Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy osztjátok be a havi pénzt?

Hogy osztjátok be a havi pénzt?

Figyelt kérdés
Annyira nálunk se szar a helyzet, a havi 150ezer megvan, de mégis csodálom azt aki a múltkor írta, hogy 20 ezerből kijön a kaja neki havonta, és még kiadós, laktató, egészséges is.
2010. júl. 17. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekünk havi átlagban kb 180ezer van. Mi sem élünk annyira rosszul, de semmi extrára nem költünk.

ebből lejönnek a számlák, marad kajára meg stb-re kb 50ezer.

Elég nehezen jövünk ki, pedig ketten vagyunk. És még az igényeink se nagyok, megesszük a tescos dolgokat is.

Ha valamit venni kell, akkor beljebb húzzuk a nadrágszíjat és akkor talán sikerül. Ketten vagyunk.

2010. júl. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2010. júl. 17. 21:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi 5 en vagyunk (két 13 éves ikrem, 3 éves kisfiam, párom és én). Páromnak két munkahelye van, egyik fizet 80.000 forintot, a másik 100.000-120.000 között, én keresek 90.000, ehhez jön a családi és a többi, kb. 350.000 forint jön be egy hónapba, mikor hogy. Ebből kb 70.000-80.000 csak a csekkekre megy el, havi 2x telitankolni a két csokit, a többi marad kajára és ruhákra.
2010. júl. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi 100-150 körül keresünk havonta. Első, hogy befizetjük, amit kell (50e lakbér, 5e bérlet). Félreteszünk 20e-t, marad kb. 30-50e. Heti 8-10e a kajabevásárlás, előre megtervezve, mi lesz a menü, hogy semmi ne romoljon ránk. Ha kell valami (ruha, szórakozás), az a maradékból megy, ha van. Ha nincs, akkor majd jövő hónapban. Ha nagyon kell, akkor a félretett pénzből megy.

Egyszer valaki azt ajánlotta, hogy legyen mindig 3-4 hónapra elég félretett pénzünk. Ennek szellemében költekezünk és a félretevés szent! (kivéve betegség esetén...)

Azt már megtanultam, mit hol érdemes venni, hol olcsó, mindig igyekszem főzni, azt hordjuk magunkkal. Persze van olyan hónap, hogy utolsó héten már csak margarinos kenyér megy, de általában meg lehet oldani. Egytálételek, főzelékek tükörtojással vagy virslivel kijönnek 1000 Ft-ból 2-3 napra és hamar meg is vannak, szerintem egészségesek is.

2010. júl. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mi is 5en vagyunk. összesen 220ezret keresnek a szüleim, +családi pótlék. anyám 80ezret keres, ebből veszünk hidegkaját (nagyimék főznek), a többit csak magára költi. a számlákat apám fizeti... a családi pótlékból kapok egy kicsit zsebpénznek, hogy el tudjam tartani az állataim, de a többi részét is anya elkölti...
2010. júl. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi hárman vagyunk: kislányom, párom és én. Kb. 330 ezer Ft havonta, amit kapunk, abból 220-230 Ft-ot fizetünk hitelekre, számlákra. A maradékból vesszük a kislány (1 éves) pelusát, törlőkendőt, ruhákat, mindent ami kell. Ebből vesszük a kaját is, ha ruha kell azt is. Gyűjteni igazán nem gyűjtünk, egyedül a 200Ft-t tesszük el.
2010. júl. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!