Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Irigy vagyok! Hogyan változtat...

Irigy vagyok! Hogyan változtathatnék ezen?

Figyelt kérdés

Szóval! Körülbelül egy éve az én életem eléggé összeomlott. Tavaly végeztem el az iskolát (idegenforgalmi területen) és azóta kézzel-lábbal munkát keresek de nem találok egyszerüen semmit, voltam már jónéhány interjún dehát csaknem kellettem. Szerelem területén se vagyok mostanában a legszerencsésebb de inkább ezt nem részletezem. Az unokatesómnak pedig aranyélete van és ez eléggé dühít sokszor. A pasija külföldön dolgozik, kb. 2 hónapja kiment hozzá mostmeg hazajöttek együtt. A csajnak nincs munkája, de őt ezt nem is érdekli. A pasija azt mondta hogy nem is örülne neki ha lenne mert akkor kevesebbet lennének együtt. Azigen mondom. Az anyja se dolgozott sohasem, ebből kifolyólag ezt látta otthon sztem majd őt is a pasija fogja eltartani. A csajnak érettségije sincs. Elgondolkoztam ha ne adj isten szétmennek akkor ő hogy fog megállni a saját lábán. De gondolom akkor kifog egy másik pénzes csávót, mert ő világéletében mindig is szerencsés volt. Az a problémám hogy én elég irigy vagyok az ő életére, pedig soha nem akarnám hogy egy férfitól függjek, inkább arra vagyok irigy hogy ő ezt magasról letojja hogy nincs munkája csak él mint a hal a vízben. Most is mennek jövőhéten nyaralni Görögországba a pasijával. A csaj 24 éves amúgy, a pasija meg 33. Szerintetek mit tegyek hogy ne legyek irigy rá?

22/L


2011. júl. 24. 18:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

az én unokahúgom is ilyen, mint a tiéd.

hihetetlenül szerencsés, csak megjelenik valahol, és tapadnak rá az inteligens pénzes pasik. most végezte el nagy nehezen az érettségit, de már kapott munkát németországban.

én ehhez képest mindig egyedül vagyok, és pechem van, sose kaptam még nyárra sem egy hét melót.

kiskoromban nagyon irigyeltem, hogy tele volt szép ruhákkal, és már 13 évesen körülrajongták a pasik, engem meg észre sem vettek.

túlzás nélkül, mindketten szépek vagyunk, de ő mindig csillogóbb, gyönyörűbb, álomszép ruhái és ékszerei vannak.

az árnyékában nőttem fel, de már elfogadtam, hogy ő ilyen, illik is hozzá, hogy mindig a központban legyen.

ma már elfogadtam, és egyszerűen csak csodálom.

20/L

2011. júl. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Erre irigykedni??? Mire arra hogy kitartják? Gyakorlatilag nem is szerelmes, csak a pénzért meg a tárgyakért kúr a pasival, aki ha nem lenne pénzes nem is kellene neki. Idő előtt ki fog égni, hiába utazik és kap meg mindent. Gondolom jól fel is vág vele, mondjuk facebookon. Nekem is volt ilyen ismerősöm. Kipakolta a divatcuccait, a számitógépeit, meg az utazásait face-re aztán le is kellett törölnie, mert a pasit lecsekkolták az adóhatóságok. Ezt ő nem a saját erejéből érte el. Tudod ez olyan, mintha valakinek a szülei a seg.ge alá tolnak egy kocsit és egy lakást. Hidd el az az igazi, amiért az ember maga dolgozik meg. Annak a sikernek van egy semmihez sem fogható íze. Leszel még te is görögországba, tisztességes pénzből.
2011. júl. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy ilyen rokonom, bár nem irigyeltem soha, de a nagy jólétben meghízott, mint egy disznó, pedig nagyon szép volt.
2011. júl. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én utálnám, ha kitartott lennék. Most gondold el, az első komoly veszekedés során mit vághatnak a csaj fejéhez? Hát köszönöm, inkább nem! Erre ne legyél irígy.
2011. júl. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%
Szivesen irnek neked privatot az en tortenetemrol, mert rolam is sokan mondjak, hogy milyen jo nekem, de bizony abszolut nem konnyu es nem tudjak, hogy mekkora aldozatokat kell hozni. Ugy gondolom, hogy az empatia a kulcs. Az a helyzet, hogy sokszor azt hiszi az ember, hogy masnak milyen jo elete van, mennyivel konnyebb. Lehet, hogy bizonyos dolgokban tenyleg konnyebb neki, mig masokban sokkal rosszabb. Ha te sajat erodbol ered el, amit akarsz, joggal leszel buszke magadra. Becsulnod kell, ami megadatott. Sokaknak ennyi sincs. Mindig lehetne talalni nalunk szerencsesebb embereket, nincs olyan ember, akinel nincs szerencsesebb vagy sikeresebb. Nem masokhoz merten kell elni! Te te vagy, o pedig o.
2011. júl. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
38%

Irigykedhetsz rám is.

