Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nekem kéne alkalmazkod...

Tényleg nekem kéne alkalmazkodnom hozzá?

Figyelt kérdés

Tesóm majdnem 2 évvel ezelött bejelentette h terhes. Akkor mikor már semmit nem lehetett csinálni. Én akkor még suliba jártam,utolsó éves voltam a suliban. Céljaim voltak. érettségi után ott akartam maradni suliba 2 évre h az OKJ-s szakképesítést megszerezzem. időközbe eladtuk a lakást vettünk egy nagyobbat,mert tesóm nem bírta elviselni az anyósát.(Aki egyébként szó szerint mindent megcsinált neki,és egy árva fillért nem kért azért h ott laknak a gyerekkel együtt) Tesóm azért is akart haza költözni,h a barátjával félretegyenek h tudjanak saját lakást venni. Anyám 30 ezer Ft-ot kért tőlük a reszire meg a kajára,nekem is áldozatot kellett hoznom. Ott maradtam a nyári melóhelyemen ahol már 10 hónapja dolgozok. Én itthon 50 ezer ft-ot=ebbe a 12 ezer Ft-os kajajegy is benn van) adok le egy magamra,a 68 ezres fizetésemből. Tesóm barátja egy évet lakott Kb nálunk,ugy egy hónapja költözött el a tesómtól,mert szakítottak. A srác amugy heti 20 ezer Ft-ot keres,a tesóm kapja a Gyedet,meg a csp,meg 6 órába dolgozik.neki is bejön vagy havi 80 ezer Ft.de ugy képzeljétek el h azt 30 ezer Ft-t amibe megegyeztek az egy év alatt amig itt lakott a tesóm barátja jó ha 3szor adták oda. Mióta elköltözött,tesóm ugyanugy nem ad semmit. Helyette nekem kell többet adni,ha enni akarunk... Teóm mostanában rákapott arra,h bulizni járjon,ilyenkor a gyereket itthon hagyja vkinek a nyakára,vagy csak ugy egyedül itthon hagyja... Eleinte még sajnáltam is és vigyáztam is este a gyerekre,mert jaja,szegény biztos szeretne buliba menni,had menjen. de ez már rendszeres,sőt néha hétköznap is elmegy kocsmázni. nekem már rohadt elegem van belőle h ilyenkor a mi nyakunkra hagyja a gyereket. Mi nem kértük tőle h szüljön,ha meg már megszülte akkor ne a másikat szivassa mégjobban. Ott tartok h ha elmegyek itthonról dolgozni,be kell zárnom a szoba ajtómat,mert ha nem zárom be akkor annyira nem figyel a gyerekre h hagyja h ragacsos kézzel bejöjjön meg összetapogasson mindent. Sőt! ma reggel az is kiderült,h amig én éjszaka dolgoztam ő itt üdögelt a szobámba a gép elött. Hónapok óta bejárkált a szobámba amig én dolgoztam h internetezzen. Tudni kell,h amikor beköttettem a netet ugy egyeztünk meg h havi 1000Ft-t ő áll,az 5000 Ft-os csekkből. Nos szeptember óta adott 500Ft-t... Egydarabig vártam KB. Novemberig h hátha adja a maradék pénzt,meg a következő havit,is de nem... Mikor meg szóltam neki h mivel nem fizette azt a keveset se amit kértem többet nem internetezhet,akkor kölcsönkért pénzt h nekem oda tudja adni ,és le tudjon ülni netezni.. Hozzá kell tennem,a gyereknek volt egy darab pelenkája,de inkább a netet akarta volna kifizetni nem h pelenkát vegyen. Én vissza adtam neki a pénzt és mondtam hez volt az utolsó h netezett. Ez volt novemberbe. persze uttána is néha redes voltam és ugyh nem fizetett semmit,néha meg engedtem h netezzen ha nem vagyok itthon. Annyit kértem ha netezik a gyerek aludjon,és ne az én szobámba rendetlenkedjen,amig ő itt ül. A cérna ott szakadt el,mikor aznap délelött takarítottam,felmostam,megpucoltam a tükröt,és mikor hazajöttem délutános műszakból a szobám ragadt a kosztól,tükrömön apró kéznyomok voltak,tesóm itt ült a gép leött. nem szóltam mert fáradt voltam. megfürödtem és lefeküdtem aludni. Kérte h maradjon még egy kicsit,mondtamjó és lefeküdtem. Aludtam volna ha nem kapcsolja a hangfalat és kezd el zenét halgatni. Szerintetek? Akkor kipattantam az ágyból.és elküldtem melegebb éghajlatra! A szobám miatt,meg h így vissza élt a bizalmammal. Ez decemberbe volt. Töröltem a felhasználó fiokját,az enyémnél meg jelszót változtattam. ma derült ki h ő amig nem vagyok itthon bejárkál h netezzen. feltöte felhasználó fiokom jelszavát. Többször gyanítotam már h be járkál de bizonyítékom nem volt,nem akartam vádaskodni. Meg aztán a ygereket is mindig hagyta bejönni garázdálkodni a szobámba. A multkor szombat éjszaka még dolgoznom kellett,délelött aludtam volnma. Nem tudtam tesóm az erkélyen telefonált a gyereke meg bejött hozzám és rámolt. erre ébredtem. Ugy látszik majd az alváshoz is be kell zárnom az ajtómat. Most ott tartunk h ha elmegyek itthonról dolgozni vagy akárhova,be kell zárnom a szobám ajtaját,mint vmi albérlőnek. Ő nem fizet semmit,de mégcsak el se szok mosgatni meg semmi,és én nekem kell alkalmazkodnom, h lehessen magánéletem.

