Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha úgy érzem,...

Mit tegyek, ha úgy érzem, hogy a páromat nem is érdekli a közös gyerekünk?

Figyelt kérdés

21 hetes terhes vagyok és úgy érzem,hogy a páromat nem is érdekli a közös babánk.

Már van egy fia(11 éves),de vele nem tartja annyira a kapcsolatot.

Nem volt tervezett baba,de örültünk neki.


Pl. én már elkezdtem keresgélni a neveket és amikor mondom neki,hogy Ő is segíthetne,akkor csak annyit mondd,hogy én jobban értek az ilyenekhez,döntsek én.

Elég sok mindent külföldről szerzünk be a picinek(mert nincsenek olyan bababoltok Magyarországon) és mondtam neki,hogy talán nem online kéne megrendelni a dolgokat,hanem el kéne menni menni inkább személyesen és úgy talán jobb lenne,meg azért nem kis összeget költünk rá szerintem(Ő állítja,hogy neki ez semmiség,de nekem még ennyi idő után is fura,hogy mindent meg akar venni,ami csak tetszik,de végül is tényleg sokat keres...).

Erre azt mondta,hogy akkor menjek én egyedül,mert neki most rengeteg tárgyalása van és nincs erre ideje.

Én egyedül viszont nem szeretnék menni,mert elég hosszú a repülőút és én félek egyedül utazni(főleg terhesen) és nem csak én szeretnék a közös kisbabánknak bevásárolni.


Nem értem,hogy miért ilyen.

Engem szeret,azt tudom és látom is rajta,de akkor a kisbabánkat nem szereti?

Amikor megtudta,hogy gyerekünk lesz,akkor azt mondta,hogy Ő is úgy örül,ahogyan én...

De nem értem,hogy akkor miért ilyen.


2011. nov. 11. 14:43
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Babacuccokért tényleg tök felesleges utazgatni, nem is kell, a babának nem az a lényeg hogy márkás ruhát adsz e rá vagy sem, hanem az hogy mennyit törődtök vele. Jobb ha beszélgetsz a férjeddel, mert szülés után bizony rá is nagy szükség lesz, és majd nem mondhatja azt hogy nem ér rá, és virtuálisan sem cserélhet majd pelenkát...
2011. nov. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
88%
A párod valószínűleg nem gyerekcentrikus. Az első babánál a párom is így viselkedett, mert nem tudta mit vár, de a te párod már a másodikat várja. Külföldre meg felesleges utazni, mert még olyan dolgokat vesztek, amik pár hét és a szekrénybe végzik.Nem tudom milyen extra dolgokat akartok, de itthon is nagyon jó dolgok vannak.
2011. nov. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Ilyenek biztosan nincsenek,de online is tudunk rendelni,csak azért én szerettem volna elmenni,mert szinte mindent onnan szereznénk be.
2011. nov. 11. 15:32
 14/25 anonim ***** válasza:
74%
Mondjuk ez lényegtelen, de a párod nélkül ne menj, egy hétvége alatt megtudjátok járni, nincs egy szabad hétvégéje?
2011. nov. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Mutatnál egy párat, h mik azok?
2011. nov. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, külföldön mit csinálna a kiskönyvvel, de ha mondjuk a reptéren rosszul lesz, jól jöhet.


Egyébként ezt nem én találtam ki, olvastam vmi szakirodalomban, hogy ha utazunk, vigyük.

2011. nov. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Van szabad hétvégéje,minden hétvégéje szabad,de Ő olyankor teniszezik délelőttönként,délután és este pedig együtt vagyunk.

És ott lakik pár barátunk,ahová mennénk,szóval Őket is meglátogathatnánk,ennyi minden pedig nem hiszem,hogy beleférne egy hétvégébe.



Nem szeretném megmutatni,hogy miket néztem ki,mert akkor csak megkapnám,hogy "Miért kell ennyit költeni egy babára." meg hogy "Milyen jól megy." stb.

De már a Brendonban is néztem és nincsenek olyan dolgok,amiket én szeretnék.

2011. nov. 11. 15:44
 18/25 anonim ***** válasza:
78%
Akkor a párod rátok szánhatna pár napot, ha neked ez ilyen fontos. Egyébként csak kíváncsi pár kérdező, nem hinném, hogy ilyet vágna a fejedhez.De ha a párod ennyire önző, mit csinálsz, ha szülés időpontjában teniszedzése lesz.
2011. nov. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
65%
Valóban, ezt már rég látnod kellett volna előre. Mármint azt, hogy így fog viselkedni a gyermekével. Tényleg buta vagy, ha azt gondolod, hogy valaha is meg fog változni. A férjed mindig olyan lesz, hogy: "Nesze itt a pénz amennyit csak akarsz, de ha lehet ne nagyon zavarj soha semmivel, mert a saját dolgaimon kívül mással úgysem foglalkozom." Bizonyos idő után Téged ez fel fog őrölni. De ha a pénzért hagyod magadat, csak tessék...
2011. nov. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
34%

OFF

"Olyan meg nincs, hogy anyuka nem engedi! Egy IGAZI szülő MINDENT megtesz, hogy lássa rendszeresen a gyerekét, ha már nem élnek együtt! Ez az igazság!"


Bírom az ilyen okosokat. Persze, jogilag nem teheti meg anyuka, hogy ne engedje a gyereket apukához, viszont azt simán 'megteheti', hogy teletömi a gyerek fejét mindennel és kvázi rémálommá változtatja az apukával töltendő időt. Normális apuka/szülő pedig harcol minden erejével, de nem olyan áron, hogy a gyerekből roncs váljék anyuka férgeskedései miatt. Addíg amíg nem voltatok ilyen helyzetben, javasolnám, hogy ne osszátok az észt!

2011. nov. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!