásával a család életébe, nem morgott miatta senki.
2011. nov. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
9/31 anonim válasza:
Együtt eszünk, de az időpont nincs kőbe vésve, ahogy elkészül az ebéd, ez van, hogy 12 óra, de van, hogy 1 óra.
2011. nov. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
10/31 anonim válasza:
Attól függ, mikor ébredünk reggel. Ha későn esznek a gyerekek, a közös ebéd nekem háromkor is ugyanannyira megfelelő. No meg ha későn kelek később is vagyunk éhesek, no meg később végzek a főzéssel. Nálunk ez a "szabály" nem szabály.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!