Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tehetek az ellen semmit...

Nem tehetek az ellen semmit hogy a rokonaim megtiltsák a szerveim felhasználást?

Figyelt kérdés

köszike puszi

22/L


2011. aug. 2. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem igazán. Magyarországon a hatályos jogszabályok szerint automatikusan szükség szerint felhasználásra kerülnek a szervek, de valahogy mégis mindig az a vége, hogy megkérdezik a rokonokat, akik nem engedik, ezért mégis meghal pár ember azért mert nem kap időben szervet.
2011. aug. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt akarod, hogy a szerveidet felhasználhassák? Mert ha igen, akkor nem kell tenned semmit, mint hogy nem írsz olyan nyilatkozatot, melyek szerint nem engedélyezed a szerveid felhasználását. Magyarországon ha jól tudom így megy...
2011. aug. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hazánkban a hivatalos jogszabályok alapján a szervadományozással kapcsolatban az un. ’feltételezett beleegyezés’ elve érvényesül, vagyis ha valaki életében nem tiltakozott az ellen, hogy halála esetén szerveit, szöveteit felhasználják szervátültetés céljára, akkor feltételezhető az illető beleegyezése és a szervek eltávolítása elvégezhető.



[link]

2011. aug. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A válasz írója 49%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:51


Igaza van eme válaszolónak!!!

2011. aug. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63% vagyok, egyébkétn megkérdezhetem, hgoy miért kérdezed?
2011. aug. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__2..

inkább ebben segítsetek pls, szarul vagyok:O vagy nemtudom:D

2011. aug. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem tök mindegy, ha már meghalunk mi lesz a szerveinkkel? A föld alatt fog szétrohadni, akkor már inkább használják fel, adják annak, aki tovább élhet tőle...
2011. aug. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

22 évesen ezen jár az eszed?

Ha pedig készülsz itthagyni ezt a világot, tudd, hogy alkoholisták, drogosok, akasztottak, metró alá ugrottak, stb szervei a kutyának sem kellenek.

2011. aug. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!