Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltözhetek 16 évesen?

Elköltözhetek 16 évesen?

Figyelt kérdés
A barátomhoz költöznék, Anya beleegyezett, és a barátom Anyukája is. Szóval igazából ez így lehetséges? Vagyis azt tudom hogy elköltözhetek, de lakcímváltás, suliváltás, meg ilyesmi, azokat hogyan lehet intézni? Gyámügyhöz kell ezzel fordulni, ha Anya beleegyezett,meg a barátom Anyja is? (Nem azért egyezett bele, mert utál engem, vagy ilyesmi, hanem közösen megegyeztünk) Kérlek olyanok válaszoljanak akik voltak már hasonló helyzetben, vagy tényleg tudják hogy ilyenkor mik a teendők, + mennyi időt vehet ez igénybe! A nem szeret Anyukád, felelőtlenség, stb.. válaszoktól légyszi kíméljetek, mert nem erre vagyok kíváncsi! Köszi előre is!
2011. szept. 5. 15:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%
16 évesen miért akarsz még elköltözni? igaz semi közöm hozá csak kérdem!! lakcimet azt a megyédbe az okmányirodába kell elintézni, sulit meg nézned kell másikat és szolni a elözö sulidba hogy mi a helyzet!! régota együtt vagytok már barátoddal hogy igy döntöttetek?
2011. szept. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
48%

Anyukádal nemtudod elintézni ezeket?

lakcimet egyedül nemtudom tudsz e váltani nem vagy 18

apud is beleegyezet?

suliváltást meg magad is elintézheted szerintem kijelnetkezel it ot meg be persze elote ot meg kel tudni fel e vesznek

ha olyan nagy az egyet értés nem lehet gond

csak késöb ne legyen belole

akor megint intézheted ezeket visza

2011. szept. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Lakcímváltáshoz be kell mennie veled párod anyukájának és aláírni egy papírt, hogy övé a ház és engedélyezi, hogy ott lakjál!!!
2011. szept. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
47%
Én erre csak ennyit mondok: Lakva ismerszik meg az ember!!!
2011. szept. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy fizikailag hozzá költözöl, nem jelenti azt, hogy hivatalosan is le kell mindezt könyvelni. A hivatalos értesítéseket amúgy is anyukád fogja kapni továbbra is utánad, amíg nem leszel hivatalosan is nagykorú. A lakcímváltás szintén ilyen. Az iskolaváltás az egyetlen valós kérdés, ha túl messzire kerülnél az eddigi sulidtól, tehát nem tudnál tovább oda járni. Erre viszont nem tudom a választ. Elvileg beiratkozhatsz a valós lakhelyedhez közel eső iskolába, de ezt ott helyben kell megkérdezni, ahova költöznél.


2 év múlva meg elintézheted a többi papírodat is.

2011. szept. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
nem muszály ahozz a szülö
2011. szept. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
32%

sulit még tudsz váltani na de lakcímet minek?16évesen nem egy életre tervez senki..kb 1 max 2év és úgyis haza fogsz költözni.jó esetben."rossz esetben" hamarabb.lakcímváltás tök fölösleges

én ugyan nem venném magamhoz a fiam barátnőjét,és még én etessem.fizessem a számlákat/tartsam el a saját pénzemből más gyerekét?ezek se normálisak.és fordítva pedig nem engedném el a 16éves kislányomat idegenekhez lakni..

2011. szept. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%

Mivel még nem vagy nagykorú ezért mindent anyukáddal együtt kell elintézned.

Egy kérdés: Jól meggondoltad?

2011. szept. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk együtt olyan rég óta, pár hónapja, de az előélete Neki is és Nekem is olyan volt, hogy sok mindenen átmentünk ennyi idősen. Együtt is megéltünk sok borzalmat, ami még egy felnőttnek is sok lenne. Mi így döntöttünk, egymással szeretnénk lenni, nagyon-nagyon sokáig, és nagyon szeretjük egymást. A szüleink elfogadták, akkor szerintem nincs nagy baj! Kérlek még írjatok válaszokat! Vagy ennyi lenne? A gyámügynél nem kell semmit intézni ? Vagy ha mindkét szülő beleegyezett akkor nincs mit beszélni a gyámüggyel? Amúgy Apa nem szól semmit, mert még születésemkor elváltak!
2011. szept. 5. 16:02
 10/18 A kérdező kommentje:
A barátom anyja csak a számlákat fizeti ezalatt értem /víz,áram,gáz,rezsi stb.../ egyébként olyan településen élnek, aminek sok pénze van, tehát a tandíjat meg nagyonsok mindent támogat, + még oda is adja a pénzt az önkormányzat hogy költsék amire akarják! Az Én anyukám minden hónapba küldene 50ezer forintot minimum, abból vennénk enni, meg apróságokat a barátommal, így egyezkedtünk ki! Más jogi utja nincs ennek ugye? Szóval ha jól értem, akkor ebbe igazából nincs senkinek beleszólása, csak az önkormányzatnak 2 év múlva a lakcímváltásnál(ha úgyvan!)
2011. szept. 5. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!