Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem családját gyűlölöm és...

Férjem családját gyűlölöm és ez kölcsönös. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Férjemmel 20 éve vagyunk házasok, közöttünk minden rendben. A családja mérgezi a kapcsolatunkat. Ahányszor hozzájuk kell menni, már gyomoridegem van. Bár nem megyünk sűrűn - hál Istennek - de újabban beveszek egy szem nyugatót előtte, annyira kikészít a viszonyunk. Az a gond, hogy ők totál maradi, elég butácska emberek, amihez bunkó, nagyképű viselkedés társul. NEM az a lényeg, hogy egyszerűek, hanem úgy érzem, hogy ők néznek le engem, amiért nem tudok beilleszkedni közéjük és ők a saját viselkedésüket tartják természetesnek. A férjem ragaszkodik hozzájuk, ez sajnos még gyermekkorból maradt, állandó bizonyítási kényszerben van a szülei felé. Mit lehet tenni? Engem nagyon bánt a helyzet, legszívesebben soha nem is látnám őket, akkor a férjemmel is minden rendben lenne közöttünk. Az, hogy ő megy, az engem nem érdekel, csak én ne lássam őket! Én ezt már mondtam , de a férjemnek ez nagyon rosszul esik, ha felhozom megint csak a veszekedés van. Legutóbb az borította ki a bilit nálam, hogy egy kényszerű találkozás alkalmával megjegyzést tettek a családomra, akiknek természetesen ők a nyomába sem érhetnek. Ne értsétek félre, én ezt soha nem hangoztatom, ők úgyis látják, hogy az én családom más. Valahogy én érzem magam hülyének egy rakás nálam sokkal hülyébb ember között. Mit tegyek? És természetesen emésztem magam ezen az egészen.
2011. aug. 22. 14:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
88%
hat igy leirva: 2 nyugtato...
2011. aug. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Én egész egyszerűen nem találkoznák velük és ennyi.
2011. aug. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
39%
Nem kell őket szeretned, elég tisztelned. Egyszerűen azért, mert ők is emberek, pont olyanok mint te. Nem kell hogy tetsszen amit csinálnak, de fölösleges azért utálni valakit, mert nem plyan szép, okos és elegáns meg tanult , mint te. Lehet őket ignorálni is, senkinek se fáj.
2011. aug. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
72%
Én egyszerűen nem mennék. Ennyi. Megsértődnek? Ki nem sz...le? Apjuk mehet, ha szeretne, de nem kell elkísérned.
2011. aug. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem túl sok mindent nem tudsz tenni. A férjedet a családjával együtt kell elfogadnod és 20 év után már nem valószínű, hogy bármi is változni fog köztetek. Természetes, hogy a férjed nem szeretné velük megszakítani a kapcsolatot (még miattad sem), hiszen fordított esetben te sem szeretnéd. Örülj neki, hogy ritkán mentek hozzájuk, akkor pedig kibírod őket valahogy. Ne beszélgess velük túl sokat, csak mosolyogj kedvesen, abból nem lehet nagy probléma. A férjednek próbáld finoman elmondani, hogy mit nem szeretsz a szüleiben és hogy csak akkor szeretnél velük találkozni, ha feltétlenül muszáj. Biztosan megért majd valamilyen szinten téged is.
2011. aug. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
79%

nem lehet, hogy nekünk ugyanaz a férjünk? :D

dettó ugyanez van nálunk is, pökhendi, beképzelt nagyképű szar emberek, akik meg vannak győződve, hogy az a sötét igénytelenség a legjobb és legokosabb élet, és én egy nagyravágyó buta vagyok, és csak a külsőségek érdekelnek, csak mert szeretek adni a környezetemre...

én csak annyit tudok tenni, hogy elmegyek hozzájuk, végighallgatom a mondandójukat aztán hazajövök, szerencsére messze laknak. viszont a páromat nagyon befolyásolják és egy ilyen találkozó után sokáig a hatásuk alatt van, és azt hiszi, hogy tényleg az igénytelen anyja a tökéletes, és neki meg olyannak kell lennie, mint a bunkó apjának...

én ezt úgy tudom kezelni, hogy elég erélyes vagyok, egyenesen megmondom, ha "neked az kell, menj, költözz haza és éld azt az életet"

aztán mindig belátja, hogy igazam van, de tényleg keményen ki kell állni magamért, neked is csak ezt tudom javasolni :D

a szüleivel is ki kell állni magadért, nyugodtan mondd meg nekik ha nem tetszik, ahogy veled beszélnek, mert különben azt hiszik, hogy ehhez joguk van :D

menj minél kevesebbszer :D és kitartás :D

2011. aug. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
77%

Elmehetnél pszichológushoz... Mert az nem teljesen OK, hogy 20 év házasság után itt tartasz.


Mit tegyél? Példának okáért tehetnéd, hogy nem foglalkozol velük! Egyszerű ez, mint a faék. Azért van gondod, mert gondot csinálsz magadnak ebből. Pedig ez nem lenne kötelező. Ezért számomra gyanús, hogy nálad is van valami, amiért ezt tartod helyes, követendő viselkedésnek. Nem az. Én szóltam.


Ha a párod szüleinek gondja van, mert tényleg lehet, hogy van, akkor azt minek veszed magadra? Az az Ő gondjuk. Akár meg is hagyhatod nekik. Én itt látom a problémád gyökerét. Ha simán meghagynád nekik a saját problémájukat, nálad minden rendben lenne. (Legalább is ezen a téren.) Minek veszed ezt magadra? Mitől jó ez neked? Ha meg nem jó, akkor minek csinálod? Mi mozgat ilyenkor Téged?


43/F

2011. aug. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Mintha a mi helyzetünket írtad volna le. Csak Anyósék 4 utcára laknak... De ők SOHA nem jönnek a 1,5 éves unokájukhoz, mindig mi visszük őt el hozzájuk. A saját fiát nem köszöntötte fel a szülinapján, mert " nem olyan volt a kedve". Nálam ez tette be a kulcsot.

Én is két nyugtatót javasolnék, de elmennék, hogy már csak a jelenlétemmel is bosszantsam őket (sajna én ilyen vagyok).

2011. aug. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem évente egy vagy két találkozást bírj ki.


Próbáld hatalmas nagy ívben lesz...ni amit mondanak.

(Tudom-tudom, nekem se menne :(, de te azért próbáld meg. :) )


Másoknak fél életüket kell ilyen emberekkel leélniük, összeszorított foggal, "becsukott fülekkel" évente egyszer ki lehet bírni.

2011. aug. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Ha 20 ev alatt nem oldottad meg, akkor soha sem fogod.
2011. aug. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!