Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltözhetek 16 évesen?

Elköltözhetek 16 évesen?

Figyelt kérdés
A barátomhoz költöznék, Anya beleegyezett, és a barátom Anyukája is. Szóval igazából ez így lehetséges? Vagyis azt tudom hogy elköltözhetek, de lakcímváltás, suliváltás, meg ilyesmi, azokat hogyan lehet intézni? Gyámügyhöz kell ezzel fordulni, ha Anya beleegyezett,meg a barátom Anyja is? (Nem azért egyezett bele, mert utál engem, vagy ilyesmi, hanem közösen megegyeztünk) Kérlek olyanok válaszoljanak akik voltak már hasonló helyzetben, vagy tényleg tudják hogy ilyenkor mik a teendők, + mennyi időt vehet ez igénybe! A nem szeret Anyukád, felelőtlenség, stb.. válaszoktól légyszi kíméljetek, mert nem erre vagyok kíváncsi! Köszi előre is!
2011. szept. 5. 15:32
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ja, és arra senki nem írt, hogy mennyi időt vehet ez igénybe?
2011. szept. 5. 16:08
 12/18 anonim ***** válasza:
Az jutott még eszembe, hogy mi lesz az iskolában?! Alá kell íratni a jegyeket, igazolásokat, különböző okmányokat (tankönyv-vásárlás stb.) amihez szükséges a szülő/gondviselő. Aki hivatalosan édesanyád.
2011. szept. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Lakcímváltás:

A párod anyukájának kell bemennie veled az okmányirodába (illetve annak a személynek, akinek a nevén van a lakás, ahová költözni fogsz), hogy aláírjon egy papírt, amivel tulajdonképpen abba egyezik bele, hogy az ő házában élj.


Iskolaváltás:

Felmész a mostani sulidban a tanügyre, elmondod a helyzetet, ott ők is adnak némi útmutatást, de tulajdonképpen így néz ki a dolog:

1.) jelzed a távozási szándékodat a "régi" sulidban

2.) keresel egy másik iskolát, ott is bemész a tanügyre, elmondod a helyzetet (elég annyit mondani, hogy költözés miatt szeretnél hozzájuk járni), ők (ha hajlandóak átvenni), kiadnak egy papírt (talán "átvételi/befogadási szándéknyilatkozat"... nem emlékszem már pontosan a nevére), aminek az a lényege, hogy az új suli nyilatkozik arról, hogy ott folytathatod a tanulmányaidat (erre azért van szükség, mert még tanköteles vagy, tehát a tanulói jogviszonyod egy pillanatra sem szűnhet meg.)

3.) beviszed az új sulitól kapott papírt a régibe, ott kiadják a papírjaidat általában pár napon belül (az igazgatónak el kell bírálnia), közben felveszik a kapcsolatot a másik iskolával

4.) amikor végre kézhez kapod a papírjaidat, átslattyogsz velük az új suliba és beadod a tanügyön, majd tájékozódsz, hogy pontosan miben más a tanmenet, kell-e valamiből felzárkóznod/vizsgát tenned.


Nagyjából ennyi, de ha van még kérdésed, szívesen válaszolok, átmentem ezen egy pár éve :)


Tessa

2011. szept. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
52%

Inkább ideiglenes lakcím változtatás érdemes, így sokminden intézhető az új lakcímről.

Suliról semmit se tudok mondani.

Egyébként én véleményem is az, hogy túl korán döntöttél így. Mind korod, mind kapcsolat időtartama alapján.

Illetve hogy tudtatok sok mindenen keresztülmenni ha ilyen távol laktok egymáshoz viszonyítva, hogy suli váltás kell?

2011. szept. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

16:11 vagyok :)


A lakcímváltás tulajdonképpen kb 3 perc (plusz várakozási idő az okmányirodában), ha jól tudom, talán egy vagy két héten belül kiküldik az új lakcímkártyát, de személyesen is bemehetsz érte (én bementem inkább anno, nem akartam a postára bízni).


A suliváltás főleg a régi sulidtól függ, lehet egy hét, de lehet egy hónap, vagy akár több is, én ebből a szempontból elég "szerencsétlen" voltam, közel másfél hónap volt, mire végre sikerült elkapnom az igazgatónőt, hogy írja már alá a kérvényemet...


Tessa

2011. szept. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nem döntöttem korán, kinek mi... Nekünk így a legjobb! Egyébként úgy, hogy tavaly magántanuló voltam ő meg nemnagyon járt be, (nemez a lényeg itt igazából) utána meg egész nyáron Nála voltam, mintha ott laktam volna. Most viszotn csak hétvégente tudunk talizni, Ő BAZ megyei én pedig Budapesti. Szóval elég sokat voltunk együtt, így tudtunk keresztül menni dolgokon.
2011. szept. 5. 16:21
 17/18 A kérdező kommentje:
16:14 irtam privát üzit!
2011. szept. 5. 16:24
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

de nagy problémát csináltok belőle

ha a 2 szülő volt olyan hülye hogy belement akkor csak átcuccolsz és kész

sehol senki nem fogja nézni hogy nem otthon laksz minek írogatnád át a lakcímedet

2011. szept. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!