Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Voltatok olyan helyzetben,...

Voltatok olyan helyzetben, hogy a nagymama elszerette tőletek a gyereket?

Figyelt kérdés
Én egy édesanya vagyok,és férjem anyja beteges ragaszkodik a 6 hós fiamhoz:(Ki akarja sajátítani magának,én meg félek elfogja szeretni tőlem a kicsit!
2009. máj. 5. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Dehogyis, ez lehetetlen. Minél többen s jobban szeretik, annál jobb! Örülj neki. Nem lehet "elszeretni"
2009. máj. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
ilyenen ne aggodj, nem tudja elszeretni, a picinek ösztönösen te vagy a legfontosabb. Makd meglatod kb 8 hos koraban, amikor mar csak attol is sirva fakad, ha nem lat teges a szobaban. Ne aggodj!! De ismerem az erzest, de hidd el, nem sikerülhet neki :)
2009. máj. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem beszéld meg vele, hogy te vagy az anyja, nem ő.Ő már felnevelt egy gyereket! Ez a gyerek viszont a tied.Én biztos nem hagynám!
2009. máj. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jaj beszélni vele nem lehet!Rögtön megsértődik!!Azt duzzog,és mindhiába én maradok alul.Nem tudom,hogy mit hogy tegyek vele!!:((((((((
2009. máj. 5. 14:42
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Hadd duzzogjon, a te gyereked. Ha nem tetszik neki, akkor maradjon otthon.
2009. máj. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
3. vagyok.Szerintem kérj tőle néha tanácsot, segítséget, hogy szükség legyen rá.Pl. büfiztesse meg a babát.És ha a "feladatát elvégezte",akkor mondhatod, hogy mostmár te szeretnél lenni a babáddal.Így kibabázhatja magát, amíg te pihensz kicsit.És ráadásul mondhatod, hogy ő már foglalkozott vele,most te jössz!
2009. máj. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ilyen nincs nála,hogy én jövök Ő jöhet csak,én soha sem:(Úgy érzem mind ha lenézne,vagy nem szeretné hogy a babám közelébe legyek.Pl:Fel veszi a kicsit,erre elviszi az szoba egyik sarkába,és ha közelitek menekül a másik sarokba.Ha szólnék babámhoz,inkább elfordítja a másik irányba.
2009. máj. 5. 15:50
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

Amit leírsz ez beteges.Hiába tette fel valaki utánad a másik kérdést,hogy miért csinálnak anyukák puhány embert a gyerekükből.Na ez is beteg szegényem az tuti,és vagy nincs gyereke,vagy púp a hátán és nem érti más miért akarja maga nevelni a sajátját.

Egy családban mindenkinek tudnia kell hol a helye.A család anya apa gyerekek.A szülők nagyszülők pedig vendégek legyenek nálunk,és mi is náluk.A gyerekeket a szülők neveljék és ne a nagymama.Ők szeressék és foglalkozzanak vele alkalomadtán.De ne mondja azt nekem senki,hogy az normális,hogy odaszüli valaki a gyerekét a mama vagy a bölcsőde meg felneveli.Igazítsd el szépen anyósodat.Mond meg neki,hogy szívesen látjátok mondjuk hetente 1x,de majd akkor is Te fogod megmondani éppen mit kell csinálni a gyerekeddel.Az én gyerekem kérdezés nélkül nem kapkodná fel senki az tuti.És nem neveljük a nagyszülők ellen,sőt szeretik szeretjük őket,de mindenki tudja a szerepét és nem a másikét akarja játszani.Én megmondom őszintén,velem is próbálta még anno az elsőnél anyósom amit leírsz,hogy odamentem mikor fogta a gyerekem és menekült előlem.Én meg megfogtam a gyerekemet és kérdezés nélkül kivettem a kezéből.A második harmadik babánál már tudja hol a helye mi a szerepe.De ha ráengednék megint túlzásba vinné,de nem hagyom.Vannak ilyen emberek,de ez legyen az Ő bajuk,ne más szenvedjem miattuk.És nem tartom normálisnak,ha a nagymama állandóan a család nyakán akar ücsörögni mondván unokázik.

2009. máj. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%

Nyugi, ez egy "nagymamastratégia " lehet. Nekünk most van egy kilenc hónapos fiunk. Anyám le se sz.r bennünket, ezértis nagyon örülök annak, hogy a férjem anyukája meg meg van bolondulva a gyerekért. Nagyon vágytak már unokára (anyós 60, após 67 évesek, a férjem meg 39). Mama is azt csinálja, hogy veszi ki a kezemből, amikor csak lehet, ha meg náluk vagyunk és kiadom a parancsot, hogy irány haza, készüljünk, akkor először süket, aztán meg ezerféle dolog eszébe jut, csak hogy hátráltassa az indulást. Aztán meg ő akarja a babát öltöztetni, amit iszonyú lassan csinál. Szóval már-már gyerekesen viselkedik, csakhogy az unokájával lehessen.

Nem biztos, hogy teellened irányul. Egyszerűen annyira szereti, hogy megszűnik körülötte a külvilág, és még azt sem veszi észre, hogy esetleg neked rosszul esik az, amit tesz. Ez majd kialakul az idők során szépen, és főleg a gyerek fogja alakítani.

Elszeretni nem tudja, te vagy az anyja. A fiam ma egész nap mamánál van, de ha ilyen nap van, akkor este, mikor hazahozzák, szinte repked, mikor meglát.

TE mindig is az ő anyukája leszel, és Ő mindigis egy darabka lesz tebelőled. Ezt ezer babaringató nagymama sem tudja elvenni Tőletek!

Sok egészséget nektek.

2009. máj. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Egy kicsit meg nyugodtam!Talán 1x nagymama is észreveszi magát:)Köszönöm még 1x!!
2009. máj. 5. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!