Luxuskocsival járok, budai villában élek, a bankszámlámon 8 számjegyű összeg.Hogy miből?

Meghaltak a szüleim, egyke vagyok, senkim nincsen, így itt tobzódok, és olvasom a hülye kérdéseket.

Na, még mindig irigy vagy???


30/N

2011. júl. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyit. Hogy a pénzér amit kap, úgy kell táncolnia, ahogy a pasi fütyül. Minden perverzióját ki kell elégitenie, pont mint egy útszélinek. Az ilyeneket a pasi se nézi sokra, csak addig tart a szavatossági idejük, amig nem jön, egy szebb, csinosabb, fiatalabb. És mindenük a pasitól függ, mert a pasik nélkül senkik, prolik. Amikor leomlott a berlini fal, akkor az egyik szomorú emlékem, hogy láttuk, hogy az NDk-s fiatal lányok a nyugatnémet vénkecskékkel szaladgáltak és csókolóztak parfűmért , ruháért. Egy kapcsolatnak az érzelmen kell alapulni, és a valódi vágyakon. A pasira nézve is égő, ha csak a lovéért kell, mert ez azt jelenti, hogy mással nem tudja és nem is akarja megfogni a nőt. Sosem tudnék senkitől függeni anyagilag, sosem hagynám, hogy szabályokat szabjanak nekem.
2011. júl. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
18:28 igazad van butaság arra irigykedni hogy valaki eltartott! Félre ne értsd voltam én már görögországba kétszer is, nem egy beképzelt csaj soha nem vágott fel ezekkel és igenis szereti de tényleg. Egyszerüen csak arra irigykedek hogy míg neki mindene megvan nekem semmim. Arra értem hogy boldog párkapcsolatban él nincs miért idegeskednie. Igaz neki nincs munkája (ami nekem most a legfonotsabb lenne és komolyan mondom már ciki hogy lassan 23 éves vagyok és még mindig nincs és mindenki kérdezi hogy ugyan miért nem találtam még munkát???) Engem meg felőr a stressz hogy vajon mikor lesz normális munkám (talán soha? néha így érzem) és mikor lesz egy normális párkapcsolatom mikor manapság minden srác csak kefélni akar.
2011. júl. 24. 18:40
 9/15 A kérdező kommentje:
Az alföldön élek, de gondolkodtam már azon hogy felköltözök pestre mert ott meg annyi álláshirdetés van mint égen a csillag. De sokan azt mondják hogy hülyeség lenne nem minden arany ami fénylik. Akkor mégis mi a jó francot tehetnék hogy legyen egy ki*szott munkám???
2011. júl. 24. 18:45
 10/15 habibi ***** válasza:
teljesen áttudom érezni a helyzeted, bár csak hasonlít a történetünk. nekem 1 éve omlott össze az életem, mikor nem vettek fel egyetemre, míg az összes kevésbé egyetemre/vagy egyáltalán nem vágyó ismerősömet igen. Ők ugye elfordultak tőlem, mert én voltam a lúzer, de arra mindig jó vagyok , hogy eldicsekedjenek nekem a sikereikről.pl. most az egyik barátom csak azért felkeresett, hogy elbüszkélkedhessen, hogy ő megy Törökországba egyetemre, a többiek pedig beszámolnak, hogy épp hol voltak vagy hová mennek kirándulni, közben rólam egy szó sem esik és nem is érdeklem őket, csak egy személyt keresnek, akinek dicsekedhetnek, szánalmas, nem? Na most idén megint voltam felvételizni egyetemen és megint nem vettek fel, tehát újabb 1 év szenvedés aztán újra felvételi, de mindegy, engem az dühít, hogy ismerek egy lányt, aki a felvételihez előírt 8 könyvből egyet olvasott el, abból is csak 50 oldalt (300 oldalas) és pont azt kérték tőle a felvételin. Én még pluszba is tanultam könyveket, de persze hogy azt kérték, ami elő sem volt írva... A csajt felvették engem nem. Hát szép az élet, nem? és mosolyogj, mondja ő,mert nem dőlt össze a világ, csak a felvételi nem sikerült, majd 1 év múlva megpróbálod! mert nem lehetsz okos mindig(de milyen hosszú lesz az az 1 év, megint) és ebben a pillanatban ne legyek dühös, ne tépjem meg, ne legyek irigy, nehéz nagyon. De arra gondoltam, hogy ő nem lesz olyan szívvel-lélekkel dolgozó orvos mint én majd és biztos olyan marad mint most, tehát ilyen lenéző ember, remélem a pácienseivel nem, mert a hányinger kerülget az ilyen orvosoktól, na és neki nincs olyan szerető családja mint nekem és olyan csodálatos párja sem, mint az enyém. Úgyhogy nem vagyok irigy, megyek előre, csak a saját dolgaimat nézem és ha esetleg valami kudarc ér, amiben más sikert ért el, akkor együtt örülök a másikkal - el sem tudod hinni mennyire megdöbbented ezzel őt
2011. júl. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!