Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Temetésnél mi az "illem"?

Temetésnél mi az "illem"?

Figyelt kérdés

Az elhunyt és/vagy az élő, gyászoló rokonok miatt "illik" részt venni a temetésen?

Tehát ha valaki nem ismerte a halottat, de a közeli hozzátartozók jóbarátja, akkor mi a helyzet?


2011. okt. 26. 09:56
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Akkor viszont nem folyok bele ebbe, a halálhírt is a férjem mondta nekik, a haláleset óta én nem beszéltem velük.

Mondjuk ők az érintettek közül csak apámat és engem ismernek, az unokatestvéremet (elhunyt lánya) és az özvegyet nem.

2011. okt. 26. 10:45
 12/21 anonim ***** válasza:

Igazad van, végtére is ez a párod dolga.


Mondjuk ha küldenek egy kedves, személyes hangvételű levelet, az biztosan jól esne Apukádnak, ezt fel lehet vetni. (Hogy ne csak a személytelenebb gyásztávirat legyen 1 mondattal, hanem valami vigaszt nyújtó kedves levél.)

2011. okt. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Amivel viszont én vagyok meglőve: nagybátyám érthető módon nagyon összetört és még a saját családtagjaival is alig tudott beszélni, csak zokogott és meredt maga elé.

Szívem szerint felhívnám, de tanácstalan vagyok, hogy várjak-e még, hiszen szegény egyedül maradt a nagy házban és nem hiszem, hogy "összeszedte" magát 1-2 nap alatt. Lehet, hogy még jobban felzaklatnám, ezért tanácstalan vagyok, hogy felhívjam-e, vagy várjak a jövő heti temetésig és inkább a helyszínen fejezzem ki részvétem és megöleljem.


Amikor a nagynéném haldoklott (orvosi prognózis egyértelműen az volt, hogy órái vannak hátra a sérülés jellege miatt és nem tudnak segíteni rajta), apám azonnal odautazott. Még őt sem mertem felhívni, a szintén oda tartó unokatesómmal üzentem, hogy hívjon fel, ha már úgy érzi, addig nem akarom zavarni. Neki is nagyon ingadozott és ingadozik a hangulata, hol kifejezetten vidám, hol hirtelen elsírja magát.


Felhívjam a nagybátyámat, vagy várjak jövő hétig, amikor személyesen is tudok találkozni vele?

2011. okt. 26. 11:09
 14/21 anonim ***** válasza:
Én felhívnám. Elég közeli rokon, és hiába nehéz ilyenkor elkezdeni beszélgetni vele, mégiscsak érzi, hogy nem maradt teljesen magára. Főleg így, hogy -amennyire kiveszem a szavaidból- fel sem tudott készülni a veszteségre, hanem hirtelen történt. :(
2011. okt. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Más okból várható volt, hogy nem lesz hosszú életű, de egy esés miatti fejsérülés vezetett a halálához, gyakorlatilag a szétfolyó vér és magas nyomás a koponyán belül már csak akkor mutatott tüneteket (ekkor vitte el a mentő), amikor már visszafordíthatlan volt az állapota, túl sok agyterületet nyomott szét, idő kérdése volt, hogy a szívműködés mikor áll le, a légzése kb akkor állt le, amikor betették a mentőbe.

Maga a sérülés korábban történt 1-2 nappal, de gondolom addigra terjedt szét annyira a vérzés, hogy már tüneteket produkált.

Ilyen szempontból váratlan volt.

2011. okt. 26. 11:33
 16/21 anonim ***** válasza:

Sajnálom...


Nagybátyádnak, Édesapádnak kívánok sok erőt, kitartást.

2011. okt. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

szerintem illene minél többen, minél nagyobb számban elmenni. írtad a szervezett buszt, az egy jó ötlet, főleg ha budapesten vagytok, ott sok cég van, ami ezzel foglalkozik, biztosan találhatnátok elfogadható áron olyan vállalkozót, aki levisz benneteket. ha összejönnétek annyian, hogy megtöltsetek két buszt (az monjuk 80-100 ember), akkor szerintem kedvezményt is kapnátok a kilométerárból. ha van kaja, annak meg külön örülnek a buszosok, lehet, hogy egy kis további kedvezményt is adnak.

szóval szerintem fontos a nagy számú részvétel, mert később jól esik az embernek, ha az ő temetésére is minél többen elmennek.

2011. okt. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ezt te most komolyan így gondolod???? Azért jársz temetésre, mert majd akkor a tiédre is sokan jönnek??? Mert én speciel ezért megyek el egy temetésre, mert gyászolom a halottat. Na meg arról annyit, hogy később jól esik, hogy sokan voltak, hogy nekem nemrég halt meg a nagypapám, nagyon sokan voltak a temetésén, és nekem például kifejezetten nehezemre esett 150 számomra vadidegen ember részvétnyilvánítását végighallgatnom. Főleg olyanokét, akik már legalább 30 éve nem is találkoztak papámmal.
2011. okt. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ezt a szulei eldontik, hogy akarnak - e menni.
2011. okt. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"később jól esik az embernek, ha az ő temetésére is minél többen elmennek."


Akkor neked már mindegy...

2011. okt. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!