Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok ilyen "hűtlen"?

Miért vagyok ilyen "hűtlen"?

Figyelt kérdés

Most nem kizárólag a családi kapcsolatokra értem ezt, hanem mindenre. Egy példán keresztül szeretném szemléltetni a gondomat, ami ugyan (mármint a példa maga) nem a "családi kapcsolatok" témakörbe tartozik, a problémával azonban mégis ilyen témakörben szeretnék "megküzdeni".


Volt egyszer egy kutyám, amíg élt, mindent megtettem érte, ha kellett, napokig csak vajas kenyeret ettem, hogy ki tudjam fizetni az állatdoki költségeit, amikor megtámadták a kutyát (egy másik kutya volt a tettes), megvédtem. Nagyon sokat jelentett számomra az a kutya. De amikor elpusztult, cseppet sem voltam szomorú, egyszerűen nem is hiányzott.


Azért a kutyás példát írtam, mert elsőre az tűnt a legszemléletesebbnek, de mindennel így vagyok. Családi kapcsolatokkal, barátokkal, háziállatokkal, lakóhellyel, mindennel. Egyszerűen úgy a hátam mögött hagyok dolgokat, hogy egy könnyet se hullatok semmiért, és tulajdonképpen egyáltalán nem ráz meg semmi és senki elvesztése.


Ez gondolom nem normális, de miért lehet ez így? És lehet tenni ellene?


Mielőtt bárki azt hinné, hogy "lelketlen" vagyok, leszögezem, hogy ez nem igaz. Nagyon el tudok érzékenyülni, ha valami tragikus dolgot látok, legyen szó akár éhező, megkínzott állatokról, éhező gyerekekről, vagy akár arról, ahogyan ellehetetlenítjük az életet a jövő nemzedékei és a Földön élő többi élőlény számára, ilyenek láttán nem csak segíteni próbálok, de néha még sírok is.


Viszont valamiért semmihez nem tudok úgy ragaszkodni az életben, mint ahogy azt másokon látom. Se emberhez, se állathoz, se pénzhez, semmihez...


2011. aug. 26. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva én örülnék neki, ha ilyen lehetnék.
2011. aug. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 skarma ***** válasza:
Legyél buddhista :) Előnnyel indulnál
2011. aug. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez miért baj?

Kicsivel másképp dolgozod fel az ilyen dolgokat.

Lehet ez előny is.

2011. aug. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nagyon jó az, hogy ilyen erõs vagy, egy kicsit adjàl àt nekem belõle, mert én meg mindenre tùlsàgosan érzékenyen reagàlok.
2011. aug. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy érzéketlen, mivel amíg a kutyád élt, mindent megadtál, sőt áldozatot hoztál, de valószínűleg bizonytalan vagy, nem tudsz bízni másokban ezért el is zárkózol tőlük.
2011. aug. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mert még nincsenek igazi élményeid,és igazi tapasztalataid.


Ha majd igazán történik veled, amihez nagyon komolyan viszonyulsz és azt elveszted,na akkor majd megtudod milyen az.

Amíg mindent lazán fogsz fel,addig pedig elkerülöd a rossz dolgokat úgyis.

2011. aug. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez nem baj. én is ilyen voltam. aztán majd történik veled valami, és akkor megváltozol.
2011. aug. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kicsit olyan vagy, mint a nagyon kicsi gyerekek, akik még a jelenben élnek. Nekem legalábbis gyerekkoromból van olyan emlékem, hogy nagyon megsirattam egy kutyusunkat, aki meghalt, de nem sokkal utána már teljesen önfeledten játszottam, elfelejtettem, elmúlt, már csak a jelen volt.

Fura így visszagondolni, de a gyerekek és az állatok élnek ennyire a jelenben és sokkal boldogabbak, mint mi felnőttek.

2011. aug. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én is ilyen vagyok, mindent el tudok engedni érzelem nélkül, és nem ráz meg semmi

eddig egyetlen egy ember elvesztése váltott ki belőlem mély érzéseket, de az olyan volt, mintha mindent egyszerre éreztem volna, ami addig "kimaradt".

talán azért, mert tudom hogy nem örökre vesztettem el(nem halt meg), közöm lesz még hozzá, nem "szabadulunk" egymástól.

nem tudom

de lehet hogy tényleg nem normális, hogy ennyire nem ráz meg semmi :/

2011. aug. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha tényleg belőled fakad ez, és nem "magadra erőltetted" ezt a hozzáállást, akkor ez nagyon jó. Így kéne hozzáállni a dolgokhoz, de az emberek nagy része nem képes rá.

Ettől még nem vagy érzéketlen, nincs veled semmi baj, sok ember megirigyelné, hogy így tovább tudsz lépni.

2011. aug. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!