Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemondhat a szülői jogairól,...

Lemondhat a szülői jogairól, ha nem is akarta gyereket?

Figyelt kérdés
A páromnak volt egy kapcsolata, ami véget ért, de mégis később összefeküdt a nővel, persze védekezés nélkül. Az eset után 4 hónappal jelentkezett a hölgyemény, hogy terhes. Megbeszélték, hogy elveteti, a pénzt is megkapta rá, majd mégis megszületett a baba. A Párom a nevére vette a gyereket, ő pedig megígérte, hogy cserébe nem keresi soha többet! Szerintetek ilyen esetben lemondhat a szülői jogairól, ill. a gyerekről?
2011. okt. 15. 14:15
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
Én sem erről beszéltem, épp csak arra akartam rávilágítani, hogy senkinek nem kell megköszönni azt, hogy felnevelték. Főleg ha ilyen céllal született.
2011. okt. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
Milyen céllal született? Nem tudjuk. Besikerült. Van ilyen a legjobb családban is. Ha neked csúszna be a gyerek, akkor te egy szemét alaknak tartanád magad, hogy megszülöd vagy elvetetnéd?
2011. okt. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:

Nem, én megkérdezném az apját..

Mondjuk olyantól nem esek teherbe, akiben nem bízom, szóval meg tudnánk beszélni. Ha ő nem akarja, akkor nem tartanám meg. Abban hiszek, hogy ez egy közös döntés és mindkét félnek van vétójoga.

2011. okt. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
Ha meg apuka a gyerek 1 éves korában leléccelne,akkor meg eladnád a gyermeket vagy beadnád az intézetbe? Nehogy apa nélkül kelljen élnie,és ne köpjön szembe,mert apa nélkül nevelted fel?? nagyon fura a gondolkodásod
2011. okt. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:

Akkor te csakis olyannal szexszeltél még, akihez hozzá is mentél volna, ha terhes maradsz? Hűha!

Szóval ha teherbe esel és a pasi nem akarja, te elvetteted?

És igen, előfordul, hogy a baba sokat ordít, sokba kerül és apa inkább meggondolja magát, mint ahogy az előző hozzászóló is írta.

2011. okt. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
Nőként is azt mondom, hogy egy nő csak akkor szüljön, ha azt a gyereket egyedül is fel tudja nevelni. A férfi leléphet, bármi történhet, de a gyerekről neki kell gondoskodnia.
2011. okt. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
sőt, ha nem lép le, akkor is kevés az a férfi, aki gyereket nevel, otthon van vele, ha beteg, az a megszokott, hogy a gyerek a nő "dolga"
2011. okt. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:

Igen, csak olyannal feküdtem le.

Miért olyan meglepő ez?

Ha pedig lelép a gyerek, akkor az egy későbbi következmény. Amit megelőzni nem feltétlenül tudok. Akkor is bűntudatom lenne,nem is kicsi, de ezt csak az tudja, aki nem csonka családban nevelkedett. Viszont én csak olyannak szülök, akivel ha elválunk csak tőlem válik el,a gyerekétől nem.

Nekem pedig a ti gondolkodásotok furcsa. Attól, hogy egy házaspár szétmegy, a gyereknek ugyanúgy maradnak szüleik, ez az én szememben nem kéthetente hétvége, felőlem bármikor láthatná.

Intézetbe pedig soha nem adnám. Nem tudom milyen agy kell ahhoz, hogy ez eszedbe jusson, de rohadtul megvan a véleményem.

2011. okt. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
jó, hogy ennyire kézben tartod a dolgokat, bár nem tudom, hány éves vagy, én viszont tudom, hogy az életben semmire de semmire nincs garancia. Ha 16 évesen szexszelsz, nem 100%, hogy elvesz a pasid, még ha azt is mondja.
2011. okt. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
Köszönöm ezt a hasonló színvonalú véleményt. Nagyon régen elmúltam 16..és tudom, hogy semmire sincs garancia, de kockázat nélkül nincs győzelem, csak előtte azért nem árt gondolkozni. Én mindent megteszek, innentől nincs gond, tudom, hogy jól döntöttem.
2011. okt. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!