Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy osztjátok be a pénzt?

Hogy osztjátok be a pénzt?

Figyelt kérdés

Még a szüleimmel élek, de külön kasszán. Látom a helyzetüket és hát eléggé elszomorító. A pénzbeosztási vagy be nem osztási stratégiájuk egyszerűen rémes. A számlákat szó szerint az utolsó pillanatban fizetik be általában, mindig egy nappal azelőtt, hogy levágnák a szolgáltatást. Vagy aznap. Csak azt nem értem, ha úgyis sikerül összeszedni a pénzt, akkor miért nem teszik meg azt időben, hogy ne legyen bírság felszámolva a késésért.


Ha fizetés-időszak van, akkor jól élnek, megvesznek olyan dolgokat is, amire nincs szükség, így aztán a hónap vége felé nem üti kenyérre sem. És ami a legfurcsább számomra NEM TESZNEK EL TARTALÉKOT. Tudják, hogy mondjuk esküvő lesz az unokatestvéreméknél, de felélik a pénzt ahelyett, hogy eltennék. Egyszerűen nem értem miért nem lehet félrerakni, amikor van, hogy legyen nehezebb időszakra is... Ha majd nekem lesz családom máshogy csinálom, az biztos.


Ti hogy osztjátok be a pénzt? Kíváncsi vagyok minden ezzel kapcsolatos dologra: pl fizetéskor felosztjátok előre a pénzt, félreraktok-e valamennyit, megvan hogy mennyi megy kajára stb stb?


2011. aug. 23. 17:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%

egyedül lakok, hó elején szoktam egy "összesítőt" csinálni, a bevételekről és a kiadásokról.

így már az elején tudom hogy mennyi marad kajára, szórakozásra. ha bejön egy kis plusz az csak jó, mert a kocsit is szépítgetem, meg vannak "egyéb" terveim.


F/22

2011. aug. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%
Igen én mindig beosztottam a pénzünket, első a számla utánna az ennivaló és ami maradt az egyébre ment el / ruha iskola stb. Ha maradt azt félretettem.Nagyon hamar megkelett tanulnom beosztani mert korán mentem férjhez és gyorsan jöttek a gyerekek igaz ezt láttam otthon is soha nem nélkülöztünk mert anyám is beosztó volt Mi soha nem vettük észre hogy mikor van fizetési nap mert az olyan volt mint a többi
2011. aug. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

Hónap elején befizetem a számlákat, meg az albérletet. Aztán élünk, mint marci hevesen, sokat bulizunk, rendeljük a kaját. Aztán eljön a hóközepe, hóvége. És kezdődik a nyugdíj :P Kézbesítők vagyunk mindketten, úgyhogy ebben az időszakban a jattból élünk. Nem túl példamutató, de nekünk egyelőre így jó.

23 L, 23 F

2011. aug. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
majd ha külön élsz akkor meglátod milyen nehéz félretenni(pláne ha nem lesz kiemelkedően jó fizetésed) amúgy nálunk első a számlák befizetése, meg a szükséges dolgok megvétele. aztán hetente van x összeg amiből élelmiszert egyéb háztartáshoz szükséges dolgokat veszünk. a többit félretesszük.
2011. aug. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%
azért a pénzbeosztáshoz megfelelő mennyiségű pénz kell, de úgy látom, a szüleidnél más a baj. nekem a számlák a legfontosabbak, azt fizetem be először. ezek után kb megsaccolható, hogy a fennmaradó összegből kb mennyire élhetek majd nagylábon, és ennek megfelelően költögeteke ezt követően, az esetleges extra költségek bekalkulásával, pl betegség, amely ma már sokszor megúszhatatlan 7-8 ezer ft alatt
2011. aug. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

A szüleid féle emberből van sajna a legtöbb Magyarországon... Megjön a pénz, szórják, míg van, aztán hónap végéhez közeledve jön az éhkopp... És keseregnek, hogy nem lehet kijönni a fizetésből. Nulla megtakarítás, de azért milliós hitelek kocsira meg ki tudja még mire... Aztán fingjuk sincs, miből fizetik, annak örülnek, hogy van és lehet szórni... Megvetem az ilyen embereket...

Én még bő egy hónapja szeparálódtam el a szüleimtől, de az ő mintájukat fogom követni. Nálunk otthon sosem volt tékozlás. Akkor sem, mikor anyukám még mérnökként dolgozott, apuval egyetemben 120 felett keresett, sem akkor, mikor csak apu tartott el ötünket (3-an vagyunk tesók). Nem volt nadrágszíj-elengedés, mikor több pénz folyt be, a háztartás ki volt hozva annyiből, mint addig, a többi ment tartalékba. Érdekes, ha valami tönkrement, pl. kazán, nem volt kérdés, hogy van-e rá 400ezer forintjuk. Volt!

