Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a jó megoldás a mai bizonyt...

Mi a jó megoldás a mai bizonytalan világban?

Figyelt kérdés

Férjem külföldön dolgozik,hétvégente jár haza,én a szüleimmel élek,nem sokára megszületik a babánk.

1.maradunk anyuméknál,biztos ház,segítség,könnyebb boldogulás,de félek,hogy rámegy a kapcsolat,hogy ritkán vagyunk együtt,a pénz miatt muszáj kint dolgoznia,itthon alig van meló,az is éhbérért

2. elköltözünk a határ mellé,de akkor hitelt kell felvenni,tartozásba verjük magunkat 10-20 évre, és ha esetleg kirúgják a férjem, hogy élünk meg,míg kap új melót?ha kap egyáltalán,mert manapság semmi nem biztos,csak az,hogy a hiteleket ugyanúgy kell fizetni...

mi sajnos ördögi körnek látjuk, hátha valaki kívülről másként látja...


2011. nov. 21. 21:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
a 3. megoldást javaslom: költözz ki oda, ahol dolgozik és a baba születése után pár hónappal kezdj el te is dolgozni
2011. nov. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
de hát valahol akkor is laknunk kell,mert most a munkatársaival lakik,oda csak nem mehetünk. pici babával kiköltözni,főleg,hogy első gyerek? az az előbbieknél is nagyobb ugrás lenne...
2011. nov. 21. 22:38
 13/20 anonim ***** válasza:
Az öcsém menyasszonya is kiment az öcsémhez, és ők is munkatársakkal laktak együtt az első időkben. Nem volt semmi gond. Most meg egy olyan bérelt lakásban laknak, amit az öcsém munkahelye fizet nekik. Nemcsak a bérleti dijjat, de még a rezsit is. Ők maguknak nem is tudnák megengedni azt a lakást. Szóval, próbáld meg, meg lehet oldani. Jelenleg az én férjem is most már külföldi állásban gondolkodik. Ha sikerül kimegy, és a terveink szerint nem ő jön haza, hanem mi megyünk ki hozzá, amikor csak tudunk. És mikor minden klappol, lakás, munka, itteni élet teljes felszámolása, gyerkőcök nyelvtudása, mert más nagyobbacskák, végleg kiköltözünk mi is.
2011. nov. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

De ha ennyire kétségbe vagy esve, minek a baba? Nem azért mondom, hogy elvetesd, vagy ilyesmi, csak furcsa, hogy így bele a semmibe...

Mikor albérletben laktatok te nem dolgoztál? otthoni munka ilyenek? Semmi kereseted?

2011. nov. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan vannak több gyerekkel is albérletben, mert vagy nincsenek is szüleik vagy még rosszabb körülmények között. Ez csak nálunk elterjedt felfogás, hogy saját lakás vagy ház KELL. Sokszor csak megnehezíti az ember dolgát, pont azért, mert a mai világban semmi sem biztos.

Mi is bérelt lakásban vagyunk 2 picivel, és igazából sokkal jobban jártunk ezzel a megoldással, mint ha pl. CHF hitelünk volna egy úgymond saját lakásra. Szeretnénk majd más országba költözni, így sokkal egyszerűbb lesz. Ebből a szempontból egyáltalán nem érzem kidobott pénznek a lakbért.

2011. nov. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én hitelt biztos nem vennék fel, eddig 1 autóhitelem van, soha többet.

A megoldás szerintem is a határ közelébe költözni albérletbe, így az albérletre mint befektetésre tekintsetek, ami megtérül, nem kidobott pénz, mert mellette is tudtok félretenni, és később te is tudsz menni a férjed után a picivel, nincs ház amitől majd soha nem tudtok jól megszabadulni.

2011. nov. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Jól írták itt néhányan. Magyarországon az emberek dilije a magántulajdon. Ha bérelt lakásban laksz sokkal mobilabban tudsz költözni mozogni. Három választásod lehet.

