Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bocsánatkérés. Így kell, hogy...

Bocsánatkérés. Így kell, hogy működjön?

Figyelt kérdés

22 éves, egyedülálló lány vagyok, szüleimtől nagyon messze élek, alig találkozunk, saját magamat tartom el.

Én Bp.-en lakom és már egy jó ideje megismerkedtem egy családdal, akikkel nagyon megszerettük egymást. Bátran mondhatom, hogy szinte pótszüleimnek tekintem őket. 2 napja viszont volt egy számomra nagyon értelmetlen és fölösleges vitánk, ami óta nem is keressük egymást. Az eset úgy történt, hogy éppen egy születésnapi buliban voltunk, ahol a "pótapukám" már sajnos kicsit többet ivott a kelleténél és olyan dolgokat mondott nekem, aminek sem értelme, sem valóságalapja nem volt, tulajdonképpen nem is értettem mi volt a probléma. A lényeg, hogy 3 perc leforgása alatt vérig sértett több ízben, ami után én felálltam és hazajöttem. Ő csak annyit mondott, hogy oké, akkor ezzel vége.. Azóta nem keressük egymást. Teljes mértékben biztos vagyok az igazamban, és értelmetlennek tartom az egész vitát, mégis úgy gondolom én vagyok a fiatalabb, nekem kell engednem az egómnak, megkeresni őket és bocsánatot kérnem. Ti hogy gondoljátok? Hogy közeledjek feléjük?


2011. okt. 29. 22:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nagyon keveset tudunk a részletekről, bár ha egyszer ilyen előfordul többször is fog....és akkor mindig te mész majd?
2011. okt. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
De tény hogy meg kéne beszélni velük, lehet pótapuci nem is emlékszik vagy megbánta csak épp dacos...
2011. okt. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Te tudod,hogy neked mennyire fontosak azok az emberek.Én tudom,hogy ha valaki engem vérig megsért akkor én sosem kérnék bocsánatot,mert én vagyok a fiatalabb.Kortól független ez,szerintem.Egy felnőtt ember is tudja hogy mikor mit kell mondani.
2011. okt. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha fontosak neked annyira, hogy tegyél egy lépést, én elmennék hozzájuk azzal, hogy beszéljük meg a múltkorit, nem feltétlen kell azzal kezdeni, hogy bocsánatot kérsz... vmi olyanért, amit nem is értesz, főleg...
2011. okt. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Azért, mert te fiatalabb vagy, még téged sértettek meg. Ez tényleg független a kortól. De neked sem kell megsértődni egy részeg ember szavaira. Neki kéne felkeresnie, de valószínleg a büszkesége nem fogja engedni Ha neked sem, akkor így jártatok. Ha fontosnak érzed őket, akkor felkeresed, de eszedbe ne jusson bocsánatot kérni, mondd azt, hogy felejtsétek el, borítsatok rá fátylat, és kész. Nem te tartozol bocsánatkéréssel semmiképp.
2011. okt. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Leírom pontosan a helyzetet.

Bementem erre a bizonyos szórakozóhelyre, ahol ugye "pótapuka" már enyhén szólva is ittas állapotban volt. Én leültem, kértem magamnak egy kávét. Közben ő arról áradozott mindenkinek, mennyire szeretnek engem, mintha a saját gyerekük lennék. Kiadták a kávémat, kitettem egy 500ast a pultra. Utána egyik pillanatról a másikra elkezdett velem hőbörögni, hogy nagyképű vagyok, ki a f.szt érdekel, hogy nekem van pénzem, hogy gondolom, hogy őt nem hívom meg semmire, mit fellengzősködök, és stb stb.... Én meg csak ültem és bámultam magam elé, hogy most mi van??? És most csak a szebb mondatait írtam le... Nem azért nem hívtam meg semmire, mert sajnálom tőle, hanem egyszerűen elfelejtettem, sajnálom... Másnap megígértem nekik, hogy segítek egy bizonyos dologban, mert mindig segítek nekik, de ezután természetesen nem mentem el, lehet ez is bántja őket...

2011. okt. 29. 23:06
 7/15 bánomisén ***** válasza:

Nem annak kell bocsánatot kérni, aki fiatalabb, hanem annak, aki sértően viselkedett. Ha a "pótapád" nem jelentkezik és nem kér bocsánatot, akkor ennyi dolgod volt ezzel a családdal.

Majd lesznek más barátaid, nem tűnsz olyan elveszettnek.

2011. okt. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Részeg emberre ne sértődj meg. Felesleges. Elfelejtetted, kész. Rosszul reagálta le. Emiatt felesleges megszakítani a kapcsolatot. Keresd fel őket, és mondd el, mi votl a helyzet, de bocsánatkéréssel továbbra sem te tartozol.
2011. okt. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 bánomisén ***** válasza:
Most olvasom a kommented... Hát biztosan nagyon bántja őket, hogy nincsen ingyen kisegítő a háznál. Jól tetted, hogy nem mentél el. Először viselkedjenek, utána segítesz. Ez így működik, akárki akárhány éves.
2011. okt. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem igencsak piás lehetett, ha ilyen értelmetlen dolgokat mondott, én sem értem, miért tartotta ezt szükségesnek.

Engem nagyon bántana, ha egy ember, akit kedvelek, így viselkedne velem, mert valahogy az egész addigi jó kapcsolat, az ő jósága, a bizalom kérdőjeleződne meg a szememben. De annak is igaza van, aki szerint részeg embert nem érdemes komolyan venni.

Ha fontosak neked, keresd meg őket, de bocsánatot ne kérj (nincs is miért!), épp elég az, hogy kezdeményezed a kapcsolatfelvételt.

Kalkulálj vele, hogy több eshetőség is van: A)nem is emlékszik az esetre; B) ha emlékszik, "önvédelemből" úgy adta elő a nejének, hogy te gyere ki belőle rosszul; C) emlékszik és annyira szégyelli magát, hogy inkább elkerülne téged.

2011. okt. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!