Én, bár csak másfél éve dolgozom, van közel egy millió forint megtakarításom. Biztos alappal költöztem össze a párommal. Kettőnk fizetéséből fogunk tudni félrerakni, pedig párom minimálbért keres, én meg valamivel többet annál. De sikerülni fog, mert a szüleim takarékos életvitelét vittem bele ebbe az új életközösségbe.

Nálunk úgy történik a beosztás, hogy fizetés napján kifizetjük a tulajdonosnak a rezsit és a lakbért. utána összerakjuk az étkezési bónt és míg van, csak abból költünk ételre. változatosan étkezünk, de olcsó alapanyagokból. Mivel üres lakásba mentünk, most kellett több mindent venni, nem restelltem utánanézni, mi honnan a legolcsóbb, bő 100 ezer forintot megspóroltunk így...

Hát igen, így is lehet csinálni...

22l

2011. aug. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%
Mi először félreteszünk meghatározott összeget és befizetjük a számlákat. A maradékot meg feléljük. Mindig vannak itthon alap élelmiszerek, amiből akár két hétig tudok ennivalót produkálni, ha kell: lisztből legalább 4-5 kiló, sok élesztő, a kenyeret ugyanis magam sütöm. Olaj, fagyasztott hús, zöldségek, készételek, sajt, fűszerek, rizs, lekvár, stb., ezekből ha mást nem, palacsintát, császármorzsát, főzeléket, levest, fasírtot mindig tudok csinálni. Előfordul, hogy két hét alat elverjük az összes pénzünk, ilyenkor hó végéig feléljük ezeket, aztán következő hó elején feltöltöm a konyhaszekrényt meg a hűtőt :)
2011. aug. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%

anya úgy szokta, hogy borítékokba rakja a félre tett pénzt, és ráírja a borítékokra, hogy pl. ez a műszakira kell, ez az xy adóra, stb. és 'fontossági sorrendbe' rakja őket, szóval pl. amelyiket később kell befizetni vagy ilyesmi, akkor abból veszi el a pénzt, ha kell.

én most megyek kollégiumba, eddig 1000 ft zsebpénzt kaptam havonta, fél éve már azt sem. de mivel most ugye koleszos leszek, kapok 2000 ft zsebpénzt egy héten, meg egy 1000 ft-ot hetente kajára (tízórai, uzsonna). én is így fogom csinálni: olyat veszek, ami finom, de nem drága, meg figyelem az akciókat, ami marad, félre teszem, zsebpénzből is csak azt veszem majd meg, ami tényleg kell (abból lesz osztálypénz is, meg ugye alapból kell egy kis félretett, hogy ha lesz valami xy kissebb váratlan befizetés)

de még van 10 000 zsebpénzem (5000 ballagásra, 5000 keresztanyáméktól névnapballagássulikezdés révén), ezekhez majd tesóm szülinapjakor meg ilyen alkalmakkor nyúlok.

de amúgy én is megvetem anyudékat, minek kell annyi felesleges sz*rt venni, más meg örül, ha fizetést kap...

( 4en vagyunk, anya néha kap kis alkalmi munkákat, apa meg nyugdíjas, 10k a gyógyszere kb. havonta, 40ek meg a számlák )

15/L

2011. aug. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
29%
Én nem tudok félretenni a 70 ezremből sajna, de majd ha dolgozni kezdek! Párom elég sokat tud félre tenni mert2-3százezret keres havonta- túéóra függő h pontosan mennyit. Szóval azért nem nagyon kell számolgatnunk. Én veszem a cicáknak a kaját almot stb. Illetve a kaját,erre 50 ezret költök havonta, a maradék 20at költöm ruhákra, tisztítószerekre, wc-papír. tusfürdő fogkefe, stb. A kajapénzt párom megtoldja a kajajegyeivel, így olyan 60-70 ezret költünk a mi és a macskák kajájára és felszereléseire. Rezsit meg albit meg kocsit, meg benzint, meg éttermet, meg mozit meg stb. párom fizeti.
2011. aug. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
61%

17:18!


Minden elismerésem, le a kalappal előtted! És ez komoly.


Először is minden számlát, amint megkaptam, kifizetem. Aztán ha már nincs több számla, a maradékot elszórom.

2011. aug. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!