Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem családját gyűlölöm és...

Férjem családját gyűlölöm és ez kölcsönös. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Férjemmel 20 éve vagyunk házasok, közöttünk minden rendben. A családja mérgezi a kapcsolatunkat. Ahányszor hozzájuk kell menni, már gyomoridegem van. Bár nem megyünk sűrűn - hál Istennek - de újabban beveszek egy szem nyugatót előtte, annyira kikészít a viszonyunk. Az a gond, hogy ők totál maradi, elég butácska emberek, amihez bunkó, nagyképű viselkedés társul. NEM az a lényeg, hogy egyszerűek, hanem úgy érzem, hogy ők néznek le engem, amiért nem tudok beilleszkedni közéjük és ők a saját viselkedésüket tartják természetesnek. A férjem ragaszkodik hozzájuk, ez sajnos még gyermekkorból maradt, állandó bizonyítási kényszerben van a szülei felé. Mit lehet tenni? Engem nagyon bánt a helyzet, legszívesebben soha nem is látnám őket, akkor a férjemmel is minden rendben lenne közöttünk. Az, hogy ő megy, az engem nem érdekel, csak én ne lássam őket! Én ezt már mondtam , de a férjemnek ez nagyon rosszul esik, ha felhozom megint csak a veszekedés van. Legutóbb az borította ki a bilit nálam, hogy egy kényszerű találkozás alkalmával megjegyzést tettek a családomra, akiknek természetesen ők a nyomába sem érhetnek. Ne értsétek félre, én ezt soha nem hangoztatom, ők úgyis látják, hogy az én családom más. Valahogy én érzem magam hülyének egy rakás nálam sokkal hülyébb ember között. Mit tegyek? És természetesen emésztem magam ezen az egészen.
2011. aug. 22. 14:51
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sajnos 43/F félreértett. Én nem éreztetek semmit, világ életemben kijöttem a takarítóval, az utcaseprővel és a munkahelyen is talán én vagyok az, aki mindenkivel megtalálja a közös hangot A-Z. Férfi munkából is a kemény fizikai munkát becsülöm a legtöbbre, bár mi nem ezzel keressük a kenyerünket. Engem leginkább az bánt, hogy magyarul leírjam: bunkó emberekhez kell idomulnom, ami nem megy, nem tudok megfelelni a bunkó elvárásaiknak. Ez egy kicsit frusztrál, mert valahol úgy érzem, hogy nekik van még mit tanulniuk. Vagyik lenne:(
2011. aug. 22. 15:23
 12/28 anonim ***** válasza:
5%

szerintem te vagy fura!!!

hogyan lehet ennyi eszed,hogy ellenségeskedsz a férjed családjával?neked hogyan esne fordított helyzetbe?

egyébként én is utálom a párom családját,de muszály elviselni oket,mert mégiscsak a párom családja.légy veluk kedves,csak azt halld meg amit te is akarsz.szerintem nagy kérés egy kis jopofizás,foleg ha ritkán taliztok!a férjedre gondolj,ne azokra akiket utálsz!nehéz ugy,de ha te is akarod menni fog!

2011. aug. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
8%
bocs:szerintem NEM nagy kérés egy kis jópofizás
2011. aug. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy mit írtok, de azt higgyétek el, hogy ott az a nyerő, ha valaki jobban ordít, családi ebéd nincs hangos veszekedés és ordítás nélkül, apósom vén fejére csalja anyósomat, amit az a gügye benyel. Erre jön egy nagyfokú hőböriség. Amikor elmegyünk, én ezekbe a helyzetekbe nem tudok beszállni. Én is ordítsak, veszekdjek, tapsoljak apósomnak, hogy 150 kilósan milyen jó csávó?
2011. aug. 22. 15:55
 15/28 anonim ***** válasza:
42%

"Köszi a válaszokat, sajnos 43/F félreértett. Én nem éreztetek semmit, világ életemben kijöttem a takarítóval, az utcaseprővel és a munkahelyen is talán én vagyok az, aki mindenkivel megtalálja a közös hangot A-Z."


