Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemondhat a szülői jogairól,...

Lemondhat a szülői jogairól, ha nem is akarta gyereket?

Figyelt kérdés
A páromnak volt egy kapcsolata, ami véget ért, de mégis később összefeküdt a nővel, persze védekezés nélkül. Az eset után 4 hónappal jelentkezett a hölgyemény, hogy terhes. Megbeszélték, hogy elveteti, a pénzt is megkapta rá, majd mégis megszületett a baba. A Párom a nevére vette a gyereket, ő pedig megígérte, hogy cserébe nem keresi soha többet! Szerintetek ilyen esetben lemondhat a szülői jogairól, ill. a gyerekről?
2011. okt. 15. 14:15
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagyok családjogász, de az gond lehet, hogy a nevére vette. Gondolom apasági nyilatkozatot is írt alá.
2011. okt. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
100%
A nevére vette, ergo gondoskodnia kell róla. Bármikor behajthatják rajta a gyerektartást.
2011. okt. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
34%
szerintem lemondhat, engem is a nevére vett még is lemondott rólam és a szülői jogairól. bár nem tudom miért jut eszébe az embernek lemondani a gyerekéről..
2011. okt. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
81%
Nem lehet a gyerekről lemondani. Csak akkor lehetne, ha lenne egy "apuka", aki egyből a nevére venné, azaz úgymond örökbefogadná.
2011. okt. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
48%
márpedig rólam lemondtak, akkor ez most hogy van ?
2011. okt. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
76%

nem mondhat le a gyerekről! Gyerekről csak akkor lehet lemondani, ha van, aki örökbe fogadja


a pasidnak joga van a láthatáshoz és kötelezettsége a gyerektartásra


amiről lemondhat, az a felügyeleti jog, de az a gyermektartás fizetési kötelezettségét nem érinti

2011. okt. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
64%
Az esetleg lehet úgy, hogy anyukád nem íratott vele alá semmit, és nem jelölte meg az apát sem. Ilyenkor vagy az anya vezetéknevét kapja a gyerek, vagy vmilyen fiktív vezetéknevet. Ez egyezhet akár az "apa" vezetéknevével, de semmi jelentősége nincs, csak max. egy fricska, hogy azt adta. Esetleg ez lehet.
2011. okt. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
81%
*A 74%osnak írtam egyébként.
2011. okt. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
86%

NEM lehet lemondani.

Hála isten, mert akkor sok szülöten gyerek rohangálna.


Olyan van, hogy az ex keres egy új embert aki elveszi feleségül, majd ekkor történhet meg az adoptálás, ha a régi apa ebbe bele megy. Addig a párodnak kell gyerektartást fizetnie és igazából gondoskodnia a gyermekeröl.

Nekem soha nem kellene egy olyan ember aki nem gondoskodik a gyermekéröl, még ha ez egy becsúszott gyerek is. A gyerek ezekröl nem tehet, és számomra egy kép lenne arról a férfiröl aki nem gondoskodik, nem látogatja a gyermekét. Te se várj el többet a párodtól mint amennyit a gyermekére fordít, vagy is ha lesz közös gyereketek, ne várd el hogy gondoskodjon róla.


De mindkét fél 100%-ig tisztában volt azzal ha a kukacát a párod a nö punijába teszi abból akár gyerek is lehet, még védekezés ellenére is. ìgy az aktuskor mindkét fél bele ment hogy akár gyermekük is lehet. Ìgy mindkét fél ugyan úgy felelös azért a gyermekért. Az hogy a nö nem vetette el a férfi meg akarta, itt van az hogy egy elvetetést mindkét félnek ugyan úgy akarnia kell. Szerinted az jobb lett volna ha a nö elveteti, és egy életre roncs lesz, csak azért hogy a párod utánna felelöség nélkül élje éltetét?


én szememeben a párod egy nagy senki, aki kihuzza a nyakát a felelöség alol.

2011. okt. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
13%

lemondhat, de nagyon macerás proced;ura, és az anyukának 100% egyet kell hogy értsen ezzel a döntéssel, és papírokat kell aláírnia, hogy beleegyezik, hogy az apuka ezentúl soha életében nem lesz kötelezheto semmilyen anyagi támogatásra, úgymond apuka megszunik létezni az anyuka és gyermek számára.. (nagyon ritka, hogy az anyuka ilyesmibe beleegyezne)

véleményem szerint, ha valaki kifejezetten azért veszi a nevére a nem kívánt gyermeket, hogy azontúl ne zargassák, az a személy nem kicsit naív.. persze nem ezt kérdezted, de muszály volt leírnom..

2011. okt. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!