Mit csináljak? Tényleg nekem kell zárnom az ajtóm,meg alkalmazkodnom hozzá? meddig türjek? Lassan ott tartok h inkább elmegyek albérletbe,annyira nem bírom elviselni. Tönkrette az álmaimat,a céljaimat,bele kényszerített h 20 évesen érettségi után dolgozzak,és ő meg 23 évesen él mint a kiskirályok. Már anyámnak is elege van belőle,de nem tud vele mit csinálni. meg vagyunk lőve a gyerek miatt


2009. ápr. 24. 15:28
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg nem egyszerű.Én mindenképp azt javaslom üljetek le hárman és beszéljétek meg a dolgokat.Azért mégis csak lekellene fektetni pár szabályt.
2009. ápr. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Szeirntem a szabályok ha eddig sem müködtek,ez után sem fognak..költözz el,szerintem nincs sok válazstásod. A tesód szülte a gyereket,nevelje fel ő,szerintem pofátlanság kocsmába járni még hétközben is,és mint valami csicskásra ráhagyni a családra a kölykét meg a házimunkát.Fizetni sem fizet..van bőr a képén.Anyukádnak annyiban igaza van,hogy a gyerek nem tehet arról,hogy a tesód egy paraszt,ne ő szívja meg a dolgot.te viszont költözz el,amint tudsz,nehogy a tesód ennél többet is megengedjen magának.
2009. ápr. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Próbáltuk,de csak egy váll rándítás és egy jól van a válasz...

Mi szívjuk anyámmal a f*szt,ez meg ól van. Néha én fexek le éhesen aludni,mert ez a szemét elöttem mindent felzabál. Arról nem is beszélve,h ha véletlenül knt felejtem a cigimet az a konyhába,akkor ugy szívja mintha az ővé lenne...

És a legidegesítőbb az egészben,h mindenki őt sajnálja! H én milyen bunkó vagyok,mert nem engedem netezni,meg h miért fáj nekünk h ő elmegy szórakozni,még fiatal,élnie is kell...

a mulktkor isnekem meg anyámnak szombat délelött még kellett mennünk dolgozni, fél 3kjor arra keltem h a gyerek sír mint az állat. tesóm sehol,vissza aludni nem tudtam,pedig 1 órát alhattam volna. Anyám ugyanúgy. Mikor mi elmentünk 5 óra 10 perckor akkor tesóm még nem volt sehol,de iwiw üzifalon meg olvastam h fél 5kor ki irta h húde szupi este volt....

2009. ápr. 24. 15:48
 4/35 A kérdező kommentje:

Nem tehetem meg h elköltözzek. nem akarok anyummal kicseszni. Tvaly vette a házat. rajt a jelzálog. gyakorlatilag abból élünk amit én adok le itthon,mert az ő fizetése a jeézálogra meg egy szeméyli köcsönre megy el. A szem. kölcösnnek felét elméletileg tesómnak kéne fizetnie... 1,5 évvel ezelött vette fel anyám és a felét tesóméknak adta,mert tartozásuk volt.. ugy volt ha 14Ft-os törlesztő felét ő fizeti,de hát nem..

ha én elköltözök itthonról,akkor vagy éhen hal mindenki,vagy elárverezik a lakást.

Fogalmam sincs mit csiáljak. De már nem bírom elvisleni,h ugy élek itthon mint vmi idegen...

2009. ápr. 24. 15:52
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát ennek az elolvasásától is felállt a hátamon a szőr. A tesód egy igazi felelőtlen kőbunkó. Szerintem ne hagyd el anyukádat, hanem a tesódat kellene elpaterolni onnan. Attól, hogy szakítottak a sráccal, még fizet gyerektartást nem? Milyen az a srác? Nem lehetne vele megbeszélni azt, hogy mi folyik itt és hogy közvetlen nektek adja a pénzt, mert a tesód úgyis csak magára költi? Én a helyedben bezárnám az ajtót. A kicsi tényleg nem tehet semmiről, őt segíteni kellene. Hol van az apja? Azt mondod, hogy szakítottak...a tesóddal szakított, nem a gyerekkel. Csak fizet valamit és látogatja, nem? Nagyon nagy hiba volt új lakást venni ilyen körülményekkel. A tesód úgysem fogja kifizetni, ez biztos. Csak azt tudjátok tenni, hogy zéró toleranciát rendeltek el, nincsenek engedmények, addig nem eszik és nem csinál semmit, amíg nem fizet semmit. Mégis mire megy el neki a pénze, ha semmit nem ad be?
2009. ápr. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Hát hiába beszélnénk a barátjával,mert nem ad gyerektartást. Legalábbis eddig még nem adott- Látogatni látogatja a gyereket,az igaz,de hiába beszélnénk vele,mert hisz amig itt lakott ő se adott semmit a fizetésébőlNéha egy hétre 7000 Ft-ot kapott. Mert annyi előleget fel vett magára.

