Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretitek, ha vendégek...

Szeretitek, ha vendégek jönnek hozzátok?

Figyelt kérdés
2011. nov. 11. 17:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Ha nem lefárasztó vendég, akkor igen.
2011. nov. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Általában igen, viszont 1-2 embernek nagyon nem szoktam örülni, illetve akkor sem vagyok túl boldog, mikor már beleéltem magamat valamibe, és erre felborítja a menetrendet valami váratlan látogató.
2011. nov. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Nagyon! Pont a napokban beszélgettük egy barátnőmmel, hogy milyen furcsa, ő például nem bírja elviselni, ha bejelentés nélkül csak úgy betoppan valaki, én kimondottan élvezem :) Mondjuk a szüleimnél is ezt láttam, a mai napig egy átjáróház a házuk, ugyanez a barátnőm meg is volt döbbenve, amikor meglátogatott minket, hogy mekkora mozgás van, hétvégén gyakorlatilag egész nap vendégeskednek a szüleim. Persze ezt úgy kell elképzelni, hogy nem csinálnak nagy ügyet belőle, ha épp ebédre jön, megkínálják,de ha mondjuk anyukám főz, akkor leülteti az illetőt a konyhában és csinálja közben a dolgait.


Sajnos hozzánk még ennyien nem járnak, igaz a lakásunk sem alkalmas erre, de azért nálunk is gyakran megesik, hogy valaki felcsönget, merthogy "épp erre járt", és leül pár percre.


Szerintem azon múlhat a dolog - a neveltetésen túl -, hogy ki hogy fogja fel ezt a kérdést. Sokan foggal-körömmel őrzik a nyugalmukat, ők nem szeretik a sok vendéget. Vannak akik ha akár csak a szomszédasszony átugrik, puccba vágnák a lakást és ötféle aprósüteményt sütnének, ők sem szeretik a túl sok vendéget, mert sok a macera. De aki pörgősebb, és nem veszi túl komolyan ezt a vendégeskedősdit, az általában szereti, ha jön valaki.

Én kimondottan attól esem szinte depresszióba, ha egy hétig senki nem állít be, úgy érzem, hogy akkor már nem is érdeklem az embereket :)

2011. nov. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

nem szeretem, főleg ha nem szóltak előre és nem is vágynak haza a jelzéseket meg nem veszik. jobban szeretek vendégségbe menni.

meg vannak állataink és nem szeretem azt visszahallani hogy volt szaguk vagy ilyesmi.

2011. nov. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Ha meg van beszélve, akkor néha.
2011. nov. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert nekem inkább nyűg mostanában, ha jön valaki, nem tudom, ez mennyire normális. Két kisgyerekkel vagyok itthon, egész nap pörgök, mikor a pici alszik, azt én kihasználom egy kis pihenésre. Tehát az az 1 óra kikapcsolódás nekem kell napközben. Amúgy ha máskor jön valaki, úgy érzem kibillent a napi rutinból, és el van szúrva a nap, a gyerekek is pörgősebbek lesznek, és valahogy nem jószívűen érek rá foglalkozni másokkal. Ma is jött anyu, előre megbeszélve, alig vártam, hogy ideérjen, azt hittem egy kicsit segít közben egy kicsit beszélgetünk, de nem így sült el sajnos, 10 perc után már idegesített.
2011. nov. 11. 18:24
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Hangulattól és személytől függ. Van olyan barátnőm és rokonom, akit bármikor szívesen fogadok (de egy kezemen meg tudom számolni), de másoknál nem mindig van hangulatom ahhoz, hogy felrúgjam a kis terveimet (még ha csak annyi is, hogy olvassak vagy rendezgessem a bélyeggyűjteményemet :D), és akkor még játsszam a háziasszonyt is (persze elvileg nem kell készülni, ha olyan emberek jönnek, akikkel jóban vagyunk, gyakorlatilag meg azért mki elvárja, hogy teljesen tiszta legyen a lakás, legyen többféle rágcsa és innivaló, legyünk bűbájosak és elragadóak és érdeklődőek... még ha egy olyan emberről is van szó, aki félróája szólt, hogy betoppan)... de nem szoktak senkit visszautasítani, ha nincs rá normális indokom, hazudni meg ködösíteni nem szoktam.
2011. nov. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Szerintetek az illetlenség lenne, ha megkérném anyukám és anyósomat, hogy ne jöjjenek, nagyon rosszul esne nekik?
2011. nov. 11. 18:30
 19/23 anonim ***** válasza:
Szerintem lenne aki megsértődne. Én se nagyon szeretem, mivel elég kupis vagyok meg sokan ha jönnek is egyből szóvá tesznek ezt azt. Meg szerintem jórészt ezt láttam:S Meg sokakat hamar megunok, és aztán már csak teher:S
2011. nov. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha előre meg van beszélve, akkor igen.

De volt rá példa, hogy csak úgy beállítottak hozzám. Konkrétan: volt egy barátnőm, akivel az ő taplósága miatt megszakadt a kapcsolat. Megkeresett, találkoztunk, mondtam, hogy majd máskor is összefuthatnánk. Megjegyzem van egy 1 éves kisfia.


A találkozás után 1 héttel nekem esett, hogy én nem voltam itthon, pedig ő keresett. Megkérdeztem, hogy jutott eszébe úgy idejönni, hogy meg sem beszélni? Ráadásul egy gyerekkel.


Következő héten reggel 8-kor arra keltem, hogy nyomják a kaputelefont (1ig tanultam éjjel, fél9kor akartam volna kelni), és hát persze, hogy ő volt. Feljött, lepakolt, hogy ő beszélgetni jött. Én meg udvariasan közöltem, hogy ne haragudjon, de menjen el, mert nekem 10-kor dolgom van a városban, és még egy csomó dolgom van addig, és szintén hogy jut eszébe idejönni bejelentés nélkül. Erre hozzám vágta, hogy én nem vagyok kisasszony, hogy be kelljen jelentkezni....

2011. nov. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!