Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megígértem egy olyan dolgot,...

Megígértem egy olyan dolgot, amit nem fogok tudni betartani. Mit tegyek (SOS)?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy a 36 éves nagynéném kitalálta,hogy Ő elkezd valami iskolát és oda kell a középfokú nyelvvizsga(alapfokúja sincs,mert alig dolgozott eddig,a nagyszüleimnél és most felvették ebbe a suliba).Én nem gondoltam,hogy felveszik,de felvették...És mondta,hogy tanítsam meg én angolul úgy,hogy letudja tenni a középfokút.Én meg belementem,mert azt hittem,hogy nem fogják felvenni a suliba.

Nekem novemberben lesz az alapfokú nyelvvizsgám és mondta,hogy akkor készítsem fel Őt a középfokúra...Már most mondja,ha ott vagyok náluk,hogy lassan kezdhetném kidolgozni az óravázlatokat,meg hogy milyen szisztéma szerint szeretném Őt tanítani.

Én idén fogok felvételizni is,többet is kell majd tanulnom,mert az alapfokú nyelvvizsga után szeretném rögtön a középfokút.És így is rengeteg különórára járok(tenisz,kézilabda,angol-matek-magyar felkészítők,zongora óra,szolfézs),délután 5 után fogok mindennap hazaérni és utána tanulnom is kell majd és a barátaimmal is szeretnék lenni,nem óravázlatokat csinálni.

Mit tegyek?

Szerintetek sikerülhetne felkészítenem úgy,hogy letudja tenni a nyelvvizsgát?


Légyszi segítsetek,mert ez nekem olyan kellemetlen.


Köszönöm


13L


2011. aug. 27. 16:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ne haragudj, de elég lökött lehet a nagynénéd, mert ez nevetséges. A tanárok 5 éven át tanulják az egyetemen, hogyan kell tanítani, meg órákat tartani. 13 éves vagy, és ha jól értettem, magad sem vagy még középfokú szinten.

Hagyd a fenébe az egészet. A nagynénédnek meg ajánlom Dohár Péter Kis angol nyelvtan című könyvét, az elég egy középfokhoz. Elég nagylány hozzá, hogy önállóan tanuljon.

2011. aug. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
jezusom, felejtsd el. meg nics nyelvvizsgad, de mar ot keszitened fel? lasd be, ez lehetetlen. sajnos ilyenkor nincs mit tenni, jon egy kinos beszelgetes, hogy nezd, kedves nagyneni, egy kicsit elszamoltam magam, nem hiszem, hogy kepes lennek ra. ha merges is lesz, majd rajon, hogy nincs igaza. am offolok: szerintem felesleges letteni az alapfoku nyelvvizsgat, miert nem eleg, ha majd a kozepfokot teszed le?
2011. aug. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Én is mondtam már neki,hogy nem fog menni,mert ezt tanárok tanítják,de olyankor folyton azt mondja,hogy olyan ügyes vagyok,a suliban is kitűnő vagyok,csak sikerülni fog.De istenem,a suliba könnyű,ott csak én tanulom meg,nem kell senkinek magyaráznom.

Én is már 6 éves tanulom az angolt profi tanárnál,nem hiszem,hogy nekem 3 év alatt sikerülne megtaníttatni vele.

2011. aug. 27. 16:36
 4/21 anonim ***** válasza:
Sztem ezt beszéld meg vele. Mond el hogy idén neked is sokat kell tanulnod, későn érsz haza, és utána még tanulnod kell, de mivel szereted és nem akarsz neki csalódást okozni megpróbálnád mégis felkészíteni,de ha a tanulmányaid több időt követelnek mint gondoltad volna szeretnéd ha olyat keresne aki jobban tud vele foglalkozni.
2011. aug. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

16:35

Válasz a kérdésedre:

A tanárom azt mondta,hogy az alap tuti,hogy sikerülni fog,de jó lesz tapasztalatszerzésre,mert a középfok nehezebb és nem akarja,hogy ott nagyon megijedjek.

2011. aug. 27. 16:38
 6/21 A kérdező kommentje:
Mondtam neki azt is,hogy járjon el magántanárhoz heti egyszer,mert az sokkal jobb lenne.De Ő nem akar eljárni,mert inkább másra költi a pénzt.
2011. aug. 27. 16:46
 7/21 anonim ***** válasza:

Gondolom, ő is csak viccelt, mert ha komolyan gondolta, hogy egy 13 éves készíti fel a nyelvvizsgára, akkor elég hülye lehet... (már bocs!)

Mivel te az alapfokúra készülsz, gondolom, nem egy nagy szinten állhatsz a nyelvből (ami nem ciki ennyi idősen, félreértés ne essék!), ha egyből nem a középfokúra mész. de még ha arra is mennél, akkor is hol lennél attól tudásban, hogy oktasd a nyelvet? mondd meg nénédnek, járjon magántanárhoz, mert úgy érzed, a te tudásod kevés lesz a középfokú nyelvvizsgához.

2011. aug. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Jesszus, nehogy már te kínlódj a nagynénéddel!! isten ments. Persze, egyenesen mondd meg neki, hogy bejött még több külön órád, és sajnos nem érsz rá. Eredetileg úgy gondoltad hogy tudsz majd neki segíteni, de hát sajnos nem megy. Ha köti az ebet a karóhoz, akkor meg csak hajtogasd ezt, hogy sok a különórád sajnos nem érsz rá.


Egy kezdővel rengeteg dolog van. Anyukám is tanított régen munka mellett, hogy legyen egy kis jövedelme. De sok tökfej van, és rengeteget kínlódott velük. A nagynénéd se egy nyelvzseni, úgyhogy menjen csak szépen tanárhoz. Persze, a te idődet akarja elvenni, hogy ne kelljen tanárt fizetnie, ne már. micsoda sóher és ki akar használni. ne hagyd magad. tudod az más, hogy ha egyébként találkoztok, akkor kérdez ezt-azt, vagy néha skypon megkérdezi hogy ez vagy az a mondat hogy van, vagy jó-e amit írt, na de hogy te tanítsd, és hetente több órád elmenjen az ő marhaságával, na ne már!

Ha meg nagyon kellemetlen, vagy nem érti, akkor kérd meg a rokon szülődet hogy ő is mondja el, hogy nincs rá időd és pont. semmiképpen ne menj bele!!!


33/N

2011. aug. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Hát igen,tényleg elég hülye,ez tény...

Már mondtam neki,hogy a sok különóra miatt nem hiszem,hogy fog menni,de azt mondta,hogy akkor járjak el hozzájuk hétvégente.Nekem a szombat az egyetlen olyan nap,amikor nem kell időre mennem valahova,nem kell felkelnek délig,alhatok addig,ameddig szeretnék.Vasárnap meg délelőtt kézi,utána meg tanulok a következő hétre.


Nem akarom a hétvégéimet is tönkre tenni.

2011. aug. 27. 16:51
 10/21 anonim ***** válasza:
Szerinted ezt komolyan gondolta? Nem lehet, hogy neked akart ezzel még anno hízelegni, te meg ekkora ügyet csinálsz itt belőle. :))
2011. aug. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!