Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezelitek az önfejű,...

Hogyan kezelitek az önfejű, makacs gyerekeiteket?

Figyelt kérdés
2011. nov. 3. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:
10%
Pofonnal.
2011. nov. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%
sokkolóval
2011. nov. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%

Ne adj neki cukrot, cukros dolgokat, mert az sok viselkedési gondot okoz, utána olvashatsz.:)

Erre nem lehet egymondatos választ adni, mivel minden helyzet más és más:) De a következetesség nagyon fontos.

Egyébként klassz gyermeknevelési könyvek vannak, sok a neten is kint van. Böngéssz!

2011. nov. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
84%
Nincs gyerekem, de a keresztlányommal elég sokat foglalkozok. Ő is makacs és akaratos. Ellentétben a szüleivel, én kicsi korától fogva következetesen foglalkoztam vele. Tehát mindig vázoltam, az okot és okozatot neki. Pl. Ha úgy döntöttem nincs több édesség, akkor nem kapott. És az sem érdekelt, ha elkezdett hisztizni, rúgni csípni harapni. Sőt ezekért külön büntetés járt. Érdekes módon nagyon hamar rájött, hogy nem érdemes szembeszállnia, mert nem éri el a célját. Most hogy már majdnem nagylány, és a szülei kezdik megengedi a körömlakkot, meg hasonlókat, én vagyok az a személy, akinek "tart" a véleményétől. Viszont a szigor ellenére, tök jól el tudunk poénkodni, beszélgetni. Megkockáztatom, hogy jobban, mint a szüleivel. Talán pont a következetesség és őszinteség miatt
2011. nov. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!