Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolsz rólam és a...

Mit gondolsz rólam és a családomról?

Figyelt kérdés

Szüleim szerint elkényeztetett vagyok, barátaim szerint nem. Én, őszintén szólva, nem tudom mit takar ez pontosan.

Anyagilag apumtól mindent megkapok, amit meg tud adni. Havonta kapok tőle zsebpénzt, és ezen kívül fizet mindent amire szükségem van esetenként, mint: nyelvvizsga, jogosítvány (ezt ő erőlteti), (állami, nem magán!) fogszabályzó....

Havi jövedelme 150 ezer.

Anyumtól nem kapok semmit, azon kívül, hogy állandóan azon aggódik, hogy mit és mennyit eszem, és folyton a testemre tesz megjegyzéseket (szerinte kiállnak a bordáim, a nyakam mint egy leukémiásé, az arcom is, mellem nincsen, a lábaim olyanok mint valami fogpiszkáló stb...) ezek a dolgok amiket mond nekem nagyon rosszul esnek. Ha rám néz valaki folyton ezek járnak a fejemben, hogy az illető (aki engem néz) azt gondolja, amit anyukámtól mindig hallok.

Viszont sok fiú érdeklődik irántam, hívnak ide-oda, szórakozóhelyekre, de nem nagyon tudom hova tenni, hogy mit akarnak egy "anorexiástól".

Egy barátom volt, apum nagyon rosszul viselte. Egyik szülőm se találkozott vele (egyértelműen kifejezték, hogy nem kíváncsiak rá).

Azóta apumtól néha hallok olyanokam hogy "Rafinált volt, nála aludtál párszor, jól elszórakozott veled, aztán dobott" - holott én voltam az aki szakított....

Ez is fáj, de az irántam való "érdektelenségük" jobban. Nem érdekli őket az érzéseim, a gondolataim, a gondjaim. Rossz látni, mikor ünnepségeken jönnek mások szülei fényképekkel, kamerákkal, nekem meg anyum még el se jött se a szalagavatómra, se a ballagásomra, apum meg 1 órát késett a ballagásomról, úgyhogy virág nélkül mentem.....

Vagy például elmentem nyelvvizsgázni, és ugyan tudtak róla, a mai napig nem kérdezték meg hogy sikerült...


Hogy mindezeket a fájdalmakat enyhítsem, vásárolok. Nem érzem, hogy nem szabadna költenem a pénzét. Ruhát, táskát, sminket..... tök mindegy, csak valamit.


2011. aug. 28. 21:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Pont, mint egy ismerősöm.. A szülei nem foglalkoznak vele,csak elvárásokat állítanak vele szemben, mondjuk anyagilag mindent megkap, de boltkóros, betegesen maximalista és anorexiás.
2011. aug. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy nekik egyáltalán nem hiányzik ez a puszilós, ölelős dolog.


Anyum szokta csinálni, hogy beígér irracionális dolgokat mint például "amerikába küld nyárra az egyik rokonához", "apple notebook-ot vesz nekem egyetemre", régóta egy nagyon jó kórházban dolgozik és "megbeszéli a plasztikai sebésszel, aki amúgy a haverja, hogy megcsinálja az orrom" (elég nagy)... aztán mikor már beleéltem magam, mondja (hisztériázik) hogy egy idióta vagyok, mit gondolok magamról stb. pedig ő ajánlgatta.

2011. aug. 28. 21:40
 13/20 anonim ***** válasza:

Úristen,szóhoz sem jutok a szüleidtől...


Nálunk is hasonló a szitu pénz terén,csak nálunk azért mégtöbb pénz van.Ugyanígy pótolják az elvesztegetett éveket és a szeretet a pénzzel.Le kell róluk szakadni,kell saját kereset,és akkor jobb lesz.Én ezen már túlestem,viszont az én tapasztalatom az, hogy már nem lehet megjavítani az elromlott szülő-gyermek viszonyokat, mert késő már bepótolni a dolgokat. Pl én próbáluk velük egy normális szinten ellenni,de sosem fogom őket beavatni igazán az életemben.Tini és felnőtt koromban is ugyanígy volt/lesz!


Ne hagyd, hogy manipuláljanak.

A pénzből próbálj félre is tenni, hátha lesznek még rosszabb anyagi körülmények az életetekben!

Most már tudod, hogy ők miben hibáztak,törekedj arra, hogy te ne kövesd el ezeket a hibákat a gyerekeddel szemben!

