A haszonélvezeti jog meddig terjed?
Röviden leirom a kérdés hátterét.
Van egy házam (én máshol lakom), és miután anyukám elvesztette a lakását, beköltözött és haszonélvezetet adtam neki, és ezzel eddig nincs is gond.
Viszont nemrég kiderült, hogy egy unkoatestvéremnek megengedte, hogy bejelentkezzen állandóra. Az illetö nem lakik ott, hanem máshol albérletben, de ott csak ideiglenesre jelentkezhetett be, és ezért engedte meg anyukám nekik.
A kérdéseim:
1. A haszonélvezönek van joga bárkit is bejelenteni az én házamba? (Mert szerintem ez túlmegy a használati jogon)
2. Ha meghalna - és ezzel a haszonélvezet megszünik - akkor mi van a bejelentett lakóval? Neki lesz valami joga a házra, vagy automatikusan megszünik a lakhatása?
CSAK olyan válaszokat szeretnék kapni, aki tényleg tudja a válaszokat, nem a "szerintem" jellegüeket.
Mindenkinek elöre köszönöm!
A haszonélvező bejelentheti, sőt oda is költöztetheti, de ahogy a haszonélvrezet megszűnik (pl.meghal, minden jog a tulajé, tehát megszüntetheti a haszonélvező által adott jogokat.
Akkor szoktak haszonélvezeti jogot tenni egy lakásra, pl. a házastárs meghal, örököl a gyerek, de az élő házastársat élete végéig nem rakhatja ki a tulaj (gyerek). A haszonélvezeti jog megváltható.
Köszönöm azokat a válaszokat, amelyek a kérdésre válaszoltak.
Akkor azzal, hogy be van oda állandóra jelentve, nem ad az illetönek jogot a házra? (Régebben hallottam valami olyat, hogy ha valaki bizonyos ideig ott lakik valahol, akkor azzal tulajdonjogot szerezhet)
Kérdező, ezt ugye te sem gondolod komolyan?
Ezek szerint, ha valaki évekig lakik valahol albérletben úgy, hogy oda be van jelentve állandóra, akkor egy idő után tulajdonjoga is lesz?
-.- Gondold át mégegyszer...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!