Vagy otthon anyukáddal amíg a baba megerősödik, aztán ki a férjed mellé. Nem kereshet olyan rosszul, hogy egy garzont ne tudjon bérelni. Vagy nem is nagyon akarja, hogy kimenj így szabadabban él?

Másik a határ mellett bérelni. Harmadik maradsz otthon.

Azt is nehéz számomra felfogni, hogy emberek autót vesznek hitelre mikor az otthonukat sem tudják fenntartani. Talán nektek is havonta el kellett volna rakni azt a pénzt amit most a kocsira fizetgettek.

Lepontozhatsz, de akkor is őszintén megírtam a véleményem.

2011. nov. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Bocs az OFF-ért.

A munkám miatt kellett az autó, mert akkor még kijártam vele Ausztriába dolgozni, és munkaeszköz is volt. Azóta sikerült ideiglenesen megszabadulnom tőle, most egy ideig más használja/fizeti, mert eladni nem tudtam annyira felment a hitel értéke a CHF miatt.

2011. nov. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a hatar melle koltozes nem sokat segit. Ha csak nem a szomszed faluban dolgozik. Ausztria a munkaado orszag igaz? Ott dragabb a kozlekedes. Szerintem akkor eleve menjetek oda. Most ott fizetsz majd egy alberletet,ami igaz olcsobb,mint az osztrakoknal,de tok egyedul leszel,es fizeted a magas utazasi koltsegeket. Raadasul igy se leszel a ferjeddel sokkal tobbet. Es ez a haz dili tenyleg igaz. A haz biztonsagot ad? Szerintem nem. Mert egyreszt,ha nincs rajta hitel,akkor se tudsz itthon megszabadulni tole,annyira szar lett most az ingatlan piac,igy hogy tudsz valtani? Folyton a hazon kattog a fejed. A bank kesobb is elviheti,ha masra kell a penz. Azt a penzt egy szamlan is lehet tarolni. Es sorolhatnam...Ha majd kikoltoztok,meglatjatok,hogy a nagyon gazdagoknak sincs mindig sajat lakas. Mert minek...Persze mivel no vagyok,megertem,hogy szeretnel,az elejen en is igy gondoltam, de azota mashogy latom a dolgokat,miota eljottem otthonrol. Mi is eltunk tavkapcsolatban,igaz az en ferjem kulfoldi. Ez nem jo,barki barmit mond, egy ido utan ez megromlik. Mert az nem termeszetes,hogy evekig nem vagytok egymas hetkoznapjainak a reszese, plane ha jon a baba is,neki apa kell, nem uj jatek. Igy ha szerenyebben is, de szerintem kitudnatok jonni. Ha nem,akkor a ferjed valami iszonyat sz.ar melot talalhatott,amiert meg nincs ertelme kimenni. De szerintem ti azt varjatok,hogy az otteni fizetesebol egy hazat osszesporoltok,ha tenyleg,akkor szerintem meg kb egy evtizedig varhattok,ha magyar hazat akartok,ha kulfoldit,akkor az orokkevalosagig. Kulfoldon se lehet egy hazat ossszesporolni,vagy csak iszonyat magas fizetesekkel, mert egyszeruen kozben ELNI KELL! Ne haragudj,ha eros voltam,de en anno ugy gondolkodtam,mint te. Nekem a koltozes volt a megoldas, kar hogy nekem nem mondta el ezeket korabban senki sem...
2011. nov. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szia! Igaz nem régen de az én párom is külföldön dolgozik, ő 3 havonta fog tudni hazajárni. 2 éve vagyunk együtt. Szeretnénk mi is saját lakást addig én otthon lakom teszek félre meg ő is. Bár mivel nálunk nincs még baba, lehet hogy utána megyek. Én is az albérlet tartom jobb ötletnek, mert hiába lesz tiétek 20 év múlva a lakás addig bármikor elvehetik ha nem fizettek. Meg lehet pár év múlva hitel nélkül tudnátok venni vagy ki is költöznél utána és nem lenne macera a ház eladásával. Sok sikert.
2011. nov. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!