Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rosszul gondolkodom?

Rosszul gondolkodom?

Figyelt kérdés
Az utóbbi 2 évben sokminden megváltozott az életemben, keresztülmentem egy-két dolgon és mostanra kezd megváltozni a szemléletem az embereket illetően. Sok emberben csalódtam. Az utóbbi időben azt érzem, hogy nem baj ha nincs sok ember mellettem ill. körülöttem, de az a pár ember is úgy szeressen és fogadjon el ahogy vagyok és ne bántson. Pontosan ezért kezdtem el kitörölni magamból az olyan embereket, akik ártottak nekem vagy éppen a "barátságuk" több rossz pillanatot adott mint jót. Ilyen személy az egyik "barátnőm", akit az egyetemen ismertem meg. 2 hónapja megbántott, nem is ez volt az első eset, megismerkedésünk óta csak megy köztünk a huzavona. Néha nagyon jól elvoltunk, de az együtt töltött idő többsége csak veszekedésből állt. Ő írt nekem e-mailt, de akkor nem írtam vissza, fogalmam sem volt mit írjak. ő nem értette nekem mi bajom. Most elmondtam, ő pedig mindig kihúzza magát a dolgok alól és engem állít be hibásnak. Nem szeretném tovább vele tartani a kapcsolatot, de ezt lehet valahogy óvatosabban közölni a másikkal? Más is gondolkodik így, hogy inkább van 2-3 igaz barátja, mint 10-15 olyan ember, akik csak ártanak?
2011. szept. 5. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is az "ugymond barátokkal" így jártam.Tehát nem is tartok.Meg vagyok egyedül a férjemmel.Nem mondom,h nem hiányzik egy igazi barátnő,de sajnos az a tapasztalatom,h nincs olyan.Mondd csak meg neki egyenesen ha nem akarod a barátság folytatását.Nincs abban semmi gáz.Valószínű meg sem érdemli a barátságod.
2011. szept. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én azt a gondolkodást nem értem, amikor valaki ragaszkodik a nagy társasághoz akkor is, ha az csak árt neki.

Hogy hogy közöld? Sehogy. Ne válaszolj, ne találkozz vele, ennyi. Idővel észreveszi magát.

2011. szept. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is így gondolom. Van egy "barátnőm" aki szó szerint bunkó és azt hiszi ez jófejség. Szépen lassan építem le, nem bántani akarom, csak hagyjon békén. Szerintem a lényeg a fokozatosság.
2011. szept. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak nehogy átessetek a ló túloldalára és "én vagyok a szép jó tökéletes" és mindenki aki kritizál egy "szemét bunkó" mert nem mindig azok az igazi barátok, akik mindenre helyeselnek!
2011. szept. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem különbséget kell tenni a barátság és a társaság között. Nekem 2 igazi barátom van a többieket csak a "társaság" kategóriába sorolom. A társaságommal kapcsolatban nincsenek túl nagy elvárásaim, néha-napján összefutunk beszélgetünk, bulizunk, de ha szükségem van valamire egyiküket sem szoktam felhívni. Arra ott van az a 2 ember akikre mindig számíthatok. Egyébként úgy gondolom, hogy az embernek igenis szüksége van barátokra, mármint igaz barátokra, mert eljöhet egy olyan élethelyzet amikor támogatás kell és akkor nagyon rossz érzés, ha nincs kihez fordulnod. Ez persze csak a viszonosság alapján működik !
2011. szept. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!