Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemondhat a szülői jogairól,...

Lemondhat a szülői jogairól, ha nem is akarta gyereket?

Figyelt kérdés
A páromnak volt egy kapcsolata, ami véget ért, de mégis később összefeküdt a nővel, persze védekezés nélkül. Az eset után 4 hónappal jelentkezett a hölgyemény, hogy terhes. Megbeszélték, hogy elveteti, a pénzt is megkapta rá, majd mégis megszületett a baba. A Párom a nevére vette a gyereket, ő pedig megígérte, hogy cserébe nem keresi soha többet! Szerintetek ilyen esetben lemondhat a szülői jogairól, ill. a gyerekről?
2011. okt. 15. 14:15
1 2 3 4 5
 41/50 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm szépen a válaszokat! Másodszor, a válaszolók egy része meglátta a lényeget. A csaj csak azért akart gyereket, hogy újra összejöhessen a párommal. Egy házi bulin történt a dolog, és állítólag a nő gyógyszert szedett. Ez a dolog egyébként 3 éve történt. Eddig nem találkozott soha a gyerekével, mivel a csaj sem akarja, és ő sem. Tudom ez nem mentség, hiszen a pici nem tehet semmiről. A csaj azt hangoztatja a közös ismerősöknek, hogy nincs szüksége anyagi támogatásra, hiszen neki sok pénze van. Most, hogy összeköltöztünk, és mi is gyereket szeretnénk jelentkezett a bíróság, hogy x ezer forint-ot kell fizetni gyerektartást (és telefonon is zaklatnak, persze soha nem szól bele senki).

Kérlek ne a páromat szidjátok ő is tudja, hogy hülye volt. Nekem is szar így élni, de változtatni nem tudok rajta.A kérdésemre szeretnék hasznos információt kapni. Köszi

Ja és még egy, szerintetek érdemes volna csináltatni egy DNS vizsgálatot?

2011. okt. 16. 13:24
 42/50 anonim ***** válasza:
Határozottan támogatom a DNS vizsgálatot. Nekem még mindig ez a 4 hónap meg abortusztéma a legfurcsább.
2011. okt. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. okt. 16. 13:37
 44/50 A kérdező kommentje:
Bocs a privát e-mail-ért ide akartam írni, csak félre nyomtam.
2011. okt. 16. 13:38
 45/50 depp81 ***** válasza:

Attól még hogy nem akarta, született egy gyermeke. Az ő vére. Ezt megtagadni!? Soha nem fogom az ilyen "embert" megérteni, az én szememben ez hatalmas bűn... Van egy mondás erre:

"A vér kötelez."

2011. okt. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
A dns vizsgálat lenne a legjobb ötlet. Pár 10.000 Ft, de megérné, mert ez a 4 hónap dolog nagyon gyanús, minden nő tudja a 12 hetet. Ha annyira a srácot akarta, akkor lehet, nem is az övé, csak ha már összejött a dolog, akkor kapóra jött, hogy ráfogja.
2011. okt. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 A kérdező kommentje:
Igen! De már egyszer a nevére vette, akkor ilyen esetben is kérheti?
2011. okt. 19. 21:04
 48/50 anonim ***** válasza:
Persze.
2011. okt. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2011. okt. 21. 20:53
 50/50 anonim ***** válasza:

Mar regi kerdes, de biztos van ilyen madar most is.

12 hetig szakitanak meg terhesseget normal esetben. 4 honapos terhesnek erre adni, ablakon kidobott penz.

Nevere veszi, onnantol jogai es KOTELESSEGEI lesznek. Peldaul fizethet gyerektartast.

Nemelyik pasas (es no is) tenyleg olyan sotet...

2014. márc. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!