Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy osztjátok be a pénzt?

Hogy osztjátok be a pénzt?

Figyelt kérdés

Még a szüleimmel élek, de külön kasszán. Látom a helyzetüket és hát eléggé elszomorító. A pénzbeosztási vagy be nem osztási stratégiájuk egyszerűen rémes. A számlákat szó szerint az utolsó pillanatban fizetik be általában, mindig egy nappal azelőtt, hogy levágnák a szolgáltatást. Vagy aznap. Csak azt nem értem, ha úgyis sikerül összeszedni a pénzt, akkor miért nem teszik meg azt időben, hogy ne legyen bírság felszámolva a késésért.


Ha fizetés-időszak van, akkor jól élnek, megvesznek olyan dolgokat is, amire nincs szükség, így aztán a hónap vége felé nem üti kenyérre sem. És ami a legfurcsább számomra NEM TESZNEK EL TARTALÉKOT. Tudják, hogy mondjuk esküvő lesz az unokatestvéreméknél, de felélik a pénzt ahelyett, hogy eltennék. Egyszerűen nem értem miért nem lehet félrerakni, amikor van, hogy legyen nehezebb időszakra is... Ha majd nekem lesz családom máshogy csinálom, az biztos.


Ti hogy osztjátok be a pénzt? Kíváncsi vagyok minden ezzel kapcsolatos dologra: pl fizetéskor felosztjátok előre a pénzt, félreraktok-e valamennyit, megvan hogy mennyi megy kajára stb stb?


2011. aug. 23. 17:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
59%

Éppen most dolgoztam ki a Nagy Tervet, amit ezentúl (kop-kop) tartani fogok:

Minden hónapban előre meghatározott összeget lekötni azonnal. Egy másik összeget elkülöníteni, és abból igyekezni nem költeni, ha hónap végére marad ebből, azt is lekötni a többi mellé. A maradékból élni, ha elfogy, nem nyúlni a lekötéshez, hanem sóhajtozni erősen, és enni a mustáros kenyeret. Muszáj, mert nem megy máshogy. Sajnos én ráadásul vállalkozó vagyok, így még nehezebb szerintem beosztani, mert nem lehet hónapról hónapra ugyanazzal az összeggel tervezni.


De egy barátnőm éppen a héten mondta, hogy ő úgy takarékoskodik, hogy három munkája van, ebből az egyikből él, a másik kettőt félreteszi. Ugyanő azt is csinálja, hogy futva jár dolgozni egy héten egyszer-kétszer (2*15 km), és a parkolási díjat (4 eur) félreteszi nyaralásra.

2011. aug. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Mintha az én szüleimet írtad volna le...


Én már régóta külön élek a férjemmel és a két (nemsokára három) csemeténkkel.

Mi ezt csináltuk:

Össze kell írni, hogy milyen bevétel van, csak a fix-el számolva. Össze kell írni, hogy milyen fix kiadások vannak (rezsi, internet, telefon stb.). Kiszámolni, hogy nagyságrendileg milyen eseti kiadások lehetnek (pl. szülinap, nyaralás, karácsony), ezt hónapra lebontva. Nálunk nagy a család, gyakorlatilag minden hónapra jut egy szülinap vagy egy névnap, így ezt is be kell kalkulálni. Mivel gyerekek is vannak, így jobban jövünk ki anyagilag, ha a betegeskedésekre egészségpénztári számlát nyitunk, havi minimális összeget befizetve.

A maradék mehet kajára, ruhára, minden extrára.

Jó pár hónap után rájöttünk, hogy ha nem különítünk el fizetéskor egy bizonyos összeget, akkor azt látszat nélkül elszórjuk, értem ez alatt, hogy nem tudjuk megmondani, hogy mire, de elköltöttük. Így mi fizetésnapkor rendszeres átutalással (hogy még véletlenül se felejtsük el) egy megtakarítási számlára utalunk pénzt, amihez nincs bankkártya :)

A számlákat ahogyan kiveszem a postaládából, úgy adom fel.

Emellett próbálunk spórolni:

Kéthetente nagybevásárlás van, hipermarketben, hétköznap csak a legszükségesebb megy a kisközértből. Listával megyünk vásárolni, csak ha nagyon kihagyhatatlan akciós akármit látunk, akkor vesszük meg. Kertes házban lakunk, van konyhakertünk, nyáron a zöldségekre nem nagyon költünk. Átlag évente átnézem, hogy az egyes választható szolgáltatókkal lejárt-e a hűségnyilatkozat, ha igen, akkor van-e olcsóbb a piacon: internet, kábeltv, telefon, de a lakásbiztosítást is át szoktam nézni.

