Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Miért történik...

Mit csináljak? Miért történik ez velem?

Figyelt kérdés
Mostanában kevésbé volt jó apámmal a kapcsolatom. Sok bajunk van a családban. Kitalálta, hogy én nem az ő lánya vagyok. 14 éves múltam, biztos vagyok benne, hogy ő az apám. Anya is mondja neki, de nem hiszi el, merthogy nem hasonlítok rá. Pedig jóban vagyunk, csak néha veszekszünk apuval, szerintem ez a kamaszkorom miatt van. Nagyon rosszul esett, hogy így, egyik napról a másikra letagad. Még mindig nem fogtam fel. Már nem is érzem az apámnak és ha belegondolok is gyűlölet fog el. Nem hiszem, hogy az apasági vizsgálat ezt megoldaná. Főleg, hogy most nem jönne nekünk jól az a -150 000 Ft.
2009. máj. 5. 21:01
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%

Hát, nagyon gáz, ha ilyet mond egy apa a gyermekének, még akkor is, ha valóban nem a sajátja lenne! Nekem nevelőapám van nagyon régóta, de még soha nem hallottam tőle, hogy a fejemhez vágta volna...

A legjobb az lenne, ha megpróbálnál beszélni anyukáddal, hogy vajon miért mondhatott ilyet az apukád? Ő talán tud erre magyarázattal szolgálni. A másik lehetőség, hogy amikor apukád normálisabb hangulatában van, akkor őszintén rákérdezel, hogy miért mondta ezt, van-e valami alapja? És mellé azt is, hogy ezzel mélységesen megbántott!

2009. máj. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ezt anyának mondta, de én is hallottam. És anyu jobban kiborult, mint én.
2009. máj. 5. 21:14
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Rám is azt mondta apám, hogy nem tőle vagyok, még akkor mikor terhes volt velem. De sajnos nagyon hasonlítok rá, de remélem csak külsőre.


Aki ilyet mond az nem apa.

Ilyen kijelentés nem fér ilyesmibe bele.

2009. máj. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Szerintem sem, főleg nem 14 év után...
2009. máj. 5. 21:21
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
14 év után már régen értelmetlen a vér szerinti rokonsággal előjönni, akkor már kialakul valami ami miatt jelentéktelen az, hogy van-e biológiai kapcsolat. Ha meg nem akkor tárgytalan minden. Minden. Szerintem.
2009. máj. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hát, ezek szerint nála semmi nem alakult ki. Nem bírok még rá nézni sem...
2009. máj. 5. 21:29
 7/18 anonim válasza:
92%
Ha anyukádnak mondta, te pedig hallottad, akkor szerintem a legcélszerűbb lenne, egyenes odaállni elé és megkérdezni, hogy miért gondolja (mondja) ezt? Nem olyankor, amikor rossz a hangulat, hanem egy nyugodt szituációban, hogy ne legyen belőle ordibálás vagy veszekedés, kiborulás. Biztos vagyok benne, hogy a személyes érintettség miatt nem lehet reálisan gondolkodni, de jó lenne megtudni, hogy mitől indult el ez a vezérhangya az apádnál! Talán csak vitatkoztak, vagy haragudott anyukádra valamiért, és ezzel meg akarta bántani - és nem tudta, hogy te is hallod. Néha nagyon barmok tudnak lenni az emberek, főleg a felnőttek, mert ők már sokkal többet egóznak, mint a gyerekek és serdülő korúak, így sokszor direkt bántanak másokat (lelkileg).
2009. máj. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja, az is lehet, Anyukádat nem tudta máshogy megbántani, azért mondta ezt. De akkor is valami nincs meg köztetek mert normálisan szerintem ilyet ember nem mond,olyannak akit szeret és tisztel. Szerintem nincs ilyen kijelentésre mentség akármennyire is kiakadt valamire anyukádra.
2009. máj. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem veszekedtek, mert hallottam az egész beszélgetést. Azt mondta hosonlítok is valakire. De ezt mind anyának mondta és velem még nem beszélt erről, biztos hogy nem tudnék odaállni elé és ezt megkérdezni.
2009. máj. 5. 21:59
 10/18 anonim ***** válasza:

Én megkönnyebbülnék, ha kiderülne, hogy nem az apám az, akit annak tudok. Engem sokat bántott, és lenézi a nőket. Remélem, sose leszek olyan, mint ő.

Kitartást, és remélem, megoldódik azért nálatok, de ha nem, tudd, hogy van rosszabb is.

2009. máj. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!