Nem értettelek félre. A fentiekből én semmit nem állítottam, sőt az ellenkezőjét sem. Talán Te érthetsz félre valamit... Amikor azt mondom, gondot csinálsz magadnak a más problémájából, azt szó szerint értem. Nem úgy, hogy szóvá teszed, hanem úgy, hogy rágódsz rajta. Minek? Én ezt tartom a jó kérdésnek. Miért teszed ezt?


43/F

2011. aug. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

43/F megmondom őszintén, számomra is ez a legnagyobb kérdés. Hidd el, én csak jót akarok, de a találkozásain mindig folytonos értetlenségben végződnek. Nem egy jót beszélgetni. Én valahol erre vágyok,hogy a családi ebéd sztorizgatós legyen, érdeklődjünk egymás dolgairól meg jókat nevessünk, beszélgessünk a gyerekekkel. Nehezen emésztem, hogy ezt velük nem lehet megtenni! Megváltoztatni őket nem tudom, a férjemet szeretem (konkrétan szerelmes vagyok belé), tisztelem. Bánt ez a helyzet. A férjemnek akarok imponálni azzal, hogy tűrök nekik, a beszólásaikat meg mindent. Nem jó ez így :(


Ui.: azért jó egy férfi véleményét is olvasni erről, a férfiak nem ilyen lelkisek!

2011. aug. 22. 16:03
 17/28 anonim ***** válasza:
24%
Most tulajdonkeppen mi bajod veluk? Az, hogy 150 kg-os az apos, vagy az hogy csalja az anyost. Olyanokat irsz itt, aminek semmi koze nincs ahhoz hogy kibird oket parszor egy evbe. Lenezed oket mert hulyebbek nalad, de ne felejtsd nalad is van sokkal okosabb ember is. Itt csak szapulod oket, ami nem segit se Teged sem oket. Kerdesed ugy kezdted, hogy minden rendben a ferjed es Te kozted, a vegen meg sem. Itt a bajod szerintem.
2011. aug. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
TEHÁT: a férjem és köztem minden RENDBEN!! Sajnos ő is látja, hogy milyenek, és otthon szokta nekem elmondani, hogy mennyire bántja ez őt. Én persze nem lázítok, csak meghallgatom. Benne viszont, ahogy írtam, van egy bizonyítási vágy a szülei felé, hogy ő is ér valamit, emiatt erőlteti, hogy tartsuk velük a kapcsolatot. Egyébként sok mindenben igazatok van, nagy problémát csinálok, de csak jót szeretnék tenni. Sajna, nem tudom, mi lenne jó!
2011. aug. 22. 16:10
 19/28 anonim ***** válasza:

én megértelek, és nem értem azokat akik nem :D

de nyugi, szerintem ők azért nem, mert anyósoddal meg apósoddal hasonszőrűek :D :D

nem értik meg, hogy vannak emberek, mint te, akik igényesen szeretnek élni, normálisan illedelmesen eltársalogni, és ők meg nem ilyenek. ahogy már korábban írtam, az én anyósomék is pontosan ilyenek, és nehéz megszokni ezt a környezetet és ez nem szapulás amit írsz, csak ezt ki kell adni, én is így vagyok ezzel :D

2011. aug. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Annyira örülök a soraidnak 79%. Nem annak, amiben vagy, hanem hogy érted, miről van szó. A férjemért teszek mindent és nyelni fogok! Most a soraitokat olvasva jöttem rá a megoldásra. Az ő mércéjük egészen más. Nálunk az "egyszerűségnek" van 1-10 ig mércéje. Mivel én nem ilyen ember vagyok, ezért ennek a mércének soha nem fogok megfelelni (még az 1 értéknek sem). Tehát nincs is mi zavarjon, mert az ő értékrendjük egészen más dimenzió. Az én értékrendem pedig marad a régi és csak nyugalom-nyugalom-nyugalom.
2011. aug. 22. 16:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!