Nem tudunk mit csinálni tesómmal. Nem tudna hova menni. és csak azt a szegény gyereket sajnáljuk. Néha már nem is merünk szólni tesómnak,mert a gyereket szokta réngatni,meg vele szokott kiabálni,rajta tölti ki az idegességét,de nekünk nem szól semmit,mert nem tud mit mondani.Mert nekünk van igazunk h tönkrette a mi életünket is

2009. ápr. 24. 16:31
 7/35 A kérdező kommentje:

azt se tudjuk megcsinálni h nem adunk neki ennimert ugyis zabálna ha nem vagyunk itthon... Meg hát ott a gyerek... ha neki mondanánk h ő nem ehet mert nem ad pénzt,akkor sztem bosszúból a gyereknek se adna enni.

Mikor még csak terhes volt,és ott lakott nálunk,a régi laksában,egyszer beszóltam neki,h attól h terhes még el tudna mosogatni. mert elegem volt abból h mindennap 7-8 órám volt,és mikor hazamentem még mosogatnom iskellett,j anyám ha megjön melóból neki tudjun állni főzni.

Ő meg felkapta a vizet,és közölte h elmegy a saját lakásába(akkor vettek ki egy albérletet a pasijával,ahova napokon belül költöztek). Aztán hívogatta a pasiját h kérdezze meg anyámtól h haza mehet e enni,,mert a én azt mondtam neki h soha többet ne egyen nálunk. Mikor én csak annyit mondtam h el mosdogathatna ha már nem dolgozik,meg suliba se jár és egész nap otthon van...

2009. ápr. 24. 16:40
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik. Az apán be lehet hajtatni a gyerektartást. Automatikusan le kellene, hogy vonják tőle eleve. Mindenképpen jelentsétek be. Hidd el, nem érdemes szerénykedni és hagyni, hogy bárki azt tegyen veletek, amit akar. A kicsi is megérdemli, hogy mindent megkapjon. Ha meg a tesód ilyen idegbeteg, akár a Gyámügyet is ki lehet hívni, mert a gyerek életét tönkre fogja tenni a tiétekkel együtt. Kérhet valamelyikőtök gyámságot és akkor majd nem ugrálhat meg zsarolhat a gyerekkel. A gyerekkel manipulál titeket. Tudja, hogy érte megteszitek azt, amit már neki nem tűrnétek. Gondolj a jövőre, mindenkiére. Hiába a testvéred, ha ilyen ember...milyen embert fog nevelni a gyerekéből is így? Addig lépjetek, amíg nem késő. Vannak családsegítő szervezetek, Gyámhatóság, bíróság (a gyerektartás behajtására). Én mennék a helyetekben, mert ami jár, az jár és a tesódnak sincs joga tönkretenni ennyi ember életét. Más megoldást nem látok. Az ilyeneknek a szép szó nem ér. Minél jobb vagy hozzá, annál jobban ki fog használni. Valósítsd meg a saját álmaidat, egyszer élsz! Ez nem azt jelenti, hogy önző vagy. Ő az.
2009. ápr. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Már idegileg teljesen kész vagyok! Rohadt elegem van belőle. És nem tudok mit csinálni h kikerüljek ebből a szar helyzetből.

Anyám azért vett uj lakást,mer5t megegyeztünk h én a jeézálogba ios beleadok,azért adok le itthon annyi pénzt,és h ez ha lejár a kölcsön akkor az én lakáso lesz. mert felét megveszem,a másik felének a a felét öröklöm,és a tesómat meg kifzetném... vettem volna fel hitelt wgy 2,5 mlliót,kb annyi járna neki. De ugy néz ki h örökre itt ragad a nyakunkon.

én a pasimmal már 3 éve együtt vagyok. szerettünk volna összeköltözni,de így ben hívhatom ide,h ő is szívjon a tesóm miatt. Meg pár év (1-3 év mulva) én is szeretnék kisbabát,ha már lesz némi alapunk.. De így hova szüljek?

2009. ápr. 24. 16:45
 10/35 A kérdező kommentje:

Igen,azt tesóm is mondta h fel fogjas jelenteni ha magától nem fizet. Meg a multkor én is megfenyegettem h ha még egy ilyet meglátok h a gyereken tölti ki a bosszúját és felfogom jelenteni!

Anyám meg mondta neki h azt fogja elérni h ugyanugy félni fog tőle a gyerek,meg utálni fogja ahogy mi is utáljuk apánkat. züleim elváltak már több mint 10 éve,mert apám ivott,meg vert minket

2009. ápr. 24. 16:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!