Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy szülő lemondhat a gyerekér...

Egy szülő lemondhat a gyerekéről minden indok nélkül?

Figyelt kérdés
Csak úgy be lehet adni a gyereket árvaházba? Mert engem kicsi koromban állandóan ezzel fenyegettek ha rossz voltam és most felmerült bennem a kérdés, hogy lehetséges-e.
2010. szept. 30. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen!
2010. szept. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, lemondhat róla.
2010. szept. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Hát ha nagyon szemétláda...

De téged szerintem csak elrettentettek vele, nem gondolták komolyan.

2010. szept. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Ilyesmit nem komolyan mondanak a szülők. Engem azzal fenyegettek, hogy ha rossz leszek, jön értem a rézfaszú bagoly. Hát... eddig nem jött.
2010. szept. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Engem meg azzal hogy elcserélnek a Valira. Most megnézhetik hogy hol tart ő és én.
2010. szept. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nem történt meg veled,ha jól értem.

Lemondó nyilatkozattal akár örökbe is adható a gyermek.

Van, akit visznek, van, akit adnak.

Van, aki meg jobban is jár, ha nevelőszülőhöz kerül.

Nem gondolom a legjobb nevelési eszköznek az ilyen jellegű fenyegetőzést a szülők részéről. A gyermek félelemben nő fel, és csökkentértékűség érzése uralkodik el rajta.

Azt mondom neked, értékes ember vagy. Nem az vagy, akinek a szüleid meggondolatlanságból mondtak Téged.

Egyébként meg bocsáss meg nekik, mert minden bizonnyal ugyanilyeneket éltek meg ők is kiskorukban, ezért nem állt rendelkezésükre jobb nevelési eszköz.

2010. szept. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

igen, minden további nélkül, de egyébként olyan is van, hogy csak ideiglenesen adnak valakit állami gondozásba, azaz mondhatni "megőrzésre leadják"


mondjuk az biztos, hogy jól p****n rugnám az, aki ilyennel fenyegetőzik...

2010. szept. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is igen, de ha ettől tartassz, ezt szerintem nem beszéli meg veled. Főleg nem zsarol vele...:)


Engem is ezzel "riogattak", vagyis csak akartak, de átgondoltam a helyzetet és hamarosan már ezért könyörögtem. (Nem farmerért, ami akkoriban volt új gyerekeken.) Akkor persze nem vették komolyan, lehülyéztek, és volt, hogy riogató kiselőadásokat tartottak a nevelőotthoni lét szörnyelmeiről, ami viszont még mindig szebbnek láttam, kitartottam. Később utánajártam, és el lehet intézni gyerekként is, nagy eséllyel: ha bemész az önkormányzat gyámügyére. Csak annyira nem volt jó a beszélőkém, szégyenlős is voltam, így maradtam, meg kicsi falu, az akkoriban ezzel foglalkozó sem vett volna komolyan, csak inkább még bökött volna rajtam. Hát maradtam, ennyi.


(Régen volt.)

2010. szept. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Minden oknak van okozata,és fordítva.Kicsi voltál,beszoptad a mesét,a szüleidnek pont ez volt a célja.Kegyetlen játék.Most te jössz.Mondd nekik ha nem viselkednek jól,mikor megöregszenek beadod őket az öregek otthonába.
2010. szept. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!