Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Temetésnél mi az "illem"?

Temetésnél mi az "illem"?

Figyelt kérdés

Az elhunyt és/vagy az élő, gyászoló rokonok miatt "illik" részt venni a temetésen?

Tehát ha valaki nem ismerte a halottat, de a közeli hozzátartozók jóbarátja, akkor mi a helyzet?


2011. okt. 26. 09:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó barát,akkor igen. A megjelenéssel kifejezed,hogy osztozol a gyászukban.
2011. okt. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%

Annyi hogy a háttérbe húzódsz. Ha vége a szertatrásnak odamész részvétet nyilvánítani, és csendben eljössz.


Nem vagy családtag ezért az utána következő emlékezésre ne menj el.

2011. okt. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor is illik elmenni, ha nem ismerted az elhunytat. Hiszen az ottléteddel együttérzésedben részesíted jó barátodat.
2011. okt. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

A konkrét helyzet az, hogy meghalt apám húga. A férjem szülei és mi is a fővárosban élünk, a temetés kb 200 km-re vidéken lesz.

A férjem szülei és az én szüleim jóban vannak, járnak együtt nyaralni/túrázni, látogatják egymást (más irányban, de hasonló távolságra laknak egymástól).

A férjemnek mondtam, hogy szóljon a szüleinek, hogy megvan a temetés időpontja (eddig csak a halálhírről tudtak).


A férjem azt mondta, hogy nekik felesleges jönniük, hiszen nem ismerték az elhunytat, illetve nagyon messze van és ő is csak miattam jön. Nekem alig volt kapcsolatom a nagynénémmel, így engem kevésbé érintett mélyen, de apámat és az unokatesómat, akikkel szintén jóban van a férjem is, őket annál inkább, így szerintem inkább miattuk fontos, hogy ő is ott legyen. Ez a része részletkérdés, ő ott lesz.


Nem szeretném erőltetni a szüleinek, de tudom, hogy apámnak nagyon jól esne, ha ott lennének. Valóban messze van, de temetések - szerencsés esetben - ritkán vannak, illetve a nagynéném személyében halt meg az utolsó élő rokona a szüleimnek (engem nem számítva). A nagyszülők és a testvérek már évekkel korábban elhunytak.

2011. okt. 26. 10:08
 5/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nem az "illem" határozza meg, hanem az, hogy a párod szülei úgy érzik-e, hogy szeretnék a jelenlétükkel támogatni Édesapádat a veszteségében. Részvétet hazudni felesleges, ha nem érdekli őket (nem az elhunyt, hiszen nem ismerték, hanem Apukád fájdalma), akkor inkább ne menjenek. Az "Őszinte részvétem" ne csak kifejezés legyen.
2011. okt. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, a férjednek adok igazat. Az ő szüleinek teljesen felesleges elmenniük. Bőven elég ha személyesen kifejezik részvétüket, vagy netán küldenek egy részvétnyilvánító üzenetet édesapádnak.


Mivel neked rokonod az elhunyt, ezért neked és a férjednek illik ott lenni, ti mentek is az utána következő emlékezésre (ha lesz, bár biztos vidéken szokás). Ott lesznek rokonaid, ismerőseid. De anyósodék az ég világon senkit nem ismernének, csak feszengenének.

Egyébként szerintem anyósodék illendőségből nem mondják neked azt hogy nem akarnak menni.

Nekik felesleges.

2011. okt. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Szerencsére temetés ügyben nem vagyok járatos, a többi eset nagy részénél annyira pici voltam még, hogy fel sem fogtam, hogy pontosan mi történik.


A férjem azt is mondta, hogy ha apám úgy gondolja, akkor majd ő értesíti őket telefonon, vagy gyászjelentés formájában.


A tájékozatlanságom miatt nem szeretnék állást foglalni, mert csak tapogatózom, hogy ilyen esetben mi a szokás.

2011. okt. 26. 10:17
 8/21 anonim ***** válasza:
Szerintem is felesleges anyósodéknak elmenni, nem azzal osztoznak édesapád fájdalmán, hogy ott lesznek egy temetésen ahol jó esetben 4-5 embert ismernek. Egy gyásztávirattal kifejezhetik részvétüket. Egy temetésre szerintem annak kell elmenni, aki ismerte az elhunytat.
2011. okt. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy ha ilyen messze laknak felesleges nekik is utazni. Küldjenek egy táviratot, ti pedig a férjeddel vigyetek a nevükben is egy koszorút vagy sír csokrot. Ha nem lenne ekkora a távolság akkor természetes lenne, hogy elmennek ők is, de így...
2011. okt. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Engem az "zavart meg", hogy amikor a nagypapám (apai ágon) meghalt, akkor apám összes ismerőse, barátja, szervezett buszokkal (!!) elment ugyanarra a településre, ahol a mostani temetés is lesz, szintén 150-200 km-es távolságból.


Akkor még gyerek voltam, de nagyon megmaradt, hogy 40-50 ember ott volt csak apám miatt, hiszen a nagyapámmal soha nem találkoztak.

2011. okt. 26. 10:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!