Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyum nagyon felt, ami lassan...

Anyum nagyon felt, ami lassan megorit. Hogyan valtoztathatnek ezen?

Figyelt kérdés
17 eves vagyok, jovore mar 18, es meg mindig nagyon felt. Van hogy nem enged el bizonyos helyekre, pl egy masik varosba (ami ugy 60km re van otthonrol, mellesleg ott jar egyetemre tesom), vagy pl ha mar kesobb mennek ki a varosba, pl olyan 10 korul, mar filozofal, hogy biztos ellopnak meg megeroszakolnak meg ilyenek. Igy neha ki sem enged. Tulreagalja a dolgokat...azthiszi mindenki csak engem fog ellopni...megbolondulok mar ettol. Mitcsinaljak hogy ne feltsen mar ennyire ??
2009. ápr. 30. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Szerintem. Egyrészt mindig pontosan mondd meg anyukádnak, hogy mikor érsz haza. És ez nem ciki , az ő "nyugodtságát" alapozza meg. Ha azt mondod , este 11re itthon vagyok, akkor 11re próbálj hazaérni. A másik. Biztosan van mobilod. Azt nem írom , hogy egymás után 10x hívjon fel, de egyezz meg vele, hogy vagy ő hívjon fel x időpontban ; vagy a legegyszerűbb , hogy felhívod amikor odaérsz , felhívod , mikor hazafele indulsz. De már a "csörgetés" is hatásos lehet... Adj a kezébe valamilyen "biztonságot". Hidd e l , ő azért félt , mert nagyon szeret és valamilyen szinten jogos az aggodalma.

2009. ápr. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan félt!Bár férfi vagyok én sem engedem majd a lányomat (ha az lesz)egyedül éjszaka a nagyvilágba!Hidd el nem csak másokkal történhetnek szörnyűségek VELED is!amit tehetsz éjszaka ne járj egyedül ha megteheted mindig kisérjen el a barátnőd barátod,ha anyukád látja,hogy nem többen mentek nem fog annyira félteni!
2009. ápr. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

engem is féltenek, mert én vagyok az egyetlen lány és a legkisebb gyerek, pedig már 23 vagyok, bár sok dolog történt velem, amitől féltenek és felelőtlennek tartottak, az anyák szokták jobban félteni gyermeküket.

Megszültek, felneveltek, megszenvedtek, persze hogy félt. Lehet őt is féltették annakidején.

Csak sok rosszat látni a világban. Bizonyitsd be neki, hogy tudsz magadra vigyázni, és hogy felelősségteljes vagy, jó a baráti köröd, és amit megbeszéltek azt be is tartod, akkor bízik benned, és talán megbékél vele, hogy te felnőtt vagy. sosem tud elég óvatos lenni az ember, vannak dolgok amiket nehéz kivédeni, ő már nem lehet mindig ott veled, hogy fogja a kezed. Ha mindig babusgatna akkor sose tudnál felnőni rendesen. Olyan ez mnit az a gyermek, akit mniden portól féltettek, ha steril a gyerek, akkor sokkal betegebb táposabb lesz, aki meg ak oszt is megeszi annak az immunrendszere megerősödik.

2009. ápr. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18:32 vagyok természetesen többen mentek! bocs
2009. ápr. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mindig nagyon sokszor felhiv, es mindig felveszem, es minden ok. De mar bosszanto egy ido utan ha minden 3 oraban felhiv...holvagyok...mitcsinalok.

Mindig idoben erek haza, sose volt olyan hogy egy 5 percnel tobbet kessek. Ezzel nem volt gond soha, nem is lesz. En ertem, hogy felt meg minden, de mar eleg nagy vagyok ahhoz hogy hulyeseget csinaljak, ismeri nagyjabol a barati koromet is...szoval nemtudom, mit tudnek csinalni.

2009. ápr. 30. 20:21
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

SOHA nem leszel annyira felnott,hogy az anyukad megszunjon aggodni erted!!! DE ezt csak akkor fogod megerteni,ha te is ANYA leszel!Orulj neki,hogy felt es ov teged,ez azt jelenti:szeret.Es ne talald cikinek ha sokszor felhiv es kerdezi mit csinalsz,mert o is volt fiatal es tudja hogy az a kor amiben most te vagy eleg kiszamithatatlan!Ugy ertem egyik percben minden ok,a masikban vmi tortenhet,es lehet hogy nem a te hibadbol,DE MINDIG a vetlen issza meg mindennek a levet!

Probald nyugodtan,turelmesen elfogadni a helyzetet,amig o az anyukad(es amig el!)szeresd ot es add meg neki azt az oromet hogy 5perc alatt megnyugtatod ot,hogy jol vagy.5perc nem nagy keres tole szerintem!Csak turelem!

2009. ápr. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia!Sajnos tényleg eléggé aggódós, bár van valami benne, hiszen sajnos manapság sok rossz történik a fiatalokkal(autóbaleset, gyilkosság...).De ez nem jelenti azt, hogy akkor ne menjünk ki soha sem bulizni, barátokkal koncertre, vagy színházba, moziba. Felgyorsult a világ, az ő fiatalkorához képest.Normális az ha valamilyen egészséges szinten aggódik, ha túloz, akkor le kell kicsit takarékra állítani! Mindíg bizonygasd, hogy amerre jársz, sokan tartózkodnak, javul a közbiztonság, sok a járőröző rendőr, és nem jársz kihalt utcákban!Társaságban vagy, ahol jól érzed magad, és biztonságban vagy!Nem hagynak egyedül, és nem mész haza egyedül, hanem elkísérnek!Próbáldd meg!Sok sikert!
2009. máj. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valóban nem vagy már kisgyerek és alaphelyzetben tudod irányítani a dolgokat.Édesanyád nem az alaphelyzetektől félt!Megbízik ő benned az biztos,viszont te vagy az ő élete értelme valószínű.Próbálj meg így is belegondolni.Ja és ő mindig is aggódni fog,mert igazán szeret.
2009. máj. 1. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!