Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én érzem úgy, hogy a...

Csak én érzem úgy, hogy a családom akadályoz?

Figyelt kérdés

Több kategóriába is beleillene a problémám,de mégis ide írom,hátha valaki tud segíteni a döntésben. 20 éves lány vagyok,még otthon lakom a szüleimmel. Sajnos nagyon nehéz az anyagi helyzetünk,minden fillér számít. (lakáshitel,egyedülálló az anyukám,egyedül nevelt fel minket)Úgy néz ki,hogy nagynehezen sikerült munkahelyet találnom,és megpróbálok neki segíteni. Végzettségeim alapján van egy érettségim,és utána végeztem egy okj-s képzést,tehát van egy középfokú okj-s szakmám is. Párom egyetemista,távkapcsolatban élünk sajnos,de nagyon szeretném ha összejönne neki a diploma. Nagyon nehéz nélküle,de átvészeljük valahogy.


Most jön a probléma:

Amikor megszereztem a szakmámat nagyon optimista voltam,úgy gondoltam,hogy sikerülni fog elhelyezkedni,de sajnos rá kellett jönnöm,hogy nem fog menni. Már-már ott tartottam,hogy szinte bármilyen munkát elvállaltam volna,csak legyen pénzem. Nagyon szeretnék én is belevágni egy diploma megszerzésébe,de anyukám mindig azt mondja,hogy felesleges pénzkidobás lenne,úgysem mennék vele semmire. Levelezőre járnék,hogy tudjak mellette dolgozni,legyen miből kifizetni. Ehhez viszont a fizetésemből félre kéne tenni,és nem tudnék annyit hazaadni,mint eddig. Tudom,hogy nagy szükség van itthon minden egyes forintra,de így az álmainak lőttek.

3 éven belül valószínű,hogy menyasszony leszek,és akkor el is fogok költözni itthonról. Szeretnék én is letenni valamit az asztalra,hogy a párom is büszke legyen rám. De úgy érzem,ezt most jelen pillanatban nem tehetem meg. Szerintetek mikor vágjak bele legkésőbb az egyetembe? Érdemes egyáltalán? Vagy igazuk van,hogy nem megyek vele semmire?

Bocsi,hogy ilyen hosszú lett,és köszönöm ha válaszoltok!


2011. szept. 13. 10:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
orvosira járok, de nem ritka, h 30 körül is elkezdik, pedig 6 év és még szakvizsga sincs addigra, az még kb plusz 5 év... időben vagy:) ne add fel az álmaidat. meg járj utána, egyetemen is jár szociális ösztöndíj, amit pl a szűkösen élők pályázhatnak...ott a tanulmányi ösztöndíj.. jó eredményekkel majdnem egy fizetés.
2011. szept. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
NEM!!!Nincs igazuk mert ha egy jó szakmát választasz akkor eltudsz helyezkedni pl külföldön,tanuljál nyelveket és menjél innen minél messzebb ha teheted...magadra hallgassál és a szívedre mert az nem hazudik,azt tedd ami neked jó és úgy érzed hogy jó lenne,ne hagyd magad befolyásolni!!
2011. szept. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%

Ne haragudj, hogy ezt kell mondjam, de mostanában a diplomával ki lehet törölni. Persze ez függ attól is melyik szakra mennél. Milyen szakmád van amivel ennyire nem tudsz mit kezdeni?

23/N

2011. szept. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Ezaz: járj utána! És szerintem mindenképpen vágj bele:) Nem felesleges!
2011. szept. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki ezt mondja, hogy a diplomával ki lehet törölni....miért, az érettségivel nem lehet? vagy melyik okj-s szak az, amivel nem csak kitörlöd? Ez már egy ilyen világ...De minél több lábon tudsz állni, annál jobb
2011. szept. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Konferencia-,Esküvő- és Rendezvényszervező szakon végeztem. Amit kinéztem egyetemi szaknak most az Egészségturizmus. De még nem tudom,hogy mi lenne a megfelelő szak.
2011. szept. 13. 10:57
 7/18 anonim ***** válasza:
73%

Attól függ milyen diplomát akarsz

Mert egy bölcsész (kivéve nyelv) vagy egy nem speciális gazdász diplomával tényleg még ki se törölheted,mert kemény...

2011. szept. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

Jaj, az ilyen családtól kell menekülni! Földhözragadtak, azért, hogy most tízezerrel többet adj nekik, feláldoznák a jövőd.


Jelentkezz jövőre egyetemre! De ne levelezősre, hanem államira! És olyan szakot válassz, amihez affinitásod is van, és amivel jók az elhelyezkedési lehetőségek. Turizmus, kommunikáció és ilyen kamuszakokat kerüld!

Addig tegyél félre, amennyit csak tudsz, és menj kollégiumba! Ha egyedülálló az anyukád, pláne ha két testvéred is van, akkor már csak a szoctám egy fél fizetés. Ha jól tanulsz, akkor ösztöndíjat is kapsz, ami egyetemenként változó, de a legtöbb helyen az is számottevő összeg. Így majdnem megvan egy teljes fizetésed. Jelentkezz hökösnek, legyél aktív. Ha amellett jól tanulsz, köztársasági ösztöndíjat is kapsz. Nem tudom, most mennyit keresel, de garantálom, hogy ha ezekre a támogatásokra ráhajtasz, bőven több a minimálbérnél. Csak éppen nem értelmetlen munkát végzel, hanem fejleszted magad.


Levelezőre nem érdemes menni szerintem. Először is a levelező csak viszi a pénzt, de nem hozza. Másodszor levelezőn képtelenség munka mellett annyit tanulni, mint nappalisként. Harmadszor gondolom, akkor otthon élnél, és a szüleid húznának vissza folyamatosan, így a végén valószínű nem is lenne meg a diplomád.


Ne beszélj velük, jelentkezz egyetemre, ez a legjobb, amit tehetsz.

2011. szept. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%

kzben irtál...egészségturizmus :):):)

megmosolyogtató...


nézz értelmesebb után vagy költsd másra,annak nincs értelme

ahhoz kapcsolatok kellenek...és az már a szervezősdis végzettségedhez sincs

2011. szept. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Egészségturizmust ne csinálj! Azzal nem jutsz előrébb.. ha ilyen "szeretek az emberekkel foglalkozni" típusú ember vagy, akkor menj el nyelvszakra, tanulj meg legalább két nyelvet, és legyél tolmács.
2011. szept. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!