Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én nem értem, hogy...

Csak én nem értem, hogy emiatt miért kell engem szidni?

Figyelt kérdés

Apámat kiskoromban láttam utoljára, azóta nem. Nem is emlékszem rá.

Az utóbbi időben anyukám folyamatosan azt mondja, hogy "semmi sem maradt meg bennem az ő neveléséből" és tiszta apám vagyok. Szerintem egyáltalán nem tehetek róla, hogy örököltem a viselkedését. Akkor mégis, miért kell örökké ezt hajtogatni?


2011. aug. 24. 15:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Hidd el, máshol se jobb, ez tipikus emberi szokás, mégpedig azért, mert emberek vagyunk. Ha felnősz, majd megérted. Most még nem tudod, hogy anyukádnak mennyi sérelme lehet apukáddal szemben, végülis nem véletlenül nem él veletek. Ha pedig te is olyan vagy, mint ő, akkor jogosan ijed meg, annak ellenére, hogy nem tehetsz róla.

Unokatesómat (fiú) pl az apja családja azért nem bírta, mert az anyját látták benne (az apjával együtt), az anyja családja pedig azért nem bírta, mert az apját látták benne (az anyjával együtt), így végül senki se szerette, hát szegény olyan is lett. És még hány ilyen emberi vétek van a világon! Próbálj önálló és egyéni lenni, persze a jó dolgokban, s ne tántorítson el, ha vki nem kedvel. Amikor felnősz, akkor sok olyan ember lehet még körülötted, aki kedvel téged.

2011. aug. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Mert egyszerűbb téged hibáztatni, mint beismerni, hogy rossz anya, hogy elrontott ezt-azt a nevelésed körül. Akkora az egója, hogy nem képes elfogadni, hogy ha te nem vagy tökéletes, akkor ez az ő kudarca, nem a tiéd, nem az apádé. Pszichológust neki.
2011. aug. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád elégedetlen veled, (vagy könnyen lehet, hogy inkább saját magával.. de) ilyenkor az a legegyszerűbb, ha ő "mossa kezeit", kijeletni, hogy az ő áldásos nevelése valahogy eltűnt, és bezzeg olyan vagy, mint az apád, (akivel valószínűleg szintén nem volt elégedett)..

Ne vedd föl, ez nagyon kicsinyes dolog, anyukád részéről, hogy ilyeneked mondd!

2011. aug. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
8%
Ez butaság, hogy mindig mindenért az anya a hibás. Nagy kérdés az, hogy mit kifogásol benned, ami olyan, mint az apukád? Ha pl olyan rendetlen vagy trehány vagy, akkor még igaza is lehet.
2011. aug. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Hailey13 ***** válasza:

egyébként szerintem nincs ilyen hogy valaki valami tulajdonságot örököl. és tudod miért? nem rosszból, de a CIGÁNYOK bizonyították be. amikor valaki megszületik, nincs tulajdonsága, egyszerűen semmilyen. egy kisbaba nem okos, bátor, érzelmes, szórakozott, humoros, rosszindulatú stb.

szerintem minden az előtte látott példán függ.

egy full putriba született cigánygyerek, akinek 10 testvére van és a szülei ütik verik egymást és a gyerekeket, ugyanolyan lesz. de hidd el, ha az a gyerek máshol, normális körülmények között nő fel, nem fogja örökölni az erőszakot meg mittudomén mit.

és nem csak szülőkön, mindenki máson is múlik ez a gyerek környezetében. szerintem.

szóval nem tehetsz róla, az anyád meg nagyon tapintatlan. nem csak őt, de (bocsánat) téged is elhagyott, csak lehet ez neked kevésbé fáj mert nem emlékszel rá.

2011. aug. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Anyukámat szeretem, és jó anya volt! Csak most már (17 évesen) nekem is vannak saját gondolataim, amik nem egyeznek az övével. Pl. vallás, életfilozófia. Én nem aszerint próbálok élni, amit ő belém sulykolt. Szerinte az én saját gondolataim teljesen megegyeznek apám gondolkodásával. Ez nem tetszik neki. De ezen én nem tudok változtatni, ez vagyok én..
2011. aug. 24. 15:37
 7/15 anonim ***** válasza:
Pl te vallásos vagy, ő meg nem? Az sose baj.
2011. aug. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Butaság és nem szép tőle ha ezt komolyan is adja elő.Gyerekkoromban ezt én is sokszor megkaptam.Ez csak a tudatlanságot bizonyítja.Szeretnie kellene,nem pedig hasonlítgatni hiszen a gyereke vagy.Próbáld meg nem felvenni ezeket.
2011. aug. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ő nagyon vallásos, én pedig annyira nem. Nem ateista vagyok, senki ne értse félre! Csak egyszerűen nekem mások a nézeteim. Nem tudok egy egyházhoz/felekezethez tartozni, mert mindegyikben találok olyat ami tetszik, és ami nem. Ez nagyon irritálja őt.
2011. aug. 24. 15:43
 10/15 anonim ***** válasza:
Ja hogy a gondolkodásmódban apukádra hasonlítasz?Talán már elfelejtette hogy a fogantatásodhoz ketten kellettek.Ha nem szereti az apukádat azt nem rajtad kellene levernie,főleg ha a kamasz korban jársz,mert a vége az lesz hogy téged is elveszít.
2011. aug. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!