Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nekem kéne alkalmazkod...

Tényleg nekem kéne alkalmazkodnom hozzá?

Figyelt kérdés

Tesóm majdnem 2 évvel ezelött bejelentette h terhes. Akkor mikor már semmit nem lehetett csinálni. Én akkor még suliba jártam,utolsó éves voltam a suliban. Céljaim voltak. érettségi után ott akartam maradni suliba 2 évre h az OKJ-s szakképesítést megszerezzem. időközbe eladtuk a lakást vettünk egy nagyobbat,mert tesóm nem bírta elviselni az anyósát.(Aki egyébként szó szerint mindent megcsinált neki,és egy árva fillért nem kért azért h ott laknak a gyerekkel együtt) Tesóm azért is akart haza költözni,h a barátjával félretegyenek h tudjanak saját lakást venni. Anyám 30 ezer Ft-ot kért tőlük a reszire meg a kajára,nekem is áldozatot kellett hoznom. Ott maradtam a nyári melóhelyemen ahol már 10 hónapja dolgozok. Én itthon 50 ezer ft-ot=ebbe a 12 ezer Ft-os kajajegy is benn van) adok le egy magamra,a 68 ezres fizetésemből. Tesóm barátja egy évet lakott Kb nálunk,ugy egy hónapja költözött el a tesómtól,mert szakítottak. A srác amugy heti 20 ezer Ft-ot keres,a tesóm kapja a Gyedet,meg a csp,meg 6 órába dolgozik.neki is bejön vagy havi 80 ezer Ft.de ugy képzeljétek el h azt 30 ezer Ft-t amibe megegyeztek az egy év alatt amig itt lakott a tesóm barátja jó ha 3szor adták oda. Mióta elköltözött,tesóm ugyanugy nem ad semmit. Helyette nekem kell többet adni,ha enni akarunk... Teóm mostanában rákapott arra,h bulizni járjon,ilyenkor a gyereket itthon hagyja vkinek a nyakára,vagy csak ugy egyedül itthon hagyja... Eleinte még sajnáltam is és vigyáztam is este a gyerekre,mert jaja,szegény biztos szeretne buliba menni,had menjen. de ez már rendszeres,sőt néha hétköznap is elmegy kocsmázni. nekem már rohadt elegem van belőle h ilyenkor a mi nyakunkra hagyja a gyereket. Mi nem kértük tőle h szüljön,ha meg már megszülte akkor ne a másikat szivassa mégjobban. Ott tartok h ha elmegyek itthonról dolgozni,be kell zárnom a szoba ajtómat,mert ha nem zárom be akkor annyira nem figyel a gyerekre h hagyja h ragacsos kézzel bejöjjön meg összetapogasson mindent. Sőt! ma reggel az is kiderült,h amig én éjszaka dolgoztam ő itt üdögelt a szobámba a gép elött. Hónapok óta bejárkált a szobámba amig én dolgoztam h internetezzen. Tudni kell,h amikor beköttettem a netet ugy egyeztünk meg h havi 1000Ft-t ő áll,az 5000 Ft-os csekkből. Nos szeptember óta adott 500Ft-t... Egydarabig vártam KB. Novemberig h hátha adja a maradék pénzt,meg a következő havit,is de nem... Mikor meg szóltam neki h mivel nem fizette azt a keveset se amit kértem többet nem internetezhet,akkor kölcsönkért pénzt h nekem oda tudja adni ,és le tudjon ülni netezni.. Hozzá kell tennem,a gyereknek volt egy darab pelenkája,de inkább a netet akarta volna kifizetni nem h pelenkát vegyen. Én vissza adtam neki a pénzt és mondtam hez volt az utolsó h netezett. Ez volt novemberbe. persze uttána is néha redes voltam és ugyh nem fizetett semmit,néha meg engedtem h netezzen ha nem vagyok itthon. Annyit kértem ha netezik a gyerek aludjon,és ne az én szobámba rendetlenkedjen,amig ő itt ül. A cérna ott szakadt el,mikor aznap délelött takarítottam,felmostam,megpucoltam a tükröt,és mikor hazajöttem délutános műszakból a szobám ragadt a kosztól,tükrömön apró kéznyomok voltak,tesóm itt ült a gép leött. nem szóltam mert fáradt voltam. megfürödtem és lefeküdtem aludni. Kérte h maradjon még egy kicsit,mondtamjó és lefeküdtem. Aludtam volna ha nem kapcsolja a hangfalat és kezd el zenét halgatni. Szerintetek? Akkor kipattantam az ágyból.és elküldtem melegebb éghajlatra! A szobám miatt,meg h így vissza élt a bizalmammal. Ez decemberbe volt. Töröltem a felhasználó fiokját,az enyémnél meg jelszót változtattam. ma derült ki h ő amig nem vagyok itthon bejárkál h netezzen. feltöte felhasználó fiokom jelszavát. Többször gyanítotam már h be járkál de bizonyítékom nem volt,nem akartam vádaskodni. Meg aztán a ygereket is mindig hagyta bejönni garázdálkodni a szobámba. A multkor szombat éjszaka még dolgoznom kellett,délelött aludtam volnma. Nem tudtam tesóm az erkélyen telefonált a gyereke meg bejött hozzám és rámolt. erre ébredtem. Ugy látszik majd az alváshoz is be kell zárnom az ajtómat. Most ott tartunk h ha elmegyek itthonról dolgozni vagy akárhova,be kell zárnom a szobám ajtaját,mint vmi albérlőnek. Ő nem fizet semmit,de mégcsak el se szok mosgatni meg semmi,és én nekem kell alkalmazkodnom, h lehessen magánéletem.