2011. aug. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Az hogy anorexiás vagy vagy sem azt könnyen el lehet dönteni: Tegyél fel egy ilyen kérdést és add meg mellé a magasságod és testtömeged. vagy ez alapján nézz szét szakoldalakon stb. Barátnők és fiúk véleményét is kikérheted. A hiba lehet szüleidben sajnos.
2011. aug. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 harleynagyi ***** válasza:
Igazan sajnalak , mivel leveledbol is kisugarzik hogy nagyon is szeretetre vagy ehes , tudom nem vigasz ez szamodra de nem vagy egyedul a vilagban . sajnos a szulok a rohano eletben nincs idejuk vagy nem akarnak idot szanni a gyerekre szoval a lelki ismeretfurdalasukat ugy nyugtatjak meg hogy mindent megvesznek a gyereknek .Biztos vagyok benne hogy egy draga mobil telefon helyet inkabb valasztanad a kedves beszelgetest szuleidel es kozos programokat csinalni . Nekem mar felnott gyerekeim vannak de 2 munkahely kozott mindig volt idom a gyerekeimre es nagyon sok szeretettel neveltem fel Oket soha nem felejtettem mondani a lanyomnak milyen szep ( lehet csak a z en szemembe ) de igy magabiztos lett es nem akart mas lenni . Anyukad igazan nagy hibat kovet el hogy anyi kritizalast mond rad , mivel biztos vagyok benne nagyon szep es okos lany vagy , es legyel magabiztos , ne akarj mas lenni , hidd el nem eleg kulsore vonzonak lenni a belso vonzasok ugyan olyan fontosak . talan ha egyszer letudnal ulni a szuleidel es elmondanad hogy mi is bant teged , talan elgondolkoznak . En minden nap bezelek a lanyomal telefonon es a Fiamal es soha nem felejtjuk bucsuzasnal mondani hogy "szeretlek " Ha talalkozom veluk ugyan ugy olelem magamhoz Oket mint amikor meg kis iskolasok voltak es nem zavarja Oket egyaltalan .
2011. aug. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nem irtad meg hány éves vagy, de ajánlani tudom hogy tanulj tovább, válassz valami jó hobbyt magadnak. Mutasd meg a szüleidnek hogy öneröböl is lábra tudsz állni. Legyen életcélod =)
2011. aug. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ez sosem lesz másként. Szerintem is tegyél félre abból a pénzből, amit kapsz és ezt majd használd fel az elköltözésnél. Nem kell arra várni, hogy egy megfelelő pasival költöznél csak el, lehet ám barátnőkkel is kivenni albérletet! Akkor kiderülne, hogy neked mi a jobb. Néha találkozni velük, ami esetleg a viszonyotokon is segít, vagy neked mégis jó velük és hallgatni a hisztijüket.
2011. aug. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Az ilyen érzelmi nullákról könnyebb a leválás, ha nem azt nézed, hogy milyen áldozat vagy. Mert ugye az önbizalmadat már aláásták. Lehet, hogy egyikőjük sem szándékosan teszi, amit tesz, lehet, hogy ők is ezt látták otthon vagy csak szimplán irigyek rád. Amit leírtál, az szerintem minden ötödik családban megvan, csak sokan még pénzt sem kapnak és nem tudnak tanulni. Mindkettő lelki terrorban tart, csak egyik így, másik úgy. Viszont csak azon lehet élősködni, aki hagyja magát. Rázd meg magad és minden nap vedd be a képzeletbeli leszarom tablettát. Ha lazábban állsz hozzájuk, meglepődnek majd és szép lassan abbahagyják a játszmáikat. Ölelős és puszit adós szüleid viszont sosem lesznek, ezt le kell nyelned.
2011. aug. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szerintem szeretnek ők, csak nem tudják kifejezni. Van ilyen, elég sok. Nem tanulták meg ők sem, mert nem volt kitől. Úgy tudsz ezen változtatni, hogy elmondod a szüleidnek, hogy téged ez bánt, és hogy mi esik rosszul. Szerintem az első meglepetés után, el fognak gondolkozni.


Az én szüleim is ilyenek voltak, nem jöttek el pl a szalagavatómra, nagyon bántott a dolog. De ettől még szerettek engem, sajnos apukám már nem él. Nem tudták hogy ez nekem fontos. Nálunk generációs probléma is volt, mert későn születtem, és a szüleim gyerekkora az teljesen máshogy telt ( második világháború volt akkor, és az életükért kellett küzdeni, nem volt sok idejük a nagyszüleimnek, hogy lelkizzenek a gyerekeikel, így ezt az én szüleim sem tanulták meg, és nem is tudták továbbadni ) 33 éves vagyok, és már nekem is vannak gyerekeim, de pontosan emiatt ügyelek erre a dologa.

2011. aug. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Értelek hidd el és együtt is érzek veled. Ugyanezt átéltem. Nálam először a csokizabálásban jelentkezett a szeretetlenség hatása, majd nálam is jött a vásárlás. Ma 31 éves vagyok és sajnos sem az édességfüggést, sem a vásárlási mániát nem hagytam el. Mindkettőnek súlyos következményei vannak a jelenlegi és a jövőbeni életemre.

Ezért -tehát- MAGAD MIATT ne költsd a pénzét és ne temetkezz vásárlásba. Mert akkor sem fogsz tudni megállni, ha már a sajátodat vagy a férjedét fogod költeni.


Sok boldogságot kívánok!

2011. aug. 31. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!