Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha ordítva "kéri", nem teszem...

Ha ordítva "kéri", nem teszem meg, jogos ez?

Figyelt kérdés
Huszonéves vagyok, egyedül élek anyámmal. Jelenleg fizetett szabadságon vagyok, a munkahelyem határozott így, ezért most itthon vagyok egy darabig. Anyámnak elképzelhető, hogy megszűnik a munkahelye, bár én nem úgy látom, ő nap mint nap ordít azért, hogy én értelmetlen vagyok, az meg fog szűnni, stb. Komolyan úgy erőlteti, mintha már azt akarná. Értelmes érvekre nem hallgat. Minden nap ordít valamiért, amikor hazajön. Az csípi a szemét, hogy itthon vagyok, és még ki is fizetik. Megcsinálok, amit meg tudok, de amit ordítva "kér", azt nem. Azért álljon már meg a menet! Most azt vette szokásba, hogy azért is ellenkezőleg csinál mindent, mint ahogy én szoktam, és ordít, ha úgy csinálom, ahogy én szoktam. Én vagyok, aki nem ért semmihez, és ezért családom se legyen, mert még söprögetni se jól söprögetek, stb. Fogtam magam, hagytam az egészet. Persze, most ez a baj. Jogosan csináltam?
2011. szept. 20. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Keress másik munkahelyet, ettől sok jót ne várj, örülj, hogy még fizetnek - de ha nincs rád égető szükség, előbb-utóbb kirúgnak. Használd ki a fizetett szabadság idejét álláskeresésre.

2. Huszonéves vagy. Állj a saját lábadra, légy a magad ura. Keress albit egy barátnővel. Ez így egészséges, ráadásul az ordibálást sem kell hallgatnod. Sajnos amíg ott laksz, addig el kell viselned, hogy anyukád gyereknek néz.

2011. szept. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős szituáció, én is a muterral élek, huszonéves vagyok, bár a tesóim is itt laknak velünk. Nemrég tönkrement a családi vállalkozás, és anyám nem igazán tolerálja még azt se, hogyha hozzá szólunk, láncdohányos lett, és mindenért üvölt... Pedig a jelenlegi vállalkozásunk már kezd beindulni.... Anyád egyszerűen csak nem szereti a bizonytalanságot, annál még az is jobb, hogyha biztosan tudja, a munkahelye meg fog szűnni. Van aki így tudja csak kezelni a stresszt. Teljesen jogos, hogy nem hagyod, hogy kiidegeljen a muterod, ha ezért egy kicsit keményebben szólsz rá, előbb vagy utóbb úgy is észhez tér, én úgy vettem észre, hogy az észérvek ilyenkor nem hatnak.
2011. szept. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
egyet értek az elsővel
2011. szept. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy jogos-e, de én is így szoktam. Nem kell kinyalni a fenekemet, mert szívességet teszek, de rendesen viselkedjenek velem.
2011. szept. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!