Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen korban nem akarnak...

Ilyen korban nem akarnak gyereket? Ti hogy voltatok/vagytok ezzel?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, és az osztálytársaimtól hallom, hogy ők soha nem akarnak majd gyereket, vagy a tőlem egy két évvel idősebbek is folyton ezt hajtogatják. Velem mondjuk nem ez a helyzet, mert ha felnövök, legalább 5 gyerelet szeretnék :D Ti ilyen korban hogy gondoltátok/gondoljátok?
2011. aug. 26. 08:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nem :) Igazából az apajelölttel már el lett tervezve :D Még a rezidensképzés előtt szülök két gyerkőcöt (tehát az utolsó évben/államvizsgakor szeretnék teherbe esni), és úgy lépek bele (vészterv, ha nem akar összejönni, akkor a rezidensképzés alatt próbálkozunk), mert mindenképpen 30 éves korom előtt kell szülnöm. A családunkban minden 30 feletti terhességgel volt valami gond, cukorbetegség, koraszülés etc... Viszont, hogy meglegyen a háttér, már elkezdtem dolgozni rajta (gyermekklinikán segítek be, ott javasolják, hogy majd tdk-zak, az ösztöndíjat félreteszem stb.). Viszont én vagyok abban a szerencsés helyzetben, hogy örököltem lakást, és még az egyetem előtt megtaláltam a párom, így könnyebb. Besegít az orvoshiány is, a klinikán tárt karokkal várják vissza az anyukákat. Nagyon tudatosan meg kell tervezni, és már az egyetem alatt dolgozni rajta, és akkor könnyebb :) Pl. hiába voltam csak elsőéves, a klinikán fel akartak venni ápolónak.
2011. aug. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
41%

Velem is így volt, én is öt gyereket akartam, öt fiút.

Mára meg rájöttem, hogy nem csak móka, kacagás, hanem nyűg is, úgyhogy nem akarok egyet sem.

24/L

2011. aug. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

köszönöm a személyes választ! :)

nekem annyiból bonyolultabb a helyzetem, hogy jó esetben is 29 évesen államvizsgázom le, tehát szakvizsga előtt be kell majd kalkulálnom az első gyereket, pláne, mivel többet is tervezek.

de ha ez a kapcsolatom megmarad, és, lekopogom, ugyan 7 év még, de nem kizárt, akkor a pár és az egzisztencia is meg lesz oldva legalább.

2011. aug. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

én már az első szerelmemtől gyereket akartam volna

a tinik még tudnak álomban élni

a felnőttek már nem, azok próbálják általában kitolni ezt a kérdést.

2011. aug. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én mindíg is akartam gyereket. Sajnos még nem jött össze, de remélem nem kell már sokat várnom rá.

Egyébként a mostani tiniknek elég érdekes értékrendjük van, azt hiszik a haverok, buli korszak örökké tart, aztán majd 35 felett rájönnek majd mikor senki sincs mellettük...

2011. aug. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!