2011. aug. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
72%
Én úgy szoktam, hogy hó elején beteszem egy borítékba a rezsire szánt összeget ( ezt előre összeadom, és hozzácsapom ha van valami plusz, adó egyebek ) Ezután egy másik borítékba teszem a konyhapénzt, ez kb nálunk 50 körül szokott lenni, ebben vannak a tisztítószerek, az élelmiszerek, szóval ami a háztartáshoz kell. A maradék megy egy harmadik borítékba, az a megtakarítás. Ha elromlik valami akor azt abból csináltatom meg. A kajával tudok spórolni, előre írok menüt egy hétre, és csak ahhoz vásárolok ami kell, így felesleges dolgok nem rohadnak ránk a hűtőben.
2011. aug. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Hát igen, aki fix pénzből él úgy van mit elosztani.

Mi pl. főként a vállalkozásunkból élünk. Tehát nem tudom sose, hogy melyik nap milyen bevételünk lesz. Így előre tervezni lehetetlen. Árut is kell tölteni folyamatosa, bérleti díjat is fizetni. Tehát nem egyszerű, rettentő sok gondolkozásba kerül mire menyit költhetünk. Pénzt nem szórunk soha, semmire. Többnyire az új árura megy el a pénz nagy része.

2011. aug. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Sajnos én is ezt láttam otthon, pedig diplomás emberek a szüleim, mégsem tudnak összeadni az életben. Amíg iskolások voltunk, addig anyám a harmadik hétre elköltötte az összes pénzt, mert akkor élte ki magát, ha felesleges dolgokkal rakta tele a hűtőt és minden héten vett magának ruhát (a család többi tagjának nem). Utána kölcsönkért a sógornőjétől az utolsó hétre, amit a következő héten rögtön megadott a fizetéséből. Én gyerek létemre sem értettem, hogy nem látja, hogy az első héten így keletkezett extra kiadása az utolsó hétre is halasztható (csak egyszer kell odafigyelni hónap végéig) és sosem lesz tartozása. Jellemtelen, buta, logikátlan és igénytelen ember az ilyen, mert ráadásul soha nem halad előre, stagnál és attól már csak egy pici lépés a romlás útjára lépni (akár az ő szellemi színvonala, vagy a háza). Láttam olyat, hogy egyszerűen nem fizettek csekkeket, mert ruhára költötték és valaki az utolsó pillanatban kölcsönadott nekik és soha nem tudták megadni. Na de a kérdésre válaszoljak én évekig Excell táblázatban vezettem a kiadásokat és a bevételeket részletesen, az utolsó túró rudit is felírtam. Így megismertem az évszakonként változó kiadásokat és a kicsit pazarló hónapot és a spórolós hónapot és így már később előre egy évre ki tudtam kalkulálni, hogy mennyit tudok félre tenni és ennek ismeretében választottam ki a célokat. Mindig bekalkuláltam váratlan kiadásokat is (elromlik valami, vagy szétszakad a cipő, táska). Soha nem lepődtem meg és még a kevés pénzemet is nagyon jól be tudtam osztani.
2011. aug. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
41%
2hétig élek mint Marci hevesen aztán a következő két hétben élek mint marci a szülein aztán mikor itt szorul a pénz megyek nagy anyámhoz . csináljátok ti is így !
2011. aug. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Ha mondjuk 35 E Ft-om van egy honapra, akkor az minden napra egy ezres, es felretenni 5 E-t. Ja, egyedul tartok fenn egy lakast es magamat.:)

Ha van 150 E minden honapban, akkor avval ugyanigy kalkulalok, megvan a limit, emnnyibol kell kijonni egy nap, hogy még 10-15%-a felre is legyen téve. 6 havi tartalekom mindig volt, amit most munkanelkuli leven feleltem mar.

2011. aug. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ha nagyon kevés pénzt kellett beosztanom, akkor elvállaltam alja munkát is, amitől nagyon rosszul éreztem magamat és lehajtott fejjel csináltam, nehogy felismerjenek (nem prostitúcióra gondolok). Abban nevelkedtem, hogy pl. a takarítás alja munka és ezért amikor elmondtam otthon, hogy mivel egészítem ki a pénzt, hogy ki tudjam fizetni a rezsit, akkor az anyám szégyenében hazudott a munkámról a család többi tagjának. Ezt csak azért írtam le, hogy mindig van lehetőség, akik a kevés pénzre fogják, hogy nem tudják beosztani, esetleg nem tudnak rezsit fizetni.
2011. aug. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Érdekes, annak nagyobb a százaléka, aki azt írta, elszórja a pénzt, mint aki takarékos...

Hát igen, tipikus magyarok... Szórják a pénzt és még az a hülye, aki nem... de én nem is rinyálok, hogy nem tudok kijönni a pénzemből...

2011. aug. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk eleve nem vágom minek pontozgatni, mert minden válasz hasznos, mivel felel a kérdésre, a zöld és piros mancs nem szimpátia kifejezésre van, nem tudom mikor fogják fel itt ezt az emberek!!!!
2011. aug. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!