Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemondhat a szülői jogairól,...

Lemondhat a szülői jogairól, ha nem is akarta gyereket?

Figyelt kérdés
A páromnak volt egy kapcsolata, ami véget ért, de mégis később összefeküdt a nővel, persze védekezés nélkül. Az eset után 4 hónappal jelentkezett a hölgyemény, hogy terhes. Megbeszélték, hogy elveteti, a pénzt is megkapta rá, majd mégis megszületett a baba. A Párom a nevére vette a gyereket, ő pedig megígérte, hogy cserébe nem keresi soha többet! Szerintetek ilyen esetben lemondhat a szülői jogairól, ill. a gyerekről?
2011. okt. 15. 14:15
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
100%

Nekem valami nem stimmel a sztoriban.

Szexeltek, majd négy hónap múlva jelentkezett a csaj, hogy terhes. És ekkor megbeszélték, hogy elvetetik, amikor a 12 héten már bőven túl voltak? Nem vertek át téged nagyon a palánkon?


Amúgy tök durva hogy ilyen után ezt a pasit te még a párodként emlegeted...

2011. okt. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
El kellett volna kísérni abortuszra. Persze már mindegy.
2011. okt. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 depp81 ***** válasza:
Azt meg majd jól gondold meg hogy szülsz-e egy ilyen köcsögnek gyereket, akinek már van egy és le akar mondani róla...
2011. okt. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom miért a pasit tartjátok köcsögnek, a volt nője verte át, elég ocsmányul. Nehogymár ő legyen a szemét, amikor neki semmi döntési joga nem volt a gyerekkel kapcsolatban.

Én nő vagyok, de én sem nevelnék fel soha és látni sem akarnék egy rám kényszerített gyereket, akármennyire nem tehet róla.

2011. okt. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
100%
Volt döntési joga: nem húzott gumit. Egyébként egy meglévő gyerekről van szó! neked hogy esne, ha apád látni sem akarna meg fizetni sem utánad, "csak" megcsinált? Nézzük már a gyerek szemszögéből is, hogy apuka nem volt rá kíváncsi, még az abortuszra sem ment el.
2011. okt. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
0%

Sehogyan sem esne. Anyámmal nem akarnék soha a büdös életbe sem beszélni, azért, amiért megfosztott attól,hogy családban nevelkedjem, és amiért hazudott apukámnak, de nem tudnám hibáztatni az apámat.

Az abortuszra meg minek kellett volna elmennie? Nem ő volt terhes, ő kifizette és kész. Az már egy másik kérdés, hogy elfogadta a pénzt, de a gyereket megtartotta.

2011. okt. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
76%

Van, hogy egy nőnek nincs pasija, de gyereket akar. Ha ez a nő ilyen, tisztázni kellett volna, hogy nincsenek anyagi követelései. Az elején.

Nem hiszem, hogy van a gyereknek választása, vagy inkább mentél volna nevelőotthonba? Lehet, majd azt mondják a gyereknek, hogy apuka meghalt.

Inkább anyádat utálnád, aki felnevelt, apádat meg nem, aki lelépett? Egy felnőtt tudja, hogyha nem védekezik, gyerek lesz. Nő sem védekezett, pasi sem, mégis mire számítottak?

2011. okt. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
0%
Igen, inkább anyámat utálnám apámat sajnálnám, mert ez ha nem akarja akkor is lelki teher. Főleg ha látnám, hogy másnak boldog egész családja van. És ez nem arról szól, hogy inkább mentél volna nevelőotthonba..
2011. okt. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
100%
azt írtad, anyáddal nem akarsz többet beszélni, akkor csak a nevelőotthon marad. Ugyanúgy nem védekezett az anya, mint az apa, nem értem miért lenne a nőnek nagyobb felelőssége. Most írom le utoljára: aki nem akar gyereket, akár férfi, akár nő: védekezzen.
2011. okt. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:

Lehet, a pasi nem tudta, hogy születik a gyerek? Hú, de át lett vágva!


Egyébként kedves kérdező, lehet, a gyerek egyszer csak megjelenik, mert kíváncsi az apjára.

2011. okt. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!