Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen korban nem akarnak...

Ilyen korban nem akarnak gyereket? Ti hogy voltatok/vagytok ezzel?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, és az osztálytársaimtól hallom, hogy ők soha nem akarnak majd gyereket, vagy a tőlem egy két évvel idősebbek is folyton ezt hajtogatják. Velem mondjuk nem ez a helyzet, mert ha felnövök, legalább 5 gyerelet szeretnék :D Ti ilyen korban hogy gondoltátok/gondoljátok?
2011. aug. 26. 08:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én mivel elég családcentrikus vagyok én mindig is szerettem volna saját gyereket. A barátaim is ilyenek. 17 vagyok. De szerintem ilyen korba még nem olyan népszerű a gyerekvállalás.
2011. aug. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

mielőtt betöltöttem volna a huszat, én is esküdni mertem volna rá, hogy sosem vállalok gyereket, ki nem állhattam őket. hiába jósolták idősebbek, hogy meggondolom magam, nem akartam elhinni.

igazuk lett, bár nem megy fénysebességgel, 22 vagyok, és csak annak a gondolatával barátkoztam meg, hogy esetleg lesz nekem is saját. másokét még mindig nem viselem el :D

2011. aug. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%

Én szeretnék, imádom őket és a barátomtól sok jót örökölhetnének.


Csak egy bajom van:ilyen világba szüljek babát?

2011. aug. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van!

16 éves vagyok, az osztálytársaim valamiért cikinek tartják a gyerekvállalást, vagy nem is tudom...

Én nagyon szeretnék majd gyereket, nem is értem őket.

2011. aug. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Én nem akarok gyereket. Au pairként dolgozom, és egy életre elment a kedvem a gyerekektől. Vagy a sajátomat homlok egyenest másképp fogom nevelni az is fix. Előbb egy megfelelő társ kell, aztán gondolkodom ilyenben.


Ezzel a "nade ilyen világba szüljek gyereket" szöveggel meg nem értek egyet. Régen is volt szär helyzet, régen is volt bűnözés, mégis születtek gyerekek. Nagyon sokunknak a nagyszülője a háború előtt vagy alatt született. Érdekes, az ő szüleik nem ezen gondolkodtak, hogy "jajj istenem ilyen világba szüljek gyereket????" jött és kész, Isten ajándékának tartották. Most sincs rosszabb világ, mint régen volt, viszont most van média (híradó, újság) így hamarabb eljutnak a rossz hírek, mint 50 évvel ezelőtt.

2011. aug. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
én mindig úgy gondoltam/gondolom, hogy 1 vagy 2 gyereket szeretnék...majd... de még mindig nem jött el az ideje, attól függetlenül hogy 2 éve férjnél vagyok és lassan 27 éves leszek...
2011. aug. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 ava87 ***** válasza:

14 évesen azért semmi kirívó nincs abban, hogy valaki így gondolkodik. Vannak azok a lányok, akik már pici koruktól szeretik a náluk kisebbeket pesztrálni, ők általában azok, akik "mindig is gyereket akartak", meg vannak azok, akik a saját világukban jól érzik magukat, és fárasztják őket a náluk kisebbek. A nagy részük felnőtt korára ugyan úgy szeretne majd gyereket.

Különben 12-13 évesen én is öt gyereket akartam. Most egy van, és egyelőre bőven elég :) Még maximum egyet-kettőt szeretnék, de később. Na jó, utána lehet, hogy több is lesz, majd meglátjuk, de azért így, hogy már van egy, jobban bele tudok gondolni, hogy mi lenne, ha többen lennének, mint amikor még egy sem volt.

2011. aug. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A Nők Lapjában volt erről egy cikk :D

Ennyi idősen a legtöbben azért nem akarnak gyereket, mert ez az időszak a kamaszkor - függetlenedés iránti vagy. Ezért gondolják úgy hogy később se akarnak majd semmit ami a naagy függetlenségüket korlátok közé szoríthatja :) De ez általában a csajok 20-as éveiben megváltozik.

22/L

2011. aug. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én világ életemben szerettem volna gyereket, mert imádtam őket (ezért tanulok gyermekorvosnak, és ezért segítek a koraszülött intenzíven), de ilyen korban lehet, valakik másképp gondolkodnak, mert lelkileg éretlenek még. Mindennek eljön a maga ideje. Mindenesetre én alig várom, hogy anya legyek :)
2011. aug. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

utolsó, orvosis lányzó! te nem félsz attól, hogy a tanulmányaid/karriered építése esetleg kicsúsztat az időből? nem feltétlenül a biológiai órádra gondolok, hanem a megfelelő alapok megteremtésére, ideális pár megtalálására.


azért kérdem mert ugyanebbe a cipőbe készülök belelépni:)

2011. aug. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!