Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkedik úgy velem,...

Miért viselkedik úgy velem, mintha 12 éves lennék?

Figyelt kérdés
Éppen egy hete töltöttem be a huszadik életévem. Ha úgy vesszük meg se ünnepeltem, mivel a testvérem tönkretette a hangulatom azzal, hogy öregnek nevezett három napon át. Lemondtam mindenféle ünneplésről, éppen volt egy tortám ennyi. Na de most nem ez a lényeg. Ma, amikor egyik barátnőmnek van a szülinpja és ő este nyolckor kihívott a városba, anyum képes volt bisszahívni a kapuból, s veszekedni velem ,hogy nem mondtam meg pontosan hova megyek, s mért álltam én egy autó mellett, hova készűltem vele menni, s nehogy megpróáljak éjjelészni, mert nincs hétvége. Én megpróbáltam neki higgadtan elmagyarázni, hogy azért álltunk az autó mellett, mert ott beszélgettünk a sofőrrel meg a barátnőjével és nem készülök elhagyni a város határait. Hát... nem mondanám, hogy sikerült, de elmentem. Este 9-re jöttem ishaza, hogy ne legyen megint oka veszekedni, de mégis talált rá indokot. Megint kezdte előlről az egészet. Mért nem kéreztem el? Mért nem mondtam el pontosan, hogy hova megyek? stb stb. Jól összevesztűnk. Azt nem értem, hogy mért nem képes felfogni, hogy már nem vagyok kisiskolás, már elvégeztem egy évet a főiskolán. Nem hiszem, hogy ennyi éves fejjel kéreznem kellene. Azt még furának tartom, hogy a testvéremmel, aki 3 évvel fiatalabb nálam, teljesen másképp viselkedik. Ő persze bármikor mehet bárhova. Van olyan, hogy három napig elmegy más városokba bulizni, engem meg ide, a városba nem engednek ki egy kicsit. Ez most elég hosszúra sikeredett, de kérlek, ha valaki tud, az segítsen, vagy ha valaki volt ár ilyen helyzetben, írja le tapasztalatait. Előre is köszi :)
2011. aug. 23. 20:39
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Persze, hogy joga van tudni, ezzel a legnagyobb mértékben egyetértek. Én mindig is elmondtam, hogy hova megyek s kikkel... Most nem is lehetett tudni, hogy hova leszűnk el, akkor mit mondjak neki? nem értek én már semmit, nem bírom így tovább. Most mit kéne csináljak? Üljek itthon egész nyáron? Ne menjek sehova? Ne éljek? Ha most nem akkor mikor? Tudpm, hogy félt, s nem is bízik meg bennem eléggé és azt is, hogy őt sem engedték soha sehva, de éppen ezért kellene ő másképp hozzáálljon a dolgokhoz.
2011. aug. 23. 21:50
 12/17 anonim ***** válasza:

Szia:) Velem is ezt csinálta anyukám, már 18 éves voltam, amikor este 9 kor minden nap, hétvégén este 10 kor otthon kellett legyek. Napi 2-3 óra "csavargás", már teljesen kiütte a biztosítékot nála...Már akkor volt párom, tehát mikor elmentünk barátokkal bárhova akkor mindig mi voltunk az elsők akik mozdultak...sokáig ez volt.

Szerencsére az egyetemmel megváltoztak a dolgok, én elköltöztem albérletbe más városba, most már csak vakációban vagyok itthon...és már nincsen korlátozás, de megjegyzések, feszkók mindig vannak...pedig azonban 21 éves vagyok.

Jövőben költözöm el itthonról amint sikerült leállamvizsgázzak...

2011. aug. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Szia! Nem tudom, hogy bírtad elviselni, ügyes vagy. Jó azt olvasni, hogy az egyetemmel megváltoztak a dolgok, de, sajnos nekem nem. Az a helyzet, hogy tanév közben nem nagyon járok el, így inkább nyáron szeretném kitombolni magam, de nem lehet, nem engednek semmit. Sok sikert és kitartást kivánok a hártalevő egy évedhez! Biztos jó érzés lehet, hogy tudod, nemsokára saját lábadra állsz, már nem fogsz tőlük függni mindenben.
2011. aug. 23. 22:34
 14/17 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Nem volt könnyű...sokat vívódtam magammal, a szüleimmel, a párommal emiatt. Neki nehezére esett megérteni, hogy mi az a rendszer ami nálunk van, miért kell ez így legyen, ahogy van. Náluk nem így vannak a dolgok...

Soha nem adtam okot bizalmatlanságra, sosem voltam az a nagy party arc, és a barátom is megbízható volt (még azóta is vele vagyok)...

Szépen lassan kivívtam a dolgokat magamnak, volt, hogy csak annyit mondtam későn jövök, vagy elmentem...s kész...

Mostanában ebből nem volt haccacáré...de még ki tudja még egy hónapig itthon vagyok:)

Szerintem próbáld illedelmesen előterjeszteni anyukádnak amiket fent leírtál...

Nálam ezzel anyukám azt érte el, hogy alig várom elmenjek itthonról. PEdig másképpen szeretem őket, de belebolondulnék ha 2-3 év múlva is be kell számolnom minden lépésemről. De 150 km re leszek, gondolom az elegendő:)

Elégséges egy látogatásra és elégséges abból a szempontból is, hogy nem lesz mindig mit kommentálni. Néha rosszul érzem magam ezen dolgok miatt (hogy ilyeneket mondok) de sajnos ez van, ezt érzem, hogy "megfojtanak"...


Már óvodás koromban is rühelltem, ha megmondták mit csináljak, most hogy felnőttem még inkább...

kitartás!!!!!!!!

2011. aug. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

ez csak szokás kérdése

látod hogy hiába mentél haza 9-kor ugyan úgy megkaptad a fejmosást mintha reggel estél volna be, ezen csak te tudsz változtatni ne az szerint csináld a dolgaid hogy lesz-e belőle otthon balhé vagy nem.

a testvéred csinálja jól ő szarik bele ezért tőle ezt szokták meg és már nem is szólnak neki.

2011. aug. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Szerintem félt... de amúgy újabban a szülők elég értetlenek,meg maradiak.-.-
2011. aug. 24. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ne haragudj anyudékra amiért féltenek. A mai világban ez normális. Minden szülö akit egy kicsit is érdekel a gyereke tudni akarja mi van vele, merre jár.
2011. aug. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!