Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tehetek valamit az ellen,...

Tehetek valamit az ellen, hogy olyan legyek, mint a rokonaim?

Figyelt kérdés

A nagynénik, nagybácsik a mi családunkban egytől egyig elmebetegek! Szó szerint értem. Anyukám még egész normális, de a testvérei... Egyszerűen úgy viselkednek, olyanokat tesznek, hogy arra nem lehet értelmes magyarázatot találni. Ok nélkül gyalázkodnak, szidják a másikat, törnek-zúznak, ha rájuk jön az 5 perc. Mindegyik.

Félek, hogy én is öröklöm ezt az elmebajt! Tehetnék valamit ellene, vagy csak reménykedjek, hogy egy generáció kimarad...:S

23/L


2009. máj. 9. 23:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ez genetikus lenne, inkább a nevelésükkel volt valami bibi, azért lettek ilyen agresszívak. Vagy a korodból ítélve az is lehet, hogy az idősebb generáció most klímaxol nálatok, azért ilyen elviselhetetlenek. Ez olyasmi az idősebbeknél, mint gyerekeknél a kamaszkor, némelyik tünetmentesen átvészeli, van amelyiket meg komoly energiabefektetés elviselni.
2009. máj. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem elmebaj, hanem szocializáció.

Annyit tehetsz, hogy nem leszel ilyen. Próbálj olyan embereket gyűjteni magad köré akik nem ilyenek és alakítsd a reakcióidat az ő mintáik szerint.

2009. máj. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nehéz megállapítani abból, amit leírtál, hogy ez tényleg szocializációs probléma-e vagy orvosi értelemben vett elmebetegségről van szó (pl. ez a törés-zúzás hogy jön elő náluk?)


Az az igazság, hogyha ez elmebaj, akkor igenis örökletes. Ahol egyszer már előfordul, ott nagyobb az esély arra, hogy más is bezavarodik a családban, de ez nem törvényszerű. Én jó pár családot ismerek, akik így jártak. Egy ismerősöm pl. 45 éves koráig teljesen normális életet élt, a 2 nővére az anyjától örökölte az elmebajt és rajta meg csak 45 éves korában jött ki.

2009. máj. 10. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem tudatosan ki lehet védeni. Tudatosan kell alakítanod a gondolataidat, és magad formálni mindent.

Hasonló cipőben járok, mint te, mert én nap mint megkapom, hogy furán viselkedek, és ne viselkedjek úgy, mert nekik nem tetszik. Én meg csak mosolygok, hogy végre, kitörtem a családi rossz szokásokból. :D


Ha már így észrevetted, hogy nem tetszik a viselkedésük, és nem akarsz olyan lenni, az már félsiker, ne aggódj.

2009. máj. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát igen, a rokonyok...:) Nagyon sok jó dolgot írtak neked , fogalmazhatok úgy is, hogy ennyi elmebeteg nem lehet egy családban :) Ez nevelés kérdése is! Az elmebetegséget örökölheted, de úgy veszem észre ennek nem nagyon van "alapja", mert felismered hogy mi a határ. A viselkedésük téged elriaszt. Tegyél meg mindent, hogy te még véletlenül se legyél olyan. Tapiból írom, hogy nehezen ; de megy a dolog , ha az ember "saját" magát építi!


27/L

2009. máj. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
08:28: az elmebeteg épp attól elmebeteg, hogy nem ismeri fel hol a határ és az jöhet csak úgy egyik napról a másikra. Tehát hiába van észen, rájöhet az öt perc, és akkor nem is tudja, hogy mit csinál.
2009. máj. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Klimaxról még nincs szó, mert ahhoz túl fiatalok és sajnos korábban is így viselkedtek. Valamelyikük már gyerekként is ilyen tüneteket produkált, a többieknél csak később, huszonéves korukban kezdett kijönni az agresszió.

Agresszió alatt azt értem, hogy ha beszélünk valamiről és én nem értek egyet a véleményükkel, rögtön leordítják a fejemet. Nem elmondják, hogy nekik más a véleményük, hanem egy pillanat alatt elkezdenek üvölteni.

Múlt héten meg vettem egy vázát itthonra. Nem egy mai darab, de nekem tetszett. Egyik este jövök haza, a váza darabokban a kukában. Kérdezem anyukámat, hogy ő törte-e össze véletlenül, erre mondja, hogy itt járt az egyik testvére, aki előbb kinyilvánította a nemtetszését a váza iránt. Majd mikor anyukám mondta, hogy nekünk igenis tetszik és ez a mi lakásunk, semmi köze hozzá mivel rendezzük be, egyszerűen földhöz vágta!!

Hát mi ez, ha nem elmebaj?

2009. máj. 10. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!