Mit csináljak? Tényleg nekem kell zárnom az ajtóm,meg alkalmazkodnom hozzá? meddig türjek? Lassan ott tartok h inkább elmegyek albérletbe,annyira nem bírom elviselni. Tönkrette az álmaimat,a céljaimat,bele kényszerített h 20 évesen érettségi után dolgozzak,és ő meg 23 évesen él mint a kiskirályok. Már anyámnak is elege van belőle,de nem tud vele mit csinálni. meg vagyunk lőve a gyerek miatt


2009. ápr. 24. 15:28
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%
Minél hamarabb a sarkatokra kell állni.Anyád mégis az ő anyja is.Egy anyának pedig rendre kell a gyerekét utasítani.Adjon neki egy maflást amikor meghúzza a vállát aztán elgondolkodik hogy hányadik bilin ül.
2009. ápr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

Micsoda? Hitelt vettel fel te? Ez tudod mekkora hulyeseg volt, ugye? Ezt a hitelt vissza is kell am fizetni! Azt mibol fogjatok, ha meg fozni sem tudtok szinte.

Hat ekkora orultseget!

Anyukaddal szepen elmentek a tesod munkahelyere, es a fonokkel beszeltek! Valahogy penzt is kellene menteni a fizetesebol, nem tudom ez hogyan oldhato meg. Pl. anyukad szamlajara utaljak a fizetest, vagy valami ilyesmire gondoltam.

Egy levelet fogalmazzatok meg a birosagnak, amiben keritek a gyerektartast az apatol! A tesod ezt nem tudja megfogalmazni, csak ti! Segitsel neki ebben, neki csak ala kell irni!

Abba a birosagi levelbe csak az adatokat kell leirni szinte, es hogy mit szeretnetek kerni.

Ezt ne hagyjatok annyiban.

Nincs valaki aki helyre rakna a tesodat egy kicsit ha mar anyukad sem bir vele??? Meg kellene tepni egy igazi ku... a tesod, mar bocs!

2009. ápr. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
Nem tehetem meg h elköltözzek ,mert azzal anyut is szar helyzetbe hoznám.. és azt meg nem akarom
2009. ápr. 28. 23:05
 34/35 anonim ***** válasza:
A főnökével azért beszélhetsz. A gyámügyre is mehetnétek vagy legalább megszabhatnátok egy konkrét határidőt. Mondjuk, ha tíz napon belül se fizetés, se gyerektartás, megteszitek.
2009. ápr. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Gyámügy + zárcsere. Ha nem változik tíz napon belül, elindítjátok az eljárást, lecserélitek azárt, aztán mehet amerre lát, hozzátok nem tud visszamenni.

Kérdező, te is jó hülye vagy, hogy mindenki sorolja a lehetőségeket, te meg meg se mozdulsz. Akkor minek tetted fel a kérdést?

2010. okt. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!