Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki kezeli nálatok a pénzt,...

Ki kezeli nálatok a pénzt, hogyan osztjátok be? Hogyan kezelitek a pénzes a vitákat a párotokkal?

Figyelt kérdés
Amióta megszületett a kisfiam csak folyik ki a pénz nálunk az ablakon és már szinte folyamatosan csak a pénzen veszekszünk.
2010. júl. 23. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk én kezelem a pénzt.Mármint a feleség.....Persze annyit vesz ki a pénzta´rcából amennyi kell neki.Nála is van pénz.Na meg persze azt is tudja hol van eltéve a félretett......
2010. júl. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Nálunk a férjem a pénzügyminiszter. Ez mindig is így volt (15 éve vagyunk házasok). Ez, most hogy picink van (15 hónapos) néha terhes, mert én szívem szerint sokkal többet költenék rá, mint ami a "havi limitbe" belefér. De veszekedés soha nincs. Így is mindene meg van, sokkal több is, mint némelyik gyereknek, de annyi aranyos ruci, játék van, amit az ember úgy megvenne.
2010. júl. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Elég kevést pénzt kell beosztani, közösen döntünk mindenben, de a csekkekről, hogy fel legyen minden adva nagyjából időben, én gondoskodom. (feleség) Minden kiadásnak csináltam egy külön mappát, amibe a számlák, csekkek kerülnek, először azt kifizetjük, utána jöhet a többi kiadás. Ruhát 90%-ban inkább csak a 3 gyerek kap, mi csak elvétve veszünk ruhát. Néha vitatkozunk dolgokon, hogy most ez vagy az minek;) De nem vészes, csak jó lenne egy kicsivel több...
2010. júl. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálnuk mindenki külön kezeli a pénzét s ad a közösbe. én (mint a nő) tegnap döntöttem el, hogy spórolni kellene, legyen tartalék mert bármi lehet s ha csak úgy levegőben lóg ez a szó akkor odébb hesegetjük.

Csekkek, iratok mint külön a megfelelő mapákkban. mostantól egy füzetbe irom a kiadásokat. Külön: háztartás, babaholmik, étel, szórakozás. Ha így sorakoztatom fel esténként a blokkokról akkor majd látjuk mire kell kevesebbet mire többet kiadni.

Valamint mivel van pici ezért vagy egy befőttes üveg amibe káromkodás vagy kiabálás esetén egy-egy 100ftost dobunk. Így lassan leszokunk róla s a pénz késöbb jól jöhet. :)

2010. júl. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%
16 éve vagyunk házasok, de szerintem a férjemnek fogalma sincsen arról, hogy mennyibe kerül mondjuk 1 kiló kenyér.A pénzt mindig én kezeltem, de soha nem is volt ebből vita.Van nála is zsé, de szerintem csak tankolni szokott belőle, mert ruhát is nekem kell venni, ő azzal sem foglalkozik.Igaz, dolgozik szinte mindig, nem is várnám el, hogy bevásároljon.Meg szerintem minden hülyeséget megvenne.Hó elején kifizetem a számlákat, ami marad azt osztom be kajára, benzinre, a fiam zsebpénze, fodrász, uszoda, havi 2-4 masszázs, egyszer kozmetika,stb.
